Српска навијачка сцена - дискусија

Palermo
Posts: 78
Joined: Fri Jan 29, 2016 1:27 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Palermo » Wed Jul 08, 2020 6:53 pm

vala i u smederevu 2000-te su imali radovci opasnu tucu sa murijom u kavezu

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Wed Jul 08, 2020 7:35 pm

Шарп Дедиње застава која је била на 2 или 3 утакмице и то се сад спомиње као да је ношена годинама. Иза ње је стајао буквално један човек, већина зна ко је. Као што смо у исто време имали кукасти крст на неким заставама. Једноставно такво време, није се много бринуло о тим симболима, већина су били дело појединаца.

А тај кога спомињеш је ту заставу представљао као да цела група стоји иза тога, као што је још много ствари представљао као дело групе. И тај што је писао је овде исто тако добијао одговоре, покопан је за скоро све што је рекао, а ни један доказ он није показао, него приче његовог деде. Јел ти та особа није деловала као ментално заостала, по другим његовим писањима?

Представљао се као део нечега што није и још многе ствари. Од нас се нико није потрудио да га овде нема, трудили су се људи да са њим имају аргументовану расправу, али чим се погуби претио је са доласком у Запа бар који држе његови ортаци гробари и да ћемо проћи као лудак из луднице...Може чак и администрација да објасни зашто је банован, ја се више ни не сећам.

Ја не знам како може на документарцу групе да прича неко ко није део исте.

User avatar
1937
Posts: 72
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Thu Jul 09, 2020 1:39 am

Da ne ulazim u polemiku oko vaših zastava pošto je svako vodjenje rasprave sa vama uzaludno, ja tebi ti meni i tako u nedogled, preći ću na Zeku Petakova, i ovog vašeg Zeku Petakova što ti kažeš da je mentalno zaostao, pošto je očigledno da u istu frulu duvaju što se tiče ideologije.

Ovaj naš mentalno a i fizički zaostao lik je deo Stare Garde koja je oduvek na istoku, znači nije deo Firme niti naše Severne tribine stadiona. U dokumentarcu se priča o svim navijačima Vojvodine a ne samo o Firmi, nadam se da to razumeš, pošto je sasvim očigledno. Pošto pričaju ljudi sa svih tribina na kojima su naši navijači, sever, istok, zapad, znači svi.

Uhvatili ste se jednog lika koji baš nikakav uticaj na tribini nije imao nikadai u rangu je sa ovim vašim sa foruma po bitnosti na tribini, ali je jedna stvar sigurna da i jedan i drugi barataju nekim činjenicama, kod nas je to da u tom trenutku nije bitno šta si kako i gde, nego da si navijač Vojvodnine kako udješ na stadion, i to je jedina bitna i relevantna stvar. Kod ovog vašeg je stvar u tome da je lik davao dokaze, što slike, što video klipovi, tako da nemoj da izvrćeš sada kad je pisalo i okačeno ovde sve lepo bilo, ako niste urgirali da se obriše to onda je još uvek na nekoj od tema foruma sve napisano, sa sve slikama i video klipovima.

Nego kako lako vi osudite lika da on nije bio deo nečega za šta se predstavljao, a vamo ovog našeg nama gurate u ruke, još će ispasti da nam se pitao na tribini nešto, pa nemojmo. To zašto je on banovan može sad da se napiše šta hoće, ali je činjenica da vas je lik sve odreda preslišao u istorijatu SD CZ, hteli vi to sad da prihvatite ili ne. Čitao sam svaki upis, i od strane vaše mašinerije koja se utrkivala da objasni kako to nije, i od njega koji je sam uspeo da se nosi sa svima vama ovde, a hiljadu puta smo videli kako je to mukotropno i kako ljudi napuštaju forum ili gube živce i vreme da bi ih na kraju administracija banovala na kraju.

Sa tobom sam se upustio u raspravu pošto vidim da si korektan koliko toliko, vama ostalima mašineriji neću odgovarati na pitanja i podpitanja. Uzdravlje!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Jul 09, 2020 1:06 pm

"Sve svoje razlike, ako ih uopste i imamo, ostavljamo ispred stadiona a na stadionu je bitna samo Vojvodina i ljubav koju osecamo prema Vojvodini".

Sa vama samo treba ovako od sada, niste dostojni drugacije da se prica. Postavimo vam klipove, price, snimke, video zapise navijanja, ma nista ne valja. Cak i kazemo stvari koje i ne bi trebali, pitamo sve vas velike Srbe i nacionaliste gde ste bili tad i tad konkretno, evo i u ovom milenijumu, ali odgovora nema! Samo je bitno da vi vadite neke nebuloze pozivate sa na Arkana Udbu itd. De ste ovih godina bili kao nacionalisti, sta ste uradili? Nigde nista! A za prethodne godine je smesno isticete da ste imali Srpski barjak, kakav izliv nacionalizma i patriotizma, pa to nije vidjeno na ovim prostorima jos. Nasli ste deci da prodajete price, zaboravljate ko ste bili pre 15-20 godina. Ova nakaza vam danas u 6 filmova da ih snimate ne bi pricao, ne bi ga zaustavili kao slucajnog prolaznika da ga kamera nesto pita.

Po meni,najveci ikada neredi sa policijom su derbi 2001.finale kupa na Marakani, kada su cekani Grobari pa posto su preko Novog Sada dolazili na Marakanu, cekanje njih se pretvorilo u tucu sa murijom. 150-200 ljudi sa kuvanim motkama je razjurilo sve Partizanove navijace ispred juga Marakane 20 ak minuta pred pocetak utakmice, a onda i kompletnu policiju oko stadiona. Tek su se posle 20 minuta konsolidovali i krenuli u ofanzivu gde 90% ljudi utrcava na sever sa motkama.

Takodje tuca sa policijom ispred Pionira kada se uprava Partizana napravila pametna da nam ne dozvoli da kupimo karte kao i svaki put do tad. Mislim da je bio pocetak 2002. godine. Gde je obrnut ceo krug oko hale, uslo se Grobarima na ulaz njihov a prvo su razjureni ispred ulaza svog, ma na svaki se uslo i tuklo sa murijom, na kraju su bezali od Pionira ka hamburgenici taksi kao kada navijackoj grupi pukne linija pa krenu da beze svi kolektivno. Gomila prevrnutih zandarskih kola. Ni pre toga ni posle toga ne secam se za vece nerede sa policijom i gde je rezultat bio takav kakav jeste.
Last edited by Sevastopole on Thu Jul 09, 2020 1:18 pm, edited 1 time in total.

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Thu Jul 09, 2020 1:17 pm

Нисам гледао цео документарац, па и не знам, али зар није и стара гарда била некад део навијачке трибине? А и тај што прича да се разлике остављају испред стадиона, није баш толико матор да буде део старе гарде, бар не по годинама. Ал ајде, није то ни толико битно. Као што се ви ухватите за неку глупост, тако и ми.

Можда је глупо писати овде о појединцу, а још глупље што је лик нико и ништа, али ухватио си се за њега, па морам. Представљао се део групе Битанге, а никад није био та група. Јесте из краја из ког је та група, зна те људе, али група није био. Позивао се на ББРС, а са тим људима никакве везе нема, осим што зна ко су. Тај није део нашег ни севера, ни запада, ни југа. Његови докази у виду слика шала са петокраком, видео снимцима кад стадион пева титу, слика са Звезда Динамо и слично су побијене са много више слика и снимака.

Никакав он доказ више није дао, осим приче његовог деде који је наводно био нешто у атлетичарском клубу. И то прича кад су наши атлетичари нападнити негде преко од стране албанаца, да је наше атлетичаре бранила служба. Баш чудно за то време. И а иначе, познато је да комунисти не лажу. А и хвала Богу, имају и други људи деде и њихова сведочења. Нека верује ко у шта хоће, не видим поенту да ми убеђујемо некога ко не навија за Звезду, а ни да ви нас убеђујете у супротно.

А још бесмисленије је да се прозивамо у 2020. години за српство и да правдамо неке грешке и глупости од пре 15, 20 или више година. Само сматрам, мада је то и небитно, из данашњег угла, да смо ми прва група која се томе посветила. И да то свакако није због деловања дб-а. Ми никога нисмо паролама, песмама прозивали за ствари око клуба, за навијачке ствари од пре 15 година и слично. А стално се бранимо и објашњавамо око таквих ствари. Ми ћемо да признамо да је кореографија из данашњег угла глупост, а ви ћете да терате даље.

Ви ћете своју паролу да правдате мржњом према титовим близанцима и то ће да иде даље. И у том колу нема краја. Па ћете да причате да су наши другари из Новог Сада идиоти малоумни што стоје са Београђанима због те кореографије, а они момци знају да су на трибини сви они наша браћа, да нама није битно да ли је неко из Новог Сада, Крушевца, Ниша или Сурдулице.

И још нешто, ја о твом клубу не знам скоро ништа, не занима ме. А ти/ви ћеш мене да учиш о историји мог клуба...

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Thu Jul 09, 2020 4:57 pm

Pitanje je na mestu, al ni u Staroj Gardi se taj čovek ne pita ništa, oni su recimo na skupštini ispred navijača predložili da se stadionu vrati ime Karađorđe, čovek koji kaže ovo je Stara Garda je hapšen 80-tih zbog nacionalističkih ispada, mada je to bio patriotizam, a taj sa snimka je obitavao tu oko grupe, al nikad nije uspeo, a ne sećam se ni da je probao da nametne ikad taj anti-fa stav, jer kod nas to ne može da prođe, mi znamo ko nas je osnovao i zbog čega, i nema potrebe sad tu neko da pokušava niti da nam lepi etikete, niti da proba da menja naše stavove...znate i sami koja je razlika između ljudi iz jezgra koji vode priču i tih nekih ljudi koji vole, tu su, al ih niko ništa ne pita...inače taj film nije Firmin film, već je film o navijačima Vojvodine, piše na početku ko ga je radio, ima taj jedan deo o Firmi...

Inače kad je reč o istoriji postaviću jedan klip, radi se o mini-filmu snimljenom povodom 50 godina kluba, u malo vremena nauči se puno o FK Vojvodina, samoj istoriji i u jednom delu ćete videti Kostu Hadžija, vredi pogledati, ja ću rado pogledati sve o zvezdi, naravno ne bi bilo loše da neko u onom vremenu priča da je to tako kako vi kažete, kao što kažem, ako je neko 60-te u kameru rekao da je zvezda Srpski klub, a ne posle 80-tih, to bi već imalo određenu težinu, jer ako jedan Džajić 60-te kaže da ste Srpski klub to nije već nešto što mogu da zanemarim.

У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Jul 09, 2020 6:30 pm

Niko ovde ne spori ni vasu istoriju kluba ni osnivanje, nego ono sto vi pokusavate nama da nakacite a zanemarijete sve stvari koje vam se pisu kao dokazi i svedocanstva da Crvena Zvezda nikada nije bila simbol komunizma, vec naprotiv. Vojvodina je klub sa velikom tradicijom i sigurno mi je draze da vi uzmete kp nego neka Jagodina ili Radnik zbog ko zna kakvih mahinacija.

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby losvolocos » Thu Jul 09, 2020 7:48 pm

pertla wrote:Zenit ne znam koliko je bio sukob,vise je murija odlomila nas malo nesrecnika sto smo ostali na tribini posle utakmice.mozda je bilo izvan samog stadiona,ali sam vise gledao da spasem zivu glavu nego sukobe,posto sam ostao behind enemy lines :)

Mozda finale kupa u basketu,novi sad,ne znam koja godina


Било је лепог развлачења у парку код Степиног вајата тада и около.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby pertla » Thu Jul 09, 2020 11:00 pm

Ja sam "vukao" na drugu stranu jel nisam imao izbora,a i kola su mi bila iznad jna.jedva sam izvukao zivu glavu sa severa,a onda ispred zapada uleteo u kombi kod neka dva lika,a ispred nas lete stolovi i stolice od semenkara.kad se malo smirilo mimoisao sam brdo zandara dok sam se penjao uz ljutice bogdana,moguce da je i gore bilo jurnjave
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Fri Jul 10, 2020 1:45 am

Dajte ljudi kakav Zenit, dobismo dobre batine tada...

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Fri Jul 10, 2020 8:27 am

Pročitah u postu nekog od navijača Vojvodine "vraćeno ime stadiona Karađorđe", od kad je stadion nosio to ime, i zašto baš Karađorđe? Ne sećam se da sam nekad, negde pročitao o tome. Jel ime neka dublja pozadina ili se samo vodilo time da je slavna istorijska ličnost?
Choose Life

User avatar
1937
Posts: 72
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Fri Jul 10, 2020 4:03 pm

Синдикат wrote: А још бесмисленије је да се прозивамо у 2020. години за српство и да правдамо неке грешке и глупости од пре 15, 20 или више година. Само сматрам, мада је то и небитно, из данашњег угла, да смо ми прва група која се томе посветила.

И још нешто, ја о твом клубу не знам скоро ништа, не занима ме. А ти/ви ћеш мене да учиш о историји мог клуба...



Ono ostalo sam izostavio zato jer smatram da polemika oko toga svega će samo produbiti raspravu u pogrešnom smeru tako da ću ti odgovoriti na ove dve stvari.

I više od besmislenog je prozivati se, to izgleda samo šaka jada novosadskih navijača CZ i PFK ne kontaju, suludo skroz i ne vodi ničemu. Jeste, vi jeste možda se prvi posvetili svemu tome, ali tome je doprinosilo sve oko vaše grupe, da ne idem u detalje. Na nekim stvarima vam svaka čast, na nekima bi vam mnogi pozavideli, a neke stvare vam nikako ne idu u prilog i vešto ih izbegavate.

To što ti ne znaš ništa o mom klubu a ja znam o tvom sigurno nije moja zasluga, već onog dela što vam se spočitava a to je da ste državni projekat, kao i komšije vaše. Pa u vestima, emisijama, svemu ostalom vezano za neko informisanje o sportu, nije bitno rezultati koji su iza kog kluba, znatno se više piše o vama ( mislim na oba kluba, CZ i PFK). Znači mnogo više će se pisati o vašem porazu od npr. Kairata nego o pobedi Vojvodine nad Sampdorijom u Italiji.

Ili ako već ne može da se piše o FK, pisaće se o KK ili nečemu drugom. Medijski prostor i sve vezano za je mnogo više na vašoj strani hteo ja ili ne, nametnutno mi je da znam brdo stvari o vama i vašem komšiji, sad da li su to istinite informacije ili ne, to se nemojte boriti sa nama nego tamo odakle te informacije izlaze.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Fri Jul 10, 2020 4:11 pm

Али ствари из историје мог клуба немаш ни у једним медијима, то већ мораш сам да истражујеш. Ја који навијам и пратим Звезду, и фк и кк, не пратим ништа из медија, јел ми верујеш? Само преко званичних сајтова и форума везаних за мој клуб. Истина је да се Звезда и партизан форсирају у медијима. Али ове ствари које овде пишете, нисте баш могли случајно да сазнате.

User avatar
1937
Posts: 72
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Fri Jul 10, 2020 4:58 pm

Ako želiš da poraziš neprijatelja prvo moraš dobro da ga upoznaš. Šalu na stranu, sve što znam o vašem klubu i navijačima je iz usta raznih navjača, vaših, grobarskih, svih ostalih i medija. Na vaše forume i sajtove ne ulazim, niti na bilo koji drugi sem do pre nekog vremena na TB forum i ovaj, naravno Firmin dok je bio redovno ažuriran. I naravno da neke stvari nisam mogao slučajno da saznam, ali sve što vidim i čujem o navijačima, fudbalu i košarci u našoj državi a i šire ispratim, pa tako i vas, groblje, zemunce, radovce pa do vlasine, surdulice, srema i ostalih.

Dok sam bio klinac nije bilo mnogo načina da se dođe do tih svih informacija, sem nekih časopisa do kojih je teško bilo doći, primera radi u Murke shopu na SPENSU (svi Novosađani znaju gde je bio), bio je uvek ograničen broj Srpskog Navijača, tako da sam dolazio danima, nekad i nedeljama ranije da kaparišem, a ona dobra žena mi izlazila u susret pa ostavljala ili preko medija i nešto malo novinskih isečaka, pre toga Ćao Tifo, Kop, i oni sitni tekstovi u Tempu ili CKM, tako da ostala mi je navika da sve vezano za navijače kao subkulturu pročitam, nije bitno čiji su.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sat Jul 11, 2020 9:59 am

Nije mi jasan sad jedan deo, navijač zvezde ne prati ništa po novinama o svom klubu nego samo sa zvaničnih sajtova i foruma, ne mogu da ne pitam zašto???

Ako novine pišu sve te lažne informacije što ih neko ne tuži, ili ne uđe u borbu da se to promeni, odakle novinarima sve te lažne informacije o crvenoj zvezdi, i šta imaju oni od toga da podmeću lažne informacije, evo ja sam našao jednu sliku sa jedne od skupština crvene zvezde na kojoj se vidi onaj grb sa petokrakom koji sam okačio i napisano je da ga navijač zvezde prvi put vidi, a ja ću ako treba okačiti sliku da dokažemo da je taj grb bio deo zvezdine istorije...dolazimo do pitanja šta vi na tim zvaničnim sajtovima i forumima pišete ako taj grb izbacujete iz svoje istorije, tačnije kakvu istoriju vi uopšte i pišete, i što niste postojanje tog grba opovrgli recimo u vreme dok su ljudi koji ga se sećaju bili živi, nego do toga dolazi 2020-te...onda se nameće pitanje da li vi uopšte volite tu crvenu zvezdu o kojoj se ove piše ili stvarate neku novu, bolju crvenu zvezdu, i pišete neku istoriju kakvu bi vi voleli da imate, a ne onakvu kakva je zapravo i bila???


друг члан wrote:Pročitah u postu nekog od navijača Vojvodine "vraćeno ime stadiona Karađorđe", od kad je stadion nosio to ime, i zašto baš Karađorđe? Ne sećam se da sam nekad, negde pročitao o tome. Jel ime neka dublja pozadina ili se samo vodilo time da je slavna istorijska ličnost


https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:797439-Price-iz-Vojvodine-Karadjordje-na-Vidovdan
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jul 11, 2020 11:23 am

Pises nebuloze sve vise i vise. Napisao si svoj krug sa Turskim konjanicima, Arkanom, Udbom, i sada vec pocinjes na jos vecem nivou da lupetas gluposti. Ne znam samo ko prvi put vidi grb koji si postavio? Samo onaj koga ne interesuje svoj klub. Imali smo mi i grb sa plavim okolo pa smo sami na kraju vratili stari grb jer nema smisla dokazivati da imamo "trobojku" od boja na grbu. Jednostavno to je bilo kratkog daha, bas kao i taj grb koji si ti postavio, svako za svoje vreme. Nasa istorija kluba se deli na dve stvari. Na uprave i na publiku. I to je ono sto ti neces i ne zelis da usvojis iako znas da je istina. Oj Vojvodi Sindjelicu, Igrale se Deije itd, su samo neke od pesama koje si mogao da cujes prvom polovinom 80 ih sa severa, kada to itekako nije bilo popularno pevati. Pre Delija, pre bilo kakve price o organizoavanom navijanju. Dok su nam u upravama sedeli osvedoceni komunisti upravo, bas kao i vama u to vreme i svima drugima. Jer nije mogao niko drugi.

User avatar
Floki
Posts: 31
Joined: Wed Feb 17, 2016 11:11 pm
Location: Kapedunum

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Floki » Sat Jul 11, 2020 1:26 pm

МГП wrote:Malo skretanje sa teme, može li neko ukratko nabrojati najveće ili najžešće sukobe sa murijom na našoj sceni? Znam da ih je bilo mali milion ali siguran sam da ima onih koji se baš ističu bilo starijeg ili novijeg datuma, nebitno je.


Fajtersi u Loznici '09 ili '10. Dobrih pola sata do 40' razvlačenja sa kornjačama i žandarima, čime je prethodio ulazak na teren jednog Fajtersa koji je došao do tribine Solunaca i kasnije je još jedan uleteo. Dok je bila pegla sa murijom, Solunci pevali "zašto ćutite" :D

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Sat Jul 11, 2020 1:58 pm

Sevastopole wrote:Pises nebuloze sve vise i vise. Napisao si svoj krug sa Turskim konjanicima, Arkanom, Udbom, i sada vec pocinjes na jos vecem nivou da lupetas gluposti. Ne znam samo ko prvi put vidi grb koji si postavio? Samo onaj koga ne interesuje svoj klub. Imali smo mi i grb sa plavim okolo pa smo sami na kraju vratili stari grb jer nema smisla dokazivati da imamo "trobojku" od boja na grbu. Jednostavno to je bilo kratkog daha, bas kao i taj grb koji si ti postavio, svako za svoje vreme. Nasa istorija kluba se deli na dve stvari. Na uprave i na publiku. I to je ono sto ti neces i ne zelis da usvojis iako znas da je istina. Oj Vojvodi Sindjelicu, Igrale se Deije itd, su samo neke od pesama koje si mogao da cujes prvom polovinom 80 ih sa severa, kada to itekako nije bilo popularno pevati. Pre Delija, pre bilo kakve price o organizoavanom navijanju. Dok su nam u upravama sedeli osvedoceni komunisti upravo, bas kao i vama u to vreme i svima drugima. Jer nije mogao niko drugi.


Prva polovina 80-tih je već neko novije vreme i nije da tad nije postojalo organizovano navijanje, pojedine grupe su tad već imale organizovane podgrupe, a među njima ste i vi, ovde se priča o publici pre toga i tu bi našli tek poneki ispad pojedinaca, ni na jednom stadionu u Jugoslaviji se u ranijem periodu nisu isticali anti-komunisti pa ni kod vas u nekom značajnom broju...
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

User avatar
1937
Posts: 72
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Sat Jul 11, 2020 2:10 pm

To je jedan od razloga zašto sam rekao da sa drugima sem Синдикат ne želim da se upuštam u rasprave, vođenje borbe sa vetrenjačama. Neki od njih ni ne zaslužuju normalan dijalog, pošto ga ni sami ne vode normalno. Nije ni čudo što im se odgovori štancaju kao na traci, i što masa izgubi želju da piše ovde.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Sat Jul 11, 2020 3:05 pm

casual fcv wrote:Prva polovina 80-tih je već neko novije vreme i nije da tad nije postojalo organizovano navijanje, pojedine grupe su tad već imale organizovane podgrupe, a među njima ste i vi, ovde se priča o publici pre toga i tu bi našli tek poneki ispad pojedinaca, ni na jednom stadionu u Jugoslaviji se u ranijem periodu nisu isticali anti-komunisti pa ni kod vas u nekom značajnom broju...


Стварно не знам како другачије да ти кажем, осим да си испао до јаја глуп. Ниси чуо за сарказам? Брате, нереално...Баш си сад налетео на зицер.

Тај први грб нико не крије, стоји свуда, у свакој књизи, монографији, албуму са сличицама, на сајту, баш баш свуда. Ено у ред стар шопу, значи официјалном бутику има мајица са тим грбом. Ништа спорно, сваки навијач Звезде зна за тај грб. Дечко ти је овде саркастично одговорио, у смисли ти си нашао нама да отвараш очи.

Нисам рекао да новине пишу лажи, него ме не интересује њихова интерпретација вести из клуба. Утакмица је тад и тад, ако нисам био на утакмици да видим резултат, ко је колико поена дао, ког смо играча довели. То имам све на сајту клуба и форуму. А наравно медије користе и људи из управе, да би себи, играчима дизали цену.

Типа Боаћија тражи Челзи, Његош Петровић вреди 5 милиона, Звезда нуди уговор Балотелију и слична срање ме не интересују. Ни видим шта је спорно што та срања не читам, знам право стање, знам где ћу добити најбољу информацију о клубу за који навијам, а то сигурно нису блиц, мондо, курир, информер, нова с или било који медиј. Мање више као што ни праве економске, политичке, друштвене, културне информације нећу добити из медија. У том смислу сам написао да не пратим медије о клубу за који навијам.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests