Српска навијачка сцена - дискусија

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Thu Jun 20, 2019 1:59 pm

Свесни смо ми својих недела, али смо и свесни својих навијачких дела и навијачког размишљања, што нисмо сигурни да може за вас да се каже. Ви као навијачка група не постојите задњих 4,5 година. Да би спомињао наша недела, мораш да знаш и да будеш свестан целог развоја догађаја, а не да лицемерно пребацујеш нама за те ствари. Ни на једно навијачко питање ви не одговарате, кулирате, а онда боцкате за ствари које имате и међу вама. Венди константо потенцира на међусобном упуцавању, а ви таквих случајева имате више и од гробара.

За неке ствари је боље ћутати, него бити лицемеран. Треба бити реалан, погледати прво у своје двориште, па покушати да исправиш себе и своје. Ви вашим писањем по интернету делујете као да нисте свесни где сте шупљи, а задњих 5 година не личите на навијачку групу. То покушава ладовина да вам каже. Пишете овде о музичким, политичким и ко зна којим темема, испитујете нас, а навијање заобилазите. Питаш нас о ставу за мигранте, а другар са твоје трибине, сматра људе ван Београда сељачинама. Па где је ту логика?

Друга ствар, толико већих и горих проблема од миграната имамо у држави, па не видим да сте по тим питањима активни. Која дела то власт заташкава, ситна разбојништва и крађе, много већа кривична дела која извршавају наши грађани се заташкавају и то је много већи проблем од дела миграната. И сам кажеш да им је лакше да живе на социјали у Европским држава, па им сигурно није жеља то овде, јер овде социјала не постоји, мораш да радиш да за ту социјалу. Чак смо и за њих бедна земља

ladovina
Posts: 18
Joined: Sat Feb 06, 2016 8:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ladovina » Thu Jun 20, 2019 4:31 pm

навијај wrote:онда овако нешто

Image


Јел ти ово нешто на рачун 800 хиљада Срба избеглица и расељених лица у периоду 91-99 па нас на данашњи међународни дан избеглица подсећаш како су људи морали да напусте своја огњишта, куће, градове и села?

Био неки дан неки протест у граду. Што ниси питао људе о избеглицама и мигрантима када волиш тако да мудрујеш са тим сликама. Најбоље би ти било са том сликом тамо где си је и нашао па се ваљај у блату тих дегенских ултрас тифо страница са онима који пишу тамо о томе.

Modus Operandi wrote:@ladovina није ваше да одређујете ко ће да пише, ако вам се не свиђа, продужиш даље и то је то. Ја не знам шта сте ви умислили па наступате овде као неки просветитељи, да немате та дела иза себе која имате ( да подсетим група сте која је одузела највише навијачких живота) па да се тако понашате.

Значи нико са ваше трибине нема морално право да неком нешто попује а ви се овде понашате као да гуруи навијачке сцене у Србији. Значи читам вас и не могу да верујем. Са вама најбоље човек и да не улази у полемику.

За мигранте, питам се да ли ће вам сметати када Вучић прими одређену квоту а већ до сада су у Србији су починили дела која власт заташкава.

Друга ствар 80 % тих миграната долази из земаља које уопште нису захваћене ратом. А и ти што долазе из ратних подручја су махом мушкарци војно способни, дезертери, лакше им да живе на социјали у некој Европској држави него да бране своју отаџбину.

Ја не бих ни улазио са вама у полемику јер ме не занимате (можеш да прочиташ моје раније постове) али због оне слике са којом сте покушали нешто да докажете морао сам да вам одговорим..


Нико другима ништа не одређује. То људе не занима да раде. Иако су наши људи ти који иду около по форумима спречавају првенствено наше људе да се праве паметни, да не хушкају не лају о другима и заустављају где год неко почиње да кува и пише глупости. Па онда то други користе да врте бајке по интернету као ти овде.

Зато сигурно неће људи ни да ћуте када их називаш плаћеницима по интернету пишеш бајке и лажи а немаш везе са реалношћу и приликама на сцени. Ја ћу теби још једном да кажем и да те подсетим а ти немој луд да се правиш. Ако те неке битне ствари интересују везано за цигане и њихове активности, размишљања и ставове, зови буразеру, питај где треба.

Немој овде глупостима да храниш и задовољаваш интернет бабетине, навијачке пензосе и воајере. Јел те занима здраво ривалство, јел те занимају односи међу навијачима? Јел те занима право навијање? Зови, питај, дај да видимо сви заједно где смо и шта може да се уради. На крају, није проблем неће цигани да попују никоме. Али дај онда да се види шта ти и твоја група имате да понудите да навијање буде здравије и исправније у Србији?

Свако има лоша дела иза себе и историју која не може да се промени. Ни време на жалост не може да се врати, ни људи. Нити ће овакво бројање мртвих на интернету да исправи ствари. Али оно што може да се исправи јесте како ће да изгледа будућност, да се више не броје мртви због навијања. Да навијање више не буде игра на живот и смрт већ нормална добра и позитивна ствар у животу онога кога то интересује.

Зато да више не би гледали трагедије на навијачкој сцени што не кажеш како по теби и твојој групи треба да изгледа међусобни однос навијача? Како ствари треба да изгледају? Да ли ће се ствари решавати исправно и навијачки, звати људи ако постоји проблем и испеглати на прави начин све недоумице? Хоће се причати где треба? Хоће ти се група понашати навијачки? Или макар радити активно на томе. Хоће бити заједничког навијања око битних националних ствари?

Што се политике и политичких одлука власти тиче а конкретно о избеглицама и мигрантима. Сметаће људима све оно што се коси са неким здравим разумом као и одлуке које нису у интересу земље и народа. Питање је само коме ће бити упућена критика и према коме ће бити реакција. Према глобалним и локалним политичким елитама и узроку проблема или према последицама. Критиковаће се свако ако буде требало, било да је реч о политикама позиције или о дегенским политикама дела опозиције коју су још раније лобирали и нудили по Вашингтону да 1000 Срба труне по пустињама Ирака и планинчугама Афганистана за интересе Ујка Сема.

Али неће сигурно људи луди да се праве и играју политичких егзотика са периферним стварима да би их неке групице и страни политички дебили тапшали по рамену, док им се пред носом одвијају оне најбитније. То да ли ће неки Афганистанци и Ирачани да иду код Меркел на социјалу након што им швапски окупатори шенлуче по земљама задњих 15 година није уопште у фокусу и битна тема за људе.
Ове податке које си изнео конкретно о мигрантима су наравно лажни као и већина тога што си писао на теми.

Баш јуче је изашао годишњи извештај о избеглицама, мигрантима и расељеним лицима па прочитај да се не излећеш са овим глупостима. Али то настави доле на теми политика јер то нити занима људе на тај начин нити има везе са навијањем. Најбоље сада да ће овде да се пише о свим темама а да се заобилазе оне најбитније навијачке, или да се пишу бајке и глупости.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Thu Jun 20, 2019 5:47 pm

Ja kapiram da se covek sprda sa pitanjem o migrantima, jer kako drugacije tumaciti pitanje nekoga koga nema nigde a pita tebe, koji si svuda, ovu budalastinu?

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jun 22, 2019 12:50 pm

Sta je bitno za nekog ko je mlad i cita ovo sve? Da se izvuce navijacki mentalitet. Necije misljenje mora da pobedi, neko mora da bude taj koji vodi ili ko najbolje razume navijacku pricu. Sad nesto gledam bas pre 14 godina postavio bi derbi koga ne mrzi moze da slusa navijanje nije tesko, mnogo je razgovetno jer sem kopova na Jugu i Severu, na stadionu nije bilo jos 2000 ljudu ukupno.

Sa jedne strane "pusicete kurac svima"...dok sa druge ide "jebo vas derbi ovakav jebo vas derbi", zena ti je kurva Dragane(Stojkovic Piksi, koji je bio predsednik saveza tada(dal mozete da zamislite obrnutu situaciju)), praznjenje jedne tribine dok druga ostaje da navija, jebe, kara, do kraja. E to se zove navijacki mentalitet, koji ne moze da se isfolira, to je to sto treba da se navodi kao dobar i los primer, ne sukobi sa ulica koji su plod ko zna cega vec, raznih bolesnih mozgova, i naravno gde svako ima svoju pricu oko koje se nikada necemo sloziti bar ne ovde.

Ovo su stvari gde se pokazuje mentalitet, gde treba traziti sta je to navijac, zasto se tako postupalo, ko se borio i kako za navijacke stvari. Nije ovo jedini derbi da se ovako desilo, ali je prvi i povod je cisto navijacki zabrana unosenja zastava, koreografije na stadion. Zato "Ciganska istina" pije vodu, jer ljudi vide ove stvari i to je gradjeno decenijama, i nije za dzabe tako kako jeste. Poslusajte od 11.20 kada je pao gol, reakciju na gol...pa 42.29 sa snimka...



Pa onda borba traje i 2007. godina.



Prica se da je zbog ove setalice i skakanja celog stadiona na pesmu "ko ne skace taj je Jocic", uhapsen Dragan Dzajic. Posto je ceo drzavni vrh bio na utakmici da je gleda a igrali smo protiv Bajerna.

