Српска навијачка сцена - дискусија

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bunt » Tue Jul 07, 2020 12:26 pm

Panonski Sauron

Image



U njegovom oku plava zvezda sja

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Jul 07, 2020 1:14 pm

casual fcv wrote:I svađaš li se sa televizorom dok ide ta emisija, šta su sve izmislili, a ne znaju da su na maksimiru nerede napravili Prle i Tihi...ne pali tv kad bude emisija o crvenoj zvezdi, još će da kažu da su vas osnovali mladi komunisti i da Rajko Mitić nije bio disident, svet će ti se srušiti, možda vidiš i članove ozne među disidentima, a ti ih preselio kod komšija, ako vi progurate tu svoju priču komšijama ne preostaje ništa nego da sve te vaše proterane prime na jna, samo ne znam da li jna može da primi toliko ljudi...

Dobro si se setio te koreografije od pre 17 godina, šta kažete, znači da smo mi Novosađani mrzitelji Beograda zaostali za Beogradom, a vaši drugari cinkaroši iz predgrađa su urbana ekipa, mada realno možda i ima tako nekakvo značenje, jer kako da poručite njima kad su oni držali autoput pa ne vide šta ste izbacili, samo ko vidi na njega se odnosi, a ja se izlupetao...kao i za onu koreografiju kup je naš, šta mi imamo od ćirilice, vi ste i na latinici najveći Srbi tu nema zbora...

A spominješ Slobu, pevali ste protiv, a pevali ste i njemu, pa posle ste pevali Vuku pa Koštunici, pa ste pevali Đinđiću, a nekad davno ste klicali Titu, al ne gledaj emisije, još ćeš naleteti na snimak gde se sve to vidi i čuje, živ ćeš se pojesti kako li su sve to namontirali...kako li su vas namontirali na B92 da primate baklje, kako ste izašli po njih komšijin klinac mislio da ste dance trupa, kad ste otišli sa bine on se rasplakao što niste plesali malo kao braća Đogani...

To što ne mogu da prećutim vaše laži ne znači da vas mrzim, sad već vidim da je vama tako ispričano i šta ćete nego da verujete u rečeno, vi jednostavno nemate godina da bi pričali o vremenu kad je Arkan bio sa vama, o tome kako ste od cigana postali delije, i ko je sve bio za, a ko protiv i zašto se pristalo na to, i čija je reč prelomila da vi navijači prihvatite tu promenu, i koliko je ljudi odbilo da budu delije i nisu nikad prihvatili to ime...a dok ste bili cigani slavio se Đurđevdan, al' to mu dođe kao neka zabranjena istorija...


Ti stvarno treba da odes kod lekara i da kazes iskreno onako da imas problem jer mrzis jednu vecu grupu ljudi, pa polako da pocnes sa terapijom. Ovo nije zdravo, pogotovu ne jer trujes neku decu, ili si trovao vec sa ovim pricama. Sta si ti izokrenuo sve naopacke, sta ti belo vidis crno, bas smo bolesno drustvo neverovatno. Dodje covek koji je pisao parolu "srecan rodjendan Beograde" za 6. april da moalise nesto i postavlja tudje koreografije i covek misli u svojoj glavi da je u pravu, prosto neverovatno.

I tako je sve nastalo dalje. A opet, da se vrati nazad 10-15 strana sve ima napisano, sve smo ptretresli celu istoriju i sve to sto pominjes, ali ne, nece tebe niko ubediti u suprotno jer gde ces da se odreknes mrznje na kojoj si poceo da navijas za svoj klub. Nema smisla da ti neko sad u nekoj 40 oj godini otvara oci, sad i kada vidis da lupas gluposti svesno ides do kraja. Samo, ovo je dobra stvar je svako ko hoce da cuje stranu severa moze sada da ovde procita neki deo, pa ko zaista ima zelju da izvaga sta je tacno sada ima tu mogucnost.

Do sada se cutalo o tim besmislicama Arkan vodja Delija itd. Sad polako kako nas vuces za jezik, sve ce ti manje argumenata ostajati...plava zvezdo. Ubedi nas covek da smo slavili slavu, da nam je Arkan dao ime godinu dana pre nego sto je upoznao bilo kod navijaca, kome smo kad skandirali itd. Pa ti bolje od nas znas nasu istoriju?

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Tue Jul 07, 2020 2:49 pm

Četnici sever

Image
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Jul 07, 2020 2:53 pm

Sad si nas skroz onako dotukao, bas bez reci ostavio. Gde si ovo iskopao samo da mi je znati? Neka skrivena arhiva, ja nikada nisam video ovaj grb, sad si me bas smorio.

"Sve svoje razlike, ako ih uopste i imamo, ostavljamo ispred stadiona a na stadionu je bitna samo Vojvodina i ljubav koju osecamo prema Vojvodini", rece covek 2000. i neke godine.


User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Tue Jul 07, 2020 6:34 pm

Da li postoji negde taj dokumentarac u celosti?
Често одем до на село

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Tue Jul 07, 2020 6:37 pm

Savićević isto ima kompleks od vas delija pa priča ovakve gluposti....

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1202166/Savicevic-o-Arkanu.html
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Jul 07, 2020 6:54 pm

Prvo, niti si prokomentarisao ovog isprdka sto sam postavio, drugo ladno si postavio clanak novinski gde neki Dejo genije prica ko je kad osnovan dal je realno? Pa nije ovo briga i razbribiga tema. Stvarno nerealno da ti kao jedan od pokretaca trovaca i sejanja zle krvi po svom gradu, u stvari si spao na novinske clanke kada hoces da nas ocrnis. Neverovatno.

Dal je moguce da ovo citaju ljudi koji su smislili ideju o ujedinjenju, dali predloge za imena, poslali svima pozivnice, i ti pored njih zivih si nasao da postavljas clanke gde neki igrac koji pojma nije imao ni ko su Delije niti ga to ni danas zanima, prica price kako je on tada to video?

Jel moguce da toliko ne mozes da se suzdrzis i da se dozoves pameti? Prestani da mrzis i videces da je svet lepse mesto i da ima naravno materijala i za nas koji nam ne sluzi na cast iz svakog vremena, ali videces jos mnogo stvari za koje si sada slep kod ociju trenutno.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Tue Jul 07, 2020 8:40 pm

Ništa onda čekamo one što su slali pisma, da vidimo kako su oni upamtili sva ta dešavanja...da saznamo čija je ideja da "najjača" srpska grupa ponese ime Turske vojne jedinice!?

To ti je snimljeno pred i za vreme utakmice sa Atletiko Madridom u Novom Sadu, pogledaj Firminu koreografiju sa te utakmice i dobićeš odgovor na sva pitanja vezano za takve likove i njihovu bitnost na našoj tribini.
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Jul 07, 2020 8:49 pm

Ha, pocinje da bude ovo zabavano, sad smo i Turska vojna jedinica, to je taj mozak od pre 20 godina. Ukocio si tad i nema dalje. Nema sta da gledam ja koreografiju iz 2007. ovaj je bio tu do te godine ako nista drugo sa sve svojim idejama koje je zastupao. Mislim da si sve izvrteo i dobio odgovore na sve, evo ti neces da kazes ni ko je covek koji prica kao jedan 5-6 ljudi u najavi za vas film.

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Tue Jul 07, 2020 10:26 pm

Pa najbolje da ću da dajem objašnjena šta rade ljudi na istočnoj tribini, ako si ti primetio nekakvo antisrpsko delovanje prijavi, mi za sad nismo videli...

Ne nego su Turci po ugledu na navijačku grupu iz Srbije dali ime svojoj vojnoj jedinici :D

Da sad ne raspravljamo nas dvojica najbolje da sačekamo one što su slali pisma, ne znam kako mogu ovo da čitaju da se ne jave...
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Tue Jul 07, 2020 10:45 pm

Najbolji utisak ovog dokumentarca je ostavio lik na kraju a ne taj gorepomenuti. Ustanem kao Firma, ceo dan sam firma, zaspim kao firma, moji drugovi su firma, kuci su firma, sve oko mene je Firma. :D Pleonazam, ali sjajan!

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Tue Jul 07, 2020 11:21 pm

Malo skretanje sa teme, može li neko ukratko nabrojati najveće ili najžešće sukobe sa murijom na našoj sceni? Znam da ih je bilo mali milion ali siguran sam da ima onih koji se baš ističu bilo starijeg ili novijeg datuma, nebitno je.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby st.vuki » Wed Jul 08, 2020 1:35 am

Pionir 2006.kada je pukla ograda

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby losvolocos » Wed Jul 08, 2020 2:44 pm

Дерби 2005 на Маракани, Зенит 2004 ,Дерби ЈНА 2008 . То су само неки којих могу да се сетим овако на прву.

davitelj
Posts: 1
Joined: Tue Jul 16, 2019 11:51 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby davitelj » Wed Jul 08, 2020 2:50 pm

дерби 2015

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ultrastito » Wed Jul 08, 2020 2:54 pm

Torpedo 2000. na Marakani
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby pertla » Wed Jul 08, 2020 4:35 pm

Zenit ne znam koliko je bio sukob,vise je murija odlomila nas malo nesrecnika sto smo ostali na tribini posle utakmice.mozda je bilo izvan samog stadiona,ali sam vise gledao da spasem zivu glavu nego sukobe,posto sam ostao behind enemy lines :)

Mozda finale kupa u basketu,novi sad,ne znam koja godina
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Wed Jul 08, 2020 4:43 pm

Пертла 2003. године 1/4 финале купа Кораћа у НС. Власина Рад (не знам која година), Рад ОФК 2003. Раднички Пирот Рад 2008.

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby andro saner » Wed Jul 08, 2020 6:45 pm

Macva-Rad 2003/04 brutalna tuca Radovaca sa zandarima

User avatar
1937
Posts: 72
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1937 » Wed Jul 08, 2020 6:49 pm

Odan wrote:Najbolji utisak ovog dokumentarca je ostavio lik na kraju a ne taj gorepomenuti. Ustanem kao Firma, ceo dan sam firma, zaspim kao firma, moji drugovi su firma, kuci su firma, sve oko mene je Firma. :D Pleonazam, ali sjajan!


Zanimljiva činjenica kod dotičnog je da nije pleonazam i da je stvarno tako koliko god možda nekima je to čudno.

I još jedna zanimljiva činjenica je to da ste se uhvatili za tog lika koji ni nije deo Firme, ali ste zaboravili na Sharp Dedinje i slične stvari. Lepo je ovde pisao onaj vaš o istoriji kluba koju želite da zametnete, dobro ste se potrudili da ga uklone sa foruma, pošto jelte nije vam išlo na ruku. Ima u postovima u drugim temama sve to, pa ako baš budete želeli možete da potražite da se ja na upuštam u ovu uzaludnu borbu sa vetrenjačama.

Rad-OFK svima poznata, Firma u Kuli, Firma u Jagodini, Cigani prek koji derbi, pederska parada 2010, i ona ranije, protesti za Kosmet, protesti za Radovana Karadzica ili za Mladica, hapsenje Veselina Sljivancacnina ima ih jos samo pregledaj po yt nacices jos sigurno...
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests