Српска навијачка сцена - дискусија

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Thu Nov 11, 2021 7:31 am

Треба поменути и позитивне примјере на нашој сцени, групе које имају константу да кажем иако им клубови не играју више рангове такмичења (или барем нису одавно играли у неким случајевима). Земунци, Дивља Телад, Вукови Лесковац, Чете и Машинерију, ФФ, Плаву Унију, Деспоте... С обзиром на наш менталитет и све околности горе наведеним групама и свима осталима наклон до пода.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Thu Nov 11, 2021 9:51 pm

Konstantni su i Solunci, Jakuze, cak mislim da je Fobija iz Cacka aktivnija od Masinerije koja se kad i kad pojavi

луталица
Posts: 20
Joined: Fri Jul 02, 2021 7:45 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby луталица » Fri Nov 12, 2021 1:51 am

Да, Фобија је прилично константна, мада колико знам не наступају под тим именом већ једноставно Слобода, али свакако раде гостовања која су удаљена и по пар сати вожње (премда је реч о четвртој лиги).

Јбг, морам признати да си у праву за Машинерију. Свега два гостовања одрађена, а ближи се крај полусезоне, чак ни код куће није убележена свака утакмица. Опет, у суботу је јубилеј Чета, па можда то покрене неку константност.

Јакузе препорођене, право освежење на сцени. Надам се да ће задржати овај напредак (како би вероватно то они рекли).

Није ми јасан део овог уписа изнад који каже да Радовци не постоје као навијачка група. Како онда постоје?
no guts
no glory

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Sat Nov 13, 2021 6:31 pm

Не зна како би их дефинисао, рекао би управа, менаџери, пријатељи клуба. Од како су преузелу и поделилк се, они немају навијачка дешавања, немајју ни покушај навијачког дешавања, нити их тзанима. Ту не рачунам бодењенаших на панк концерту и неко излетање из кола на једног клинца, ничим изазвно и без даљег епилога. Не постоје као навијачи ни у једном крају, навијачки сукоб их не занима. Навијачка група којој у копу на гостовању, где их је 20 или 30, стоји син и двојица кобри. Навијачка група са којом кобре иду на гостовање, баш добар гас. Ајде да је реч о било којој другој групи, па и некако, реч је о групи која у од оснивања била и јача од нас и гробара, били озбиљан противник у крајевима, групи која је имала репутацију највећих лудака у Београду, привлачили су највеће олоше, али имали су и праве бандире и хулигане. Били су присутни свуда по граду једно време, од панк свирки, тренс и техно журки, обичних клубова и сплавова, свуда чопор за шакалисање. Туча у Кумодражу са љима је сукоб са највише повређених код нас, мислим да ту било најдужег контакта где су и ове стране биле наоружане. Сад ми је у глави да смо тих година имали више сукоба и проблема са њима, него гробарима. Зато је ово што су данас немогуће назвати навијачком групом.
Можеш и да питаш оне ваше, бивше ваше или шта су већ, можда знају нешто више и боље да ти кажу. Они коју су у дуксевима форса долазили на суђење Јаћимовом убици, каоподршшка, који су се смејали Јаћимовим родитељима и показивали прстом клање. Или сам нешто помешао., можфљ није на месту

OLE!
Posts: 38
Joined: Sat Feb 20, 2016 4:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby OLE! » Mon Nov 15, 2021 5:45 pm

Синдикат wrote:Туча у Кумодражу са љима је сукоб са највише повређених код нас


Јеси ли ти нормалан?

Fabrizio
Posts: 168
Joined: Wed Oct 25, 2017 10:36 am
Location: Епицентар лудила

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Fabrizio » Tue Nov 23, 2021 1:02 am

Одлична издања група из Српске ове сезоне.
... да увек кад играш, ја проћи ћу читаву планету...

User avatar
enbidzi1
Posts: 111
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby enbidzi1 » Sat Nov 27, 2021 4:52 pm

Je l ovde prikladna tema da se piše o aktivnostima Delija u Šapcu?

Kako se samo lepo potrefila skraćenica SNS - srpska navijacka scena :lol:

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Sat Nov 27, 2021 5:26 pm

Mi smo govna od naroda, al iskreno. Kakav kurac zapad, masoni, nato, jednostavno smo govna.

User avatar
enbidzi1
Posts: 111
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby enbidzi1 » Sat Nov 27, 2021 5:29 pm

Ma i simpatizeri, a i mnogi navijači su provalili da su na tribinama uglavnom govna, i zato su sve više i više na marginama, kopovi sve manji i ignorisani od svih normalnih ljudi, i tek će da propadaju i propadaju.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Sat Nov 27, 2021 5:32 pm

Ma jasno je sve jos odavno i najveci slepac vidi sve. Ovo u Sapcu je ne znam kako da opisem, jezivo. Ne znam, jezivo...

User avatar
enbidzi1
Posts: 111
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby enbidzi1 » Sat Nov 27, 2021 5:45 pm

Ne treba bre sa severom i jugom ni Ratko Mladić i Kosovo je Srbija zajedno pevati, govna prokleta.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Batke » Sat Nov 27, 2021 8:41 pm

Неке Делије тврде да су ти људи престали ићи на север још пре две године али не знам да ли да им верујем. Што се тиче тренутне навијачке сцене вредно помена што могу да похвалим су Таурунуми, Вукови Лесковац, Фобија чачак, Ђаволи из Крагујевца, фајтерсе из Ужица и наравно Теладија.
Колико се репресија увукла у навијачки покрет је пример од пре недеље када је Фобија похапшена јер су скандирали против прворођеног али видим скоро сваку текму присутни. Требала би фабрика да им упумпа паре у клуб јер ово са Борцем нажалост ничему не води, а били су добра група и велики клуб али нажалост где је политика умешала прсте то је све пропало:
Вукови Лесковац су ми још били симпатични док су још били клинци имали су свој неки јужњачки фазон док су били пета лига .Буквално свака част за групу коју су основали основци и одмах почели да анимирају вршњаке и остале клинце, раде маркетинг и са чак 13-14 година сами кренули да раде хуманитарне акције. Још имају панк бенд који редовно наступа на фестивалу у ладовици. Колико је прича искрена је то да су је чак и таурунуми као ветерани наше навијачке сцене препознали прави навијачки трип и у добрим су односима са њима док их бивши Блу Бојси подржавају на великим рукометним утакмицама. Чак су имали сукоб ДС нишлије где се нису обрукали чак напротив. Плус што им граде нови стадион тако да очекујем још више њихову експанзију.
Ђаволи из Крагујевца прва навијачка група која је дигла глас против Рио Тинта плус напад на цигане у Крагујевцу.
Фајтерси, Теладија и таурунуми стандардно... Плус што због пост ковида екипе су порилично утањиле.
Живи били и уздравље
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
Трипко
Posts: 44
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:46 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Трипко » Sat Nov 27, 2021 8:51 pm

Batke wrote:Неке Делије тврде да су ти људи престали ићи на север још пре две године али не знам да ли да им верујем. Што се тиче тренутне навијачке сцене вредно помена што могу да похвалим су Таурунуми, Вукови Лесковац, Фобија чачак, Ђаволи из Крагујевца, фајтерсе из Ужица и наравно Теладија.
Колико се репресија увукла у навијачки покрет је пример од пре недеље када је Фобија похапшена јер су скандирали против прворођеног али видим скоро сваку текму присутни. Требала би фабрика да им упумпа паре у клуб јер ово са Борцем нажалост ничему не води, а били су добра група и велики клуб али нажалост где је политика умешала прсте то је све пропало:
Вукови Лесковац су ми још били симпатични док су још били клинци имали су свој неки јужњачки фазон док су били пета лига .Буквално свака част за групу коју су основали основци и одмах почели да анимирају вршњаке и остале клинце, раде маркетинг и са чак 13-14 година сами кренули да раде хуманитарне акције. Још имају панк бенд који редовно наступа на фестивалу у ладовици. Колико је прича искрена је то да су је чак и таурунуми као ветерани наше навијачке сцене препознали прави навијачки трип и у добрим су односима са њима док их бивши Блу Бојси подржавају на великим рукометним утакмицама. Чак су имали сукоб ДС нишлије где се нису обрукали чак напротив. Плус што им граде нови стадион тако да очекујем још више њихову експанзију.
Ђаволи из Крагујевца прва навијачка група која је дигла глас против Рио Тинта плус напад на цигане у Крагујевцу.
Фајтерси, Теладија и таурунуми стандардно... Плус што због пост ковида екипе су порилично утањиле.
Живи били и уздравље

Ђаволи нису напали цигане, већ обрнуто.
Кад нешто пишеш провери прво информације.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Sun Nov 28, 2021 1:54 am

Onaj drogirani sa cekicem je brat fudbalera Slavoljuba Srnica.

ReciNe
Posts: 73
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Sun Nov 28, 2021 10:48 pm

Iskreno bi bilo glupo samo da odgovor bude opet u fazonu znas ti koliki je sever, ne moze se tu svaki pojedinac kontolisati, dza i bu...

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Druidid » Mon Nov 29, 2021 12:03 am

Bruno Sulak wrote:Onaj drogirani sa cekicem je brat fudbalera Slavoljuba Srnica.

Dragoljub?

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Mon Nov 29, 2021 9:55 am

Sacekajte da se javi gosn OLE, on je upucen u desavanja na navijackoj sceni Srbije :?
Често одем до на село

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Mon Nov 29, 2021 9:58 am

Трипко wrote:
Batke wrote:Неке Делије тврде да су ти људи престали ићи на север још пре две године али не знам да ли да им верујем. Што се тиче тренутне навијачке сцене вредно помена што могу да похвалим су Таурунуми, Вукови Лесковац, Фобија чачак, Ђаволи из Крагујевца, фајтерсе из Ужица и наравно Теладија.
Колико се репресија увукла у навијачки покрет је пример од пре недеље када је Фобија похапшена јер су скандирали против прворођеног али видим скоро сваку текму присутни. Требала би фабрика да им упумпа паре у клуб јер ово са Борцем нажалост ничему не води, а били су добра група и велики клуб али нажалост где је политика умешала прсте то је све пропало:
Вукови Лесковац су ми још били симпатични док су још били клинци имали су свој неки јужњачки фазон док су били пета лига .Буквално свака част за групу коју су основали основци и одмах почели да анимирају вршњаке и остале клинце, раде маркетинг и са чак 13-14 година сами кренули да раде хуманитарне акције. Још имају панк бенд који редовно наступа на фестивалу у ладовици. Колико је прича искрена је то да су је чак и таурунуми као ветерани наше навијачке сцене препознали прави навијачки трип и у добрим су односима са њима док их бивши Блу Бојси подржавају на великим рукометним утакмицама. Чак су имали сукоб ДС нишлије где се нису обрукали чак напротив. Плус што им граде нови стадион тако да очекујем још више њихову експанзију.
Ђаволи из Крагујевца прва навијачка група која је дигла глас против Рио Тинта плус напад на цигане у Крагујевцу.
Фајтерси, Теладија и таурунуми стандардно... Плус што због пост ковида екипе су порилично утањиле.
Живи били и уздравље

Ђаволи нису напали цигане, већ обрнуто.
Кад нешто пишеш провери прво информације.

Da, da, u pravu si. Cigani su ih napali, aaaaaliii uz pratnju policije dosla do mesta okupljanja Djavola, e sad..naravno, vi cete reci kako je to ispalo slucajno, kako nije bilo nikakvog dogovora sa njima, a na sve to u 3x vecoj brojci, niste ih rasterali, niti su Djavoli vas, ali to je vise bio minus za vas, a plus za Djavole. No dobro, ajde. Naucili smo svi da postoji istina i ciganska istina. Proslo je mesec dana od tog dogadjaja.


Steta za FF sto nemaju vecu brojku, evo Jakuze, ne znam kojom magijom, ali brojka odlicna od Partizana cini mi se. Sto kod kuce, sto na strani. Ako su neki iz blizanackih tabora presli kod njih, nadam se samo da ne zavrse kao Marinci.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Batke » Mon Nov 29, 2021 2:42 pm

svuda.prisutan wrote:
Трипко wrote:
Batke wrote:Неке Делије тврде да су ти људи престали ићи на север још пре две године али не знам да ли да им верујем. Што се тиче тренутне навијачке сцене вредно помена што могу да похвалим су Таурунуми, Вукови Лесковац, Фобија чачак, Ђаволи из Крагујевца, фајтерсе из Ужица и наравно Теладија.
Колико се репресија увукла у навијачки покрет је пример од пре недеље када је Фобија похапшена јер су скандирали против прворођеног али видим скоро сваку текму присутни. Требала би фабрика да им упумпа паре у клуб јер ово са Борцем нажалост ничему не води, а били су добра група и велики клуб али нажалост где је политика умешала прсте то је све пропало:
Вукови Лесковац су ми још били симпатични док су још били клинци имали су свој неки јужњачки фазон док су били пета лига .Буквално свака част за групу коју су основали основци и одмах почели да анимирају вршњаке и остале клинце, раде маркетинг и са чак 13-14 година сами кренули да раде хуманитарне акције. Још имају панк бенд који редовно наступа на фестивалу у ладовици. Колико је прича искрена је то да су је чак и таурунуми као ветерани наше навијачке сцене препознали прави навијачки трип и у добрим су односима са њима док их бивши Блу Бојси подржавају на великим рукометним утакмицама. Чак су имали сукоб ДС нишлије где се нису обрукали чак напротив. Плус што им граде нови стадион тако да очекујем још више њихову експанзију.
Ђаволи из Крагујевца прва навијачка група која је дигла глас против Рио Тинта плус напад на цигане у Крагујевцу.
Фајтерси, Теладија и таурунуми стандардно... Плус што због пост ковида екипе су порилично утањиле.
Живи били и уздравље

Ђаволи нису напали цигане, већ обрнуто.
Кад нешто пишеш провери прво информације.

Da, da, u pravu si. Cigani su ih napali, aaaaaliii uz pratnju policije dosla do mesta okupljanja Djavola, e sad..naravno, vi cete reci kako je to ispalo slucajno, kako nije bilo nikakvog dogovora sa njima, a na sve to u 3x vecoj brojci, niste ih rasterali, niti su Djavoli vas, ali to je vise bio minus za vas, a plus za Djavole. No dobro, ajde. Naucili smo svi da postoji istina i ciganska istina. Proslo je mesec dana od tog dogadjaja.


Steta za FF sto nemaju vecu brojku, evo Jakuze, ne znam kojom magijom, ali brojka odlicna od Partizana cini mi se. Sto kod kuce, sto na strani. Ako su neki iz blizanackih tabora presli kod njih, nadam se samo da ne zavrse kao Marinci.

Пошто ми је најбољи друг из Крушевца рећи ћу ти да се доста људи вратило назад на трибину имала је њихова трибина успона и падова али од скора су се договорили и сви стали под једну заставу плус доста старијих се вратило из "пензије" и оживело групу на неки нови ниво. Тако да свака част да се што више клинаца анимира и да то буде још једна већа група и Србији.
ПС. Што се тиче менталитета имали су ливаду са Чачанима пре пар година. Нису објавили ко је победио.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby vinjakboy » Mon Nov 29, 2021 3:44 pm

Batke wrote:Пошто ми је најбољи друг из Крушевца рећи ћу ти да се доста људи вратило назад на трибину имала је њихова трибина успона и падова али од скора су се договорили и сви стали под једну заставу плус доста старијих се вратило из "пензије" и оживело групу на неки нови ниво. Тако да свака част да се што више клинаца анимира и да то буде још једна већа група и Србији.
ПС. Што се тиче менталитета имали су ливаду са Чачанима пре пар година. Нису објавили ко је победио.


Да се не лажемо, има и прелаза и биће их још, али то нема везе ни са каквим секташењем или сличним стварима, једноставно комбинација неактивности других група и напретка наше трибине. Плус што у Крушевцу није иста ситуација као у другим градовима, пошто су овде сви (или велика већина људи) другари за кога год да навијају. Или боље речено којој год групи да припадају, пошто ја до сада нисам срео Крушевљанина који не воли Напредак, а и сви припадници других група су почели на нашој трибини, без једног изузетка, па је утолико и лакше да се врате назад пошто их нико не гледа попреко и пита шта су јели за доручак...


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests