Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
njasvi
Posts: 922
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby njasvi » Sun Jun 07, 2020 10:48 pm

ne treba reagovati na to
04 X 1945

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 752
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bruno Sulak » Sun Jun 07, 2020 11:22 pm

To Orbanu sluzi za unutrasnju upotrebu, da nalozi svoje Madjare, kao sto je svojevremeno i vodja ponavljao mantru granica je Karlobag, Ogulin, Karlovac, Virovitica a svi znamo da ni od jednog ni od drugug nema nista. Madjari iz Vojvodine beze vise nego mi Srbi (prednost pasosa), najcesce u Englesku i Skotsku a dosta njih se vratilo u Madjarsku, ima tamo nekih solidnih firmi, tipa Audijeva u Djeru itd...Naravno treba biti oprezan, Madzar je to...

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BelgradoSud » Mon Jun 08, 2020 8:49 am

SickOfItAll wrote:То би било исто као када бисмо подјебавали Македонце сликама шиптарских терориста.


Buraz to bas nema veze jedno sa drugim. Taj tenk nam je oslobadjao zemlju 44te. A wannabe Makedonci nisu podbadali o komadanju Sebije, bar da ja znam.

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1914 » Mon Jun 08, 2020 4:30 pm

Marinci pre dva dana protiv Partizana,bas steta sto je grupa propala(mozda cak i vise od svih ostalih na sceni).

Image

Image

Nekada

Image

Image

Image

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby подвала » Tue Jun 09, 2020 12:52 am

BelgradoSud wrote:
SickOfItAll wrote:То би било исто као када бисмо подјебавали Македонце сликама шиптарских терориста.


Buraz to bas nema veze jedno sa drugim. Taj tenk nam je oslobadjao zemlju 44te. A wannabe Makedonci nisu podbadali o komadanju Sebije, bar da ja znam.


Tuđinski tenk ne može da te oslobađa. Platili smo mi tu cenu debelo i plaćamo je i dan danas.

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BelgradoSud » Tue Jun 09, 2020 8:46 am

подвала wrote:
BelgradoSud wrote:
SickOfItAll wrote:То би било исто као када бисмо подјебавали Македонце сликама шиптарских терориста.


Buraz to bas nema veze jedno sa drugim. Taj tenk nam je oslobadjao zemlju 44te. A wannabe Makedonci nisu podbadali o komadanju Sebije, bar da ja znam.


Tuđinski tenk ne može da te oslobađa. Platili smo mi tu cenu debelo i plaćamo je i dan danas.


Niti su oni nama tudjini, niti smo mi platili cenu zbog njih, nego nam je komunizam podvaljen od onih govana sa zapada.

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby подвала » Wed Jun 10, 2020 1:03 am

Neće biti, ni jedno ni drugo. Ali pošto su ti tenkovi koji nisu srpski dragi u Srbiji, ne bih dalje sa tobom komunicirao. Svako dobro

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby CREW pg » Fri Jun 12, 2020 4:32 pm

1914 wrote:Marinci pre dva dana protiv Partizana,bas steta sto je grupa propala...


Kako se sijalo, tako se i žanje. Solidna grupa ljudi je išla na jug prije tog uzleta, imali su dobru reputaciju po akcijama i cimanju. Onda op, sad smo lokal patriote, odbacujemo staru zastavu, krečimo grafite, svi smo marinci...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
njasvi
Posts: 922
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby njasvi » Fri Jun 12, 2020 4:49 pm

pa to je pre svega nasa sramota,
sta smo mi druze posejali ?!

ps ovakve polemike na netu se uvek zavrse brisanjem postova i temom pod kluc tako da ne bi vise o tome
04 X 1945

odio puro
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 9:54 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby odio puro » Fri Jun 12, 2020 6:04 pm

sto se tice djarmi po Vojvodini,cinjenica je da obican narod bezi,pa cak i vise od nasih ljudi,kao sto je neko vec spomenuo u prethodnim komentarima,prednost soske EU,ali je isto tako cinjenica da oni mnogo love ulazu u zemlju pre svega u sredinama gde su madjari vecina,pre svega,B.Topola,Kanjiza,...sta je konkretan razlog,djavo ce ga znati i neko ko je nazalost mnogo iznad nas pozicioniran,a za Marince je bas velika steta,cak u i ove slike novijeg datuma kada ih je bila korektna brojka,ja se secam nekih njihovih gostovanja na Detelinari pre jedno 15ak godina,neko od njih moze i da me ispravi,dolazak voza iz SU,zaustavljanje istog i iskakanje jedno 200ak likova i sibanje sa murijom,za taj period i drugoligasku mrtvu ligu bila je bas fina slika urezana u memoriju

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby CREW pg » Fri Jun 12, 2020 11:54 pm

njasvi wrote:pa to je pre svega nasa sramota,
sta smo mi druze posejali ?!

ps ovakve polemike na netu se uvek zavrse brisanjem postova i temom pod kluc tako da ne bi vise o tome


Kapiram na šta mislis, nije bila idealna situacija na tribini. Ali u tom slučaju se ili izdvojiš ili ne ideš na tribinu. Ne promijeniš klub jednog dana i "završiš" stvar. Nema opravdanja da promijeniš klub za koji navijaš, uz poštovanje i razumijevanje raznih okolnosti.
Da ne nastavljamo, imaš pravo može da se svati pogrešno i ode u k...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Sat Jun 13, 2020 8:19 am

Poznajem neke Marince licno i znam celu tu pricu koja je krenula na jesen 2011 ako me secanje dobro sluzi. Da budem jasniji ja ovu grupu pratim od kada pratim i navijanje. Grupa veoma zanimljiva, oni su godinama bili po tim nizim ligama ali su opstajali nekako, prosek godina je uvek bio onako visok za nase tribine, imali su frku sa forsima nekoliko puta, secam se 2003 njihovog gostovanja u Ns ima i na yt sibanje sa murijom i firmom, to je samo deo sta su radili ceo taj dan po Ns itd...

Isli su svagde iako su uvek dosta lose izgledali bili su pristojna grupa oduvek. Da se vratim na tu pricu spajanja sa subotickim grobarima, dakle ja prenosim pricu koju je meni covek koji je bio aktivan tada na tribini preneo. Nekoliko meseci su se oni nalazili i pregovarali sta i kako, dakle vodje marinaca i tih grobara. Na kraju su se dogovrili da pokrenu jednu novu zdraviju pricu gde ce u pocetku biti zastupljeni stari marinci i novi ljudi koji ce se prikloniti grupi, medjutim vec na startu je to bilo problematicno.

Prvo dosta starih marinaca zbog toga prestaje da dolazi na tekme, druga stvar od nekih mozda 30ak aktivnih grobara iz Su, jedva pola prelazi na plavo belu stranu. Dakle dobar deo marinaca prestaje da ide na tekme jer im se to nije svidelo a sa druge strane pola grobara ostaju grobari, ali se desilo ono sto oni nisu ocekivali veliki broj ljudi koji do tada nije isao na tekme, neki su isli na zvezdu, neki su bili simpatizeri, krece da ide na Spartak. Oni odjednom cine vecinu na tribini.

To je tih godina jos bilo i popularno jos spajanje, nova prica u gradu to je bio pravi hit i dostizali su brojke od 400ljudi kuci a na strani isli sa 2 busa nekada i vise nekada i manje ali piro, slike, snimci, gas, mislim ko je pratio zna o cemu pricam, delovalo je ok. Kako je sve to kratkog daha kod nas, posle par sezona, tacnije mislim posle 5 ili 6 godina nagli pad i ocigledno kanal i to žešći. Da ne pisem ovde svasta prosto kako mi je taj prijatelj objasnio vodeci ljudi sa tribine su se povukli, bilo je i medjusobnog sukoba izmedju njih, mentalitet tog grada koji je jako cudan, nezainteresovanost mladjih u gradu za navijacku pricu sve ovo je dovelo do ove danasnje slike.

odio puro
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 9:54 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby odio puro » Sat Jun 13, 2020 6:38 pm

Uostalom,nije to problem samo Marinaca,ok,mozda je kod njih eto doslo najvise do izrazaja opadanje brojke i samog izgleda kop-a,ali nazalost 90% ove nase scene je u ozbiljnoj letargiji i nekoj depresiji,cast izuzecima sa tradicijom Djavoli,Taurunumi,uvek je tu zanimljiva Teladija i Fajtersi,eto da se ne ogresim o neku grupu,ali to je manje vise to,mislim da ljudi koji su u nekim pricama vezano za navijanje i fudbal vise razmisljaju o tome da li ce im klubovi preziveti i da li ce ostati u bilo kakvom takmicenju,a ne podizanju brojke i koreografijama,nazalost

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Fri Jun 19, 2020 12:06 am

Stop ciganskom teroru nad susjedima.

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Синдикат » Sat Jun 20, 2020 12:59 am

Јел може неко да обавести ове са југа да је глупо да се хвале туђим победама? До сад је виђено све, и извртање исхода, и измишљање, али присвајање туђих победа, још није виђено.
Од три гробара који су учествовали, ни један не иде на југ

User avatar
Gudrivoje
Posts: 24
Joined: Sat Feb 16, 2019 2:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Gudrivoje » Sat Jun 20, 2020 5:31 pm

Синдикат wrote:Јел знаш колико хапшења, суђења, забрана за навијачке ствари имају људи из наших екипа? Колико људи у затворима широм земље за ненавијачке ствари? Колико људи у бекству?

Јел знаш да за она 2 дербија на нашем стадиону, кад је било срања на истоку, па туче са полицијом, да су људи из екипа добијали по 2, 3 године забране? Не један, два човека, него 20,30. Само за те две утакмице. Па за инциденте на тој геј паради коју спомињеш. Па за тучу на Медаку, само наши су ухапшени и лежали пар месеци. Па за Телеоптик, и даље суђење траје. Па после европске текме прошле године пребијени, па ухапшени људи, малтретирани у станици. И још доста срања којих не могу сад да сетим. Све под ово гарнитуром на власти. Забела и Митровица пуни наших људи, али ти то не можеш да знаш


Дуго ме није било,ево да се јавим и да вас поздравим.Видим празан вам Север колко је људи у затвору.

Овај пасус је увод,прво ћу се обратити свима,па мојим Гробарима,па причати о сцени у комплету.Значи тим редом ћу по пасусима да бисте знали да прескочите нешто што вас не занима.

Да се обратим свима овде,нико није ни најмање чист и не правите се да све знате када не знате много о врху ваших трибина.
Наше као навијача је да волимо клуб и будемо уз њега,ви као да не идете због фудбала на утакмице.Уместо да цимате људе и доводите на ваше трибине,цимате се за обележја,пиротехнику и све остало што уз навијање иде ви паламудите овде.Ови цигани су стара школа овде,толико бране своју трибину преко тастатуре да је право питање шта би се догодило када би сву ту снагу са тастатуре на навијање пренели,а видим да има и Гробара који се јаве па неупућени покушавају да реплицирају (догађало се и мени али што би Стојковић рекао "опростите ми моју ружну прошлост")."Ја се цимам па знам а ви смртници не знате" је чисто просеравање.Ви да сте упућени,не би причали о шкакљивим стварима.О томе се ћути.

Сада да пређем на моју браћу Гробаре.Не наседајте на тастатура ратнике,немојте постајати ви исти такви него памет у главу.Волите Партизан,чувајте остале Гробаре и оживите фотељаше и водите их са собом на утакмице,али пре свега чувајте себе.Све што причају Забрањени,Партизановци,Јужна Трибина и они што исту бојкотују нема везе са вама,ни са Партизаном.Навијачи Партизана иду на утакмице да би навијали за Партизан а не за нечију идеју или нечији профит.Хоћемо ли да видимо ту игру кратких пасова,да пустимо глас и да се лепо проведемо победио Партизан или не,или ћемо да причамо ко је коме шта радио и ко је ко и да на крају не дођемо до било какве истине?Истина у вези било чега на Југу је да су на Југу стадиона Партизана најватренији навијачи Партизана и да су као група од 1970. године,све остало сем Партизана и Србије нас се не тиче и вероватно је све што ћемо чути о осталим темама лаж.Ако дође до нове поделе,нека вам буде све једно где ћете стајати јер сте ви сами себи исправни,а остали како хоће.Трибина ће бити много лепше место ако будемо размишљали тако и ако се будемо посветили само Партизану.Део песме каже "...САМО ТЕБИ верни,САМО ТЕБИ одани!"

Време је да прокоментаришем српску навијачку сцену у целости.Држава и менталитет народа су уништили нашу сцену,а на нама самима је да је вратимо на прави пут.Већина нас је погрешно учена па смо навијачи вечитих.Сложићемо се сви да смо патриоте и да желимо најбоље својој држави.Својим србовањем нећете помоћи читавој држави.Својим навијањем за Звезду или Партизан нећете допринети свом граду,насељу или селу.Грешка је обнављана стално до сада и време је да је ми сасечемо.Да научимо нашу децу да навијају за локални клуб без обзира да ли има навијачку групу или не,јер су навијачи ту да гледају фудбал пре свега а све остало је пропратна ствар без које можемо бити навијачи.Учимо их да гледају само интерес клуба за који навијају а не навијачке групе,дигнимо фотељаше и исцимајмо тастатура ратнике,а не овако да се годинама тупи овде а да се ништа није рекло као решење за побољшање сцене.Мислим да се ова тема треба преименовати у "препуцавање суперлигашких навијача" и да се отвори нова тема са овим именом у којој ће се дискутовати а не да сикћу Срби једни на друге.

Поздравља вас Гудривоје Ршумовић.

odio puro
Posts: 19
Joined: Wed Jul 06, 2016 9:54 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby odio puro » Sun Jun 21, 2020 2:24 am

Greska se ogleda i u tom nekom nasem shvatanju da neko ko navija i ide na tribinu automatski je i huligan ili neka osoba za akciju,pa samim tim odredjeni broj ljudi kad udje u neku ozbiljniju pricu tipa brak,porodica,neka ozbiljnija sljaka odmah odbacuje i mogucnost pracenja voljenog kluba ili tekmi,nesto totalno apsurdno.Pre par godina sam imao prilike da sedim na nekoj cirki s likovima iz Skotske,jbt u stanju su bili satima da sede u baru i kenjaju o igracima njihovih klubova,povredama,koji napadac ima jacu levicu ili volej,itd.ok neko ce reci tamo je tradicija i ljubav prema fudbalu duboko ukorenjena u glavama ovih ljudi,ali je i totalno drugacije shvatanje sporta,oni vole klub i grad,tj.selo gde zive,a ne grupe,firme,tribinu,i sl.Izvinjavam se ako previse kenjam,al'eto kad se vec diskutuje,...

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Sun Jun 21, 2020 11:00 am

Engleska, Nemacka, Spanija, Italija, Holandija u ovih 5 zemalja se moze primeniti ta nasa prica ispricana milion puta oko lokal patriotizma, zdravih navijaca kojima je klub i desavanje u klubu u sportskom smislu ispred svega. Ko normalan moze da prati npr nasu ligu u kojoj igraju igrači koji su realno jedni od losijih na svetu, cast izuzecima i ponekom talentu ali oni traju sezonu ili dve i onda prodaja naravno. Druga stvar kada covek udje u 30te ili 40te godine zivota drugačije gleda na mnoge stvari pa tako i na klub i sport. Zna neke ljude, poznaje bolje tokove novca, funkcionisanje kluba, sponzore, desavanje u fss, poznaje predsednika kluba(ne licno) i ljude iz kluba , pa zna ponekog menadzera, zna ciji igrac igra a ciji ne itd...

I onda mu se sve to smuci! Onda jedino ga na stadion dovuce navika, ljubav prema klubu koji pamti a ne ovom sto je danas, gde je sve tange frange kombinacija, drugari neki sa tribine, zezanje, cuganje, bleja, jedan vid otpusnog ventila, kao npr nekim ljudima pecanje ili trening neki ili fudbal u balonu. To je tuzno ali ne moze covek protiv mozga i svojih saznanja da se bori. U nasoj zemlji postoje 2 kluba koja mogu da se smatraju ozbiljnim(mada i to je upitno). Ostalo je sve ruku na srce smesno i zalosno!

Moglo bi to biti bolje ali prosto nema ni zelje ni volje da se to popravi. Ko je kriv :?: Grad, ljudi koji vode klub, a na kraju i sami navijaci tog kluba. Uzmimo primer Nis, grad koji je treci po broju stanovnika zasto nema npr 1000 meraklija?? Zato sto meraklije rade lose? Nemaju dobar marketing? Nemaju plan ili je nesto drugo? Naravno da su tu Meraklije najmanje krive! Ako nema navijaca na jugu Čaira pod pricom jer lose rade, zasto nema gledalaca na zapadu ili istoku? Nema jer grad Nis, ljudi iz kluba na celu sa Toncevim su ubili i onu zadnju mrvu zelje da se ponekad dodje na stadion. Mentalitet naroda je posebna tema, mogla bi se knjiga napisati o srpskom mentalitetu.

Ali dakle sustina price nije do rada i aktivnosti neke grupe vec mora grad, klub da napravi neku strategiju kako da iz Nisa ljudi idu na Čair, kako da ljudi iz Ns idu na Karadjordje, kako da ljudi dodju na stadion u Su. A onda od nekoliko hiljada ljudi, simpatizera koji prate npr Radnicki, Meraklije mogu da regrutuju u zavisnosti od kvaliteta svoje grupe i cimanja i rada od 10 do 250 ljudi i iz godine u godinu da neminovno pojacavaju grupu. To je slucaj kod Delija ili Grobara. Imaju masu od nekoliko stotina hiljada ljudi koji simpatisu klub neka na svaku tekmu dodje 1/100 oni su posao zavrsili jos rade na sebi, rade dobar marketing, akcije, dakle kada imas odakle onda mozes nekako ali ako tebi na stadion npr u Ns dodje ukupno 2000ljudi na tekmu a nekada i manje pa od cega da ti praviš jaku Firmu na severu?

Pa da radis najbolji marketing i akcije na svetu kada nema ko to da vidi ili primeti i da ga privuce! Pa evo jedan banalan primer poslom sam otisao za Ns i cima me ortak koji je inace iz Crne Gore da kada sam vec u NS kupim dres Vojvodine. Ja sam ljudi prosao ceo grad dres nisam nasao. Nigde nema da se kupi dres Vojvodine u Ns? Naletim na nekog momka i kaze mi idi gore na stadion u Firmine prostorije mada oni nemaju dresove samo navijacka obelezja i ako ubodes da rade... Na kraju dres nisam ni kupio! Kako onda da neko iz Ns krene na Vosu a ne na Pfc ili Czv? A da ne pricamo za Radnicki ili Spartak ili R. Kragujevac! Dakle bez jakog i stabilnog kluba sa jasnom vizijom, dobrim marketingom, planom ne moze da postoji navijacka grupa.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sun Jun 21, 2020 2:28 pm

Sve je to super, al dzabe sve kad se zna za koga je rezervisano prvo mesto.
Често одем до на село

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1914 » Tue Jun 23, 2020 10:52 am

Nesto razmisljam nije li bilo pametnije da su sve grupe dogovorile da se bojkotuju utakmice dok je ovako stanje sa koronom.Cim je Aca dozvolio(manijak sigruno lazira podatke) svi su pohrlili na stadion.Pogtovo mislim de ce ovaj derbi sto je bio da jebe kevu.Znam da su Belorusi na primer bojkotovali i ako im je Lukasenko dozvolio da idu na utakmice.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests