Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 755
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Fri Apr 21, 2023 10:23 pm

Njima je u interesu da uopste ne bude publike i da oni rade sta hoce a da se ne cuje ni glas protiv toga. Evo Partizanova uprava ti je najbolji primer, u prvenstvu na tamo nekoj Mladosti Gat jug 500 din, istok 800. Protiv Larnake i Hamruna, znaci tamo neki levati jos se igra pretkolo u julu, cini mi se jug 1200 din. Jos zabranjuju neka evropska gostovanja (Larnaka).

A iz saveza debili, na sve zivo stavljaju katanac na stadion, Pazar 6 utakmica, Partizan malo malo pa zakljucan stadion, Zvezdu prijave neki idioti iz Fife odmah katanac. Za reprezentaciju isto, nigde nisu prodavali karte za Podgoricu a masa ljudi je htela da ide.

A retardirani termini su tek posebna prica, naravno da nije slucajno.

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Sun Apr 23, 2023 4:25 am

Pa kad se za Dzaju predsednika i Nedimovica cutalo jos u kandidaturi, svima je Vidic legenda, ali niko da se usudi da ga podrzi. Ne mora da se podrzi ali bar se mogao dici glas protiv ovog matorog smrada i ovog drugog potrcka. Cutalo se i pre toga za mnoge stvari, svi su skretali pogled. Dobro ima nekima kojima ocigledno odgovaraju takve stvari pa cute, ili ne smeju da dignu glas... Kako god, sad kad se jedu gorki plodovi, sad nikom nije prijatno.
Izgurali smo neke stvari kao scena jos davno, mogle bi i sad da se izguraju, samo da kod svih postoji volja i doslednost. Ali u Srbiji je to ostalo u veoma malim primerima, tako da ostaje nam samo da se molimo Bogu za bolje sutra...
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby njasvi » Sun Apr 23, 2023 8:40 am

Ma kakav dzaja kakav nedimovic... najobicniji stranacki aparatcici bez stava kicime obraza kao ustalom i svi ostali iz te gomile sitnih nteresa jos sitnijih dusa... ali oni su posledica zna se ko o svemu odlucuje i protiv koga treba da se peva ako se vec peva... a zna se i zasto se ne peva, jbt lik ne prepusta slucaju izbore u mesnim zajednicama al ce zato tribinama da ostavi da misle svojom glavoma aha hoce sigurno... a i da se ne lazemo nekima je dobro, odlicno, zasto da pevaju...
04 X 1945

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Mon Apr 24, 2023 2:28 am

njasvi wrote:Ma kakav dzaja kakav nedimovic... najobicniji stranacki aparatcici bez stava kicime obraza kao ustalom i svi ostali iz te gomile sitnih nteresa jos sitnijih dusa... ali oni su posledica zna se ko o svemu odlucuje i protiv koga treba da se peva ako se vec peva... a zna se i zasto se ne peva, jbt lik ne prepusta slucaju izbore u mesnim zajednicama al ce zato tribinama da ostavi da misle svojom glavoma aha hoce sigurno... a i da se ne lazemo nekima je dobro, odlicno, zasto da pevaju...


Mogu muda da se sire na par protivnika po gradu, na manjim grupama, na gejparadi, mogu da se silje kurci na nekim strancima totalno nebitnim za nasu sceni, ili na hrvatima... Ali kad treba dici glas za dobrobit svih u svom dvoristu onda se svi umusave. A dobro neke i zovu musavi, ocigledno sa razlogom... Opet ce sutra biti prica kako su neki pametni a drugi glupi, kako se ne pecaju na te fore, ili da to nista ne vredi, a stvari su sasvim ocigledne i jednostavne. Dici glas po cenu svega! Za termine, za stanje u drzavi, za supacki savez i ljude kkoji ga vode, za Kosmet, za sve stvari.




Pa ti ocigledno neces... Ocigledno je da ti tako odgovara, ili ti neko rekao da ne treba, ili zbog necega ne smes! Ti ces mozda da drzis parolu, i to ponekad, kad ti odgovara...
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Mon Apr 24, 2023 10:04 am

@1937 jasno je prijatelju na koga aludiras, kao i vecina, tako je i pre bilo, tako je sada, tako ce uvek i biti. Ali uvek je bilo lepse gurati nos u tudje dvoriste. Nikako da ljudi sednu i srede svoje, da krenu prvo od sebe. To je problem kod nas srba generalno izgleda. Nemoj puno da se opterecujes za mene. Jedino ubedjuj sebe u nesto ako ces se tako bolje osecati. A sramota da te bude sta pises, za to sirenje muda. Dobro procitaj sta si napisao i dobro razmisli.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Mon Apr 24, 2023 10:07 am

1937 wrote:Pa kad se za Dzaju predsednika i Nedimovica cutalo jos u kandidaturi, svima je Vidic legenda, ali niko da se usudi da ga podrzi. Ne mora da se podrzi ali bar se mogao dici glas protiv ovog matorog smrada i ovog drugog potrcka. Cutalo se i pre toga za mnoge stvari, svi su skretali pogled. Dobro ima nekima kojima ocigledno odgovaraju takve stvari pa cute, ili ne smeju da dignu glas... Kako god, sad kad se jedu gorki plodovi, sad nikom nije prijatno.
Izgurali smo neke stvari kao scena jos davno, mogle bi i sad da se izguraju, samo da kod svih postoji volja i doslednost. Ali u Srbiji je to ostalo u veoma malim primerima, tako da ostaje nam samo da se molimo Bogu za bolje sutra...

"Dzajić ili Vidić svima je dilema, među vama ciganima nama dobrog nema."
Eto vi ste podržali
Choose Life

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Mon Apr 24, 2023 8:08 pm

друг члан wrote:"Dzajić ili Vidić svima je dilema, među vama ciganima nama dobrog nema."
Eto vi ste podržali


Odlican si spin majstor, kao i sef vas. Procitaj i sledecu recenicu pa ti mozda bude jasnije...


калашњиков wrote:@1937 jasno je prijatelju na koga aludiras, kao i vecina, tako je i pre bilo, tako je sada, tako ce uvek i biti. Ali uvek je bilo lepse gurati nos u tudje dvoriste. Nikako da ljudi sednu i srede svoje, da krenu prvo od sebe. To je problem kod nas srba generalno izgleda. Nemoj puno da se opterecujes za mene. Jedino ubedjuj sebe u nesto ako ces se tako bolje osecati. A sramota da te bude sta pises, za to sirenje muda. Dobro procitaj sta si napisao i dobro razmisli.


Sramota vas da bude. Mene nema sta da bude sramota. Nisam ja sirio muda gde ne treba.
Stidite se guzice kad obraza nemate!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Mon Apr 24, 2023 9:06 pm

@1937 aha, izvini brate, evo oprosti mi, mozes li mi sada pokazati kako ste to pevali protiv doticnog da se ugledamo na vas? ili recimo neku grupu da ste izakcijali, oteli zastave sa srpske scene, ne daj boze neke hrvate ili strance neke, nemaju veze s nama. a tebi je svejedno i za gejparadu, jel? ma da, lako je bilo siriti tu muda, al ajde ti za tastaturom siri ili recimo na platnu! nije lako! neke stvari uopste ne bih da komentarisem sto si pisao. nisam trebao ni ovo, jer unazad koliko vec, kad god se ulazilo u raspravu i kada vam se odgovori, vi nemate ama bas nista da kazete, i vrtite neku glupu pricu. pogotovo s vama kada se raspravlja, kao s decom da se prica. cigani su krivi za sve, cigani, cigani, cigani....... cujete li i vidite li sebe? ajde prvo okrenite se malo oko sebe i resite svoje probleme kojih imate daleko vise, cigani su vam najmanji problem, veruj mi.

ajmo pevamo, ajmo pevamo, ajde pevajte. sta vas tacno sprecava?? sledeci put kad bude neka gej parada, ajde pevamo mozda ih isteramo pesmom iz grada, jer lako je siriti muda na ulici tada, zar ne? ili da pevamo, sto bi rekli, znamo protiv koga, to resava sve nase probleme, jel tako? pa da, ajde da pevamo! ili ipak bez cigana ne mozete ni da zapevate?........

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Tue Apr 25, 2023 5:38 am

Nisam pokusao da osporim akcije ili da kazem da su lose, nego da se sa time kurcite do nebesa, ali kad treba da se uradi nesto vise tu zakazete uvek, ili gledate samo svoj interes, gledaj to kako hoces. Ne delujes mi kao da si bas totalni duduk, tako da mani me ovih prica i spinovanja. Vrlo dobro znas sta sam rekao, i vrlo dobro znas da sam u pravu, jer da nisam u pravu ni ti ni ostali se ne bi javili jel vas ne bi doticalo. Ne bi se osetili prozvano jer znate da radite kako treba, a ocigledno je da ne radite. Ni vi, ni ostali, neki samo manje, a neki vise. S tim da ste najveca grupa, mislim da biste neke stvari vi trebali da pokrenete, a ne Firma, Taurunumi, ili Ofkovci... Kad je vasa bulja bila u procepu znali ste da alarmirate sve, da pozivate na solidarnost i ostale baljezgarije koje ste iskoristili za svoj interes. I ovde uopste nije stvar da li su nama cigani problem ili ne, i nije stvar u nasem dvoristu, stvar je u nasoj drzavi, a cije je to dvoriste ako ne svih nas. Opirete se odgovornosti koju grupa kao vi u nasoj drzavi imate, ali se zato na sva zvona pise i kenja kad je vama u interesu. Svi ovde smo svesni, a i vi sami, da se neke stvari bez vas ne mogu pokrenuti, i zato kazem to vam trenutno odgovara i zato cutite. Vi pevajte ili nemojte, dizite parole ili ne, boljitka nece biti dok se ne ukljucite u sve probleme koji postoje na nasoj sceni ako se ona danas tako moze uopste nazvati, a i u nasoj drzavi. Vi nastavite da okrecete pricu, pa sutra kad djavo pokuca na vasa vrata, bice opet pozivi na primirja, solidaronst ili nesto drugo. Do tad, sportski pozdrav.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Tue Apr 25, 2023 8:22 am

Ne mora da se podrzi ali bar se mogao dici glas protiv ovog matorog smrada i ovog drugog potrcka.

Evo pročitah i sledeću rečenicu. U pravu si, jasnije mi je. Trebalo je da sever pljune na jednu od najveći legendi kluba
Ovo pisanije ovde mi liči na scenu iz Složne braće kad Fiko viče unproforcima, Srbi su krivi. Srbi
Choose Life

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Tue Apr 25, 2023 2:44 pm

Pa kad su pljunuli na Piksija zarad drugih, mogu i na Dzaju.. :mrgreen:

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Tue Apr 25, 2023 4:06 pm

@1937 molim te posalji mi ono sto sam ti rekao da vidimo kako vi to radite. Je li mozes? Je li to toliko tesko? Najlakse je doci ovde s vremena na vreme i poceti srat po nama, meni, drugarima mojim, a pojma nemas ni ti ni drugi sto serete gde su sve ti ljudi bili, kroz sta su prosli, sta su uradili sve i dodjes i poseres se po svima. dok vi bi da pevate, a niko da zapeva, pa cekate nas? nasi ljudi su bili i gde treba i kad treba, ali zao mi je sto nemamo instagram profil da objavljujemo tamo gde se bilo i sta se radilo, jebiga bas mi je zao. ali ti si zaboravio izgleda da si na prvom mestu valjda navijac svog kluba, al naravno tebi a i mnogima je izgleda tribina za sve samo ne za bodrenje svog kluba. daj samo prozivanja, pljuvanja... zivite na mrznji, pogotovo ka nama, a to se vidi ne iz aviona, vec sa marsa. al tesko ko ce to od vas i da primeti jer ste zaslepljeni mrznjom. ne osporavas navijacke akcije, al kazes lako je tu siriti muda, nad hrvatima, nad strancima i slicno? izvini molim te al kako to da protumacim? jesmo li mi navijaci ili sta? ko jebe to a? neko se "kurci" zastavom fedayna a neko majicom iz butika koju je skinuo pitaj boga kome. promasio si zivot prijatelju. zbog cega si ti na tribini? ne mozes ti da cistis nase dvoriste dok prvo svoje ne sredis, neka ti to bude jasno, neka krene svako od svog, pa cemo sve ostalo. ali ne.... ponekad cemo se ovde okupiti i onda cemo se posrat po ciganima, uci u raspravu, onda opet necemo pisati jedno vreme, i tako u krug sve. bolje cutite onda al resavajte svoje probleme, jer dok ne resite svoje, ne mozemo se dalje mrdnuti od ovoga kao scena.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Tue Apr 25, 2023 9:33 pm

svuda.prisutan wrote:Pa kad su pljunuli na Piksija zarad drugih, mogu i na Dzaju.. :mrgreen:

Piksi je napravio sranje u klubu da je pitanje kad cemo se od njega oporaviti. Mnogo zvezdasa je protiv toga, ali za mene licno, logican potez tribine.
Choose Life

User avatar
1937
Posts: 80
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Wed Apr 26, 2023 3:16 am

калашњиков wrote:.

Ti ako si navijac kao sto tvrdis da jesi, onda i znas sta se i gde desava. Nema ja sta da ti saljem i da se pravdam ovde nekim glupostima da bi tebe namirio, svako radi spram svojih mogucnosti, zato sam i rekao da siljite kurac, a ne da li su to dobre-lose, navijacke-nenavijacke akcije. Uopste nije stvar u tome ko je sta uradio, nego sta mozemo svi zajedno da uradimo.

"bolje cutite onda al resavajte svoje probleme, jer dok ne resite svoje, ne mozemo se dalje mrdnuti od ovoga kao scena."
Aha, dobro, znaci kad Firma sredi svoje dvoriste onda ce svima biti bolje. Ali zato ako najveca i najjaca grupa u drzavi cuti i gleda sa strane kako se sve zivo userava, to je onda skroz ok. Kazem ja lepo, a i drugi mnogi, cak i vasi ljudi, interes je vama preci od svega, a nekima i stolica, fotelja, d.o.o, upucavanje para od drzave i naroda u vas posrani klub, i vasu posranu grupu. Licemeri nad licemerima,grupa zvana interesna sfera i nista drugo. Moze da se predje hiljadu kilometara da se akcijaju neki homosi od italijana, ili BBB, da se pobije sa arapima u parizu, ili ode u istanbul na megdan onom olosu turskom, ali ne moze da se uradi nesto dobro za sve, pa cak i za vas bi to bilo dobro, zamisli! Sad ce neko da kaze kako se sever opekao kako ste sad pametniji ili tako neku izlizanu frazu, i kako sad pametnije razmisljate, a u stvari iza svega se krije samo interes... Eto vam sad usrani derbi bez publike, termini utoorkom u 13h, represija, samo da vi uzmete titulu, da se upuca jos para u tim koji van ove nase banana lige ni za kurac nije, ali eto firmasi su krivi sto je lose svima ocigledno. Jedva cekam da se opet desi neka pravda za Urosa, ili slicna baljezgarija, pa ce lepo cvece da vam cveta. Da Bog vam se sve obilo o glavu i to duplo. Tebi posebno jer se pravis lud i glup! Eto i to sam rekao...

I jos nesto, redovno pratim basket oba kluba u evroligi, i drago mi je da vidim nase klubove u eliti, posto volim kosarku, ali koliko ste samo jadni sa kukanjima i povlacenjem nekih paralela izmedju vas i groblja, ko je koliko dobio para ili sta vec. Dok ste 10 godina jahali i uzimali titule bilo je lepo, sad kad se kolo srece okrenulo, sad su svi krivi ostali i nista nije dobro. Tacno se vidi da ste cigani, sve zajedno sa onim sto je krao pare sa Kosmeta. Ista ste vi bagra. Isti ste sljam!
Necu se vise oglasavati vise na ovu temu, da ne uvredim cigane opet, jer su oni jedna lako uvredljiva interesna grupa, pogotovo kad im se kaze istina!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

shark23
Posts: 76
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby shark23 » Wed Apr 26, 2023 10:30 am

Uh, sad si i mene isprovocirao ovim sto si napisao, a bukvalno nijedan post nemam na ovoj temi (obzirom da nikad ni nisam bio ultras, nego samo jedan od onih redovnih na severu). Al obzirom da je neka opsta tema dajem sebi za pravo da ti i ja odgovorim.
Lepo ti rekao covek gore, izbor Dzajic, za koga znas valjda sta predstavlja za Zvezdu i koje uspehe nam je sve doneo ili Vidic, isto jedna od najvecih legendi novijeg doba. Jel mozes ti da zamislis izbor Vujadin Boskov ili ____ (upisi ime neke vase druge legende, posto je ja ne znam) i da u situaciji u kojoj smo mi pljujes po Boskovu? Mozda licno ti i bi, ali isto tako stav tribine bi mozda bio drugaciji. To valjda kapiram da mozes da zamislis kao realan scenario.

Izdeklamujes redom derbi bez publike, termini utorkom, pa tek ove paralele sa grobarima i uvek smo mi na tapetu? Kako se ne seti neko ovde da tako opljuje po Grobarima? Oni su ti koji su u najvecem kurcu trenutno, sto njih 20k iz Arene ne dodje ispred FSS i jebe majku svim redom? Jel to logicnije ili mi to treba da radimo? Da li se secas sta su oni radili kad je situacija bila obrnuta? Nas je bilo jedno vreme svake subote koliko se secam ispred FSS pred basket ili fudbal. Oni su u isto to vreme na barjacima vrteli likove istih tih iz FSS, dovodili narikace na jug i slicno.
Meni prvom ima par nekih stvari na Severu sa kojima se ne slazem, ali kad razmislim malo za sve ima svojih razloga zasto se radi ili ne radi. Da ne mislis da slepo verujem sta se kaze na tribini, samo nesto mogu da razumem i to je to.

Dobronameran savet, kletve ove sto spominjes gledaj da izbacis iz upotrebe, bas odvratno zvuci i nije primereno rekao bih. Eto, samo sam malo hteo da stanem u odbranu Delija, posto se ovde periodicno na svakih par meseci mogu procitati teske uvrede na nas racun, a ne secam se da je ijedna druga grupa bila ovako napadana ovde sa vremena na vreme.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Wed Apr 26, 2023 10:49 am

@1937 e koliko si se samo nasrao ovde..... tacno ono sto sam rekao, mrznja koja se vidi sa marsa..... nemas truncicu predstave koliko si glup tekst napisao, supalj..... cekamo ponovo tvoje javljanje ovde, za mesec, pola godine, godinu kako ces ponovo po nama oplest...... samo daj da se cigani sto vise pljuju od strane mnogih..... nisam uopste trebao da ulazim u raspravu s tobom kada vrlo dobro znam koliki si slepac i ti i tvoji oko tebe. a dokazao si samo to o cemu pricam tvojim pisanjem "dabog da". vi ste najvise rezali na nas ovuda i lajali. bolesno...... na svaku recenicu moze ti se odgovoriti sa pet, ti ces opet doci i lajati. kao da si juce na tribinu dosao, a ovde sa instagrama.

Pinturicchio
Posts: 76
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Pinturicchio » Fri May 26, 2023 1:18 am

ТБ одустао од одласка на куп Београда?
Партизан изнад свих!

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 755
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Mon Aug 28, 2023 9:34 pm

Sta glume ovi iz trznog centra? Zasto ne daju celu tribinu nego stalno Grobari i Cigani moraju u 2 kopa, pogotovo sad kad i IMT gra tamo. Koji ste kurac pravili stadion onda...

Pinturicchio
Posts: 76
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Pinturicchio » Mon Sep 11, 2023 2:41 am

Ираклисови у Земуну

Image
Партизан изнад свих!

Misa Tumbas
Posts: 68
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Misa Tumbas » Mon Sep 11, 2023 9:43 pm

Pinturicchio wrote:Ираклисови у Земуну

Image

психијатрија wrote:Da odgovorim i na donji post oko Iraklisa, mi smo bili dobri sa Iraklis Kavala desnicari koji vise ne idu i mladja dobra grupa Hardcore Iraklis koji nisu antife i komunisti. Kako nijedna od te 2 grupe ne ide jednostavno njih nema na tribini i to je to a privatni kontakt koji ukoliko i postoji ne moze se nazivati bratstvom.

E do mojega... izgleda da su opet poceli da idu na utakmice nacionalisti iz Kavale, i to oni najtvrdji, koji na zastavi furaju lobanju benda The Exploited kao vjeciti simbol desnicara i nacionalista :mrgreen:


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: Bruno Sulak and 12 guests