Naravno, borba koja je trajala toliko godina nije mogla da se zavrsi drugacije nego katastrofom 2008. godine.



Gde je policija uradila sta jeste, navijaci odgovorili, i onda je krenula tek hajka i lov, gde sam u prethodnim postovima objasnjavao da je znao SAJ da upadne na stadion i da obija neki ormar da trazi baklje, da su uhapseni generealni sekretar kluba(kakve li on veze ima sa ovim i indirektno), komesar za bezbednost, direktor stadiona...da ne pricam o grupi i coveku koji je dobio 10 godina za ovo. Pa i nakon toga kad su mislili da su nesto uradili, usledilo je dalji otpor.



Naravno borba je trajala dugo, a na sve to se desilo slucaj Djenova, gde su ljudi odlsuzili kazne u Italiji za budalastinu koja im se pripisivala, ali su im onda ovde sve predmete koji su im isli redovnim putem pretvorili u pritvorske pa su tako ljudi direktno iz Italije sprovedeni u zatvore da dalje gule robije. Pa su tako lezali ukupno po nekoliko godina kada se sve spoji.



Ta borba je trajala dok nisu pusteni na slobodu. Dakle, slobodno moze da se kaze da je to era od jedno 8-9 godina gde je drzavni interes bio da se uniste navijaci, a pre svega Sever iz mnogo razloga. Svako je imao svojih problema, ali se uvek ceni ko se kako postavio kada su dosli pravi problemi. I to se zove navijacki mentalitet i borba za navijacki zivot. Mnogo je ovde mladih navijaca, pa im se svasta servira, treba se malo vratiti u istoriju i to skorasnju, cisto da se vidi koga je zivot mazio i dal ga je mazio. Ima jos grupa koje su tada prkosile, ali glavni teret na svojim ledjima je izneo ko je izneo.

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby njasvi » Sat Jun 22, 2019 1:42 pm

sine ne zelim da se raspravljam s tobom pogotovo sto ovde svaka rasprava vrlo brzo ode u q... ali zapamti, da je drzava htela da unisti sever vi bi bili unisteni, ocas posla, ne samo vi to vazi za svakog naravno
04 X 1945

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sat Jun 22, 2019 1:44 pm

Vazi kad ti tako kazes tata.

partenopeo
Posts: 59
Joined: Sun Apr 23, 2017 1:31 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby partenopeo » Sat Jun 22, 2019 1:51 pm

njasvi wrote:da je drzava htela da unisti sever vi bi bili unisteni, ocas posla



OLE!
Posts: 38
Joined: Sat Feb 20, 2016 4:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby OLE! » Sun Jun 23, 2019 6:12 pm

njasvi wrote:da je drzava htela da unisti sever vi bi bili unisteni, ocas posla, ne samo vi to vazi za svakog naravno


Слажем се са тобом у потпуности! Јебо то шта би било кад би било, ај да окрећемо на здраву причу сад кад смо отресли ђубровник.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Jun 25, 2019 3:01 pm

Jel to iz licnog iskustvta tvrdite, ili onako odokativno nagadjate? Posto ja tvrdim da ne da ne bi ugasili tribinu, nego bi stvorili jos gori problem sebi kada bi krenuli to da rade. Iz 100 razloga.

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Wed Jul 31, 2019 7:11 pm

Ooo, pa gde ste vi, gde su agresivni cigani, inače pozdrav za normalne cigane drugare i ostale, a ovi abnormalni to sve poslato po direktivi. Sevastople svaka čast, dominiraš, najbolje pišeš od svih a kad ti to ja kažem, kralj manipulacije, onda znaš gde si. Modus, Vendi se trude ali mnogo vas je kontra njih. Ko što rekoh, ako kaniš pobediti cigane moraš imati masu...bar na forumima jbga. Pusa svima, INAČE svako ko oće da se predstavi U INBOX može da komunicira sa mnom, ostali back da fuc up, ko ovaj anonimni BUNT koji jaja nema! Ali ipak, svi ste mi dragi, pročitao sam 20 stranica jbte, vrh priča! 8-)
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Wed Jul 31, 2019 7:29 pm

Šta, kao slabo ko sme da piše ovde jer ga fura fobija od cigana? Kao upadaju u gajbe, u krajeve, radi kuvana 24/7? Ma daj bre, još jedan mit, evo ja bi volio da vidim gana na Vidikovcu, ili da mi dođu na vrata pa bude rata-tata...iz CZ-88. Dođite, samo dođite...nećete se...ahahaha :mrgreen:
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Wed Jul 31, 2019 7:58 pm

Тезви почео си користити хрватицу мало :)
Нема потребе претити пиштољима преко интернета, нисмо у деведесетим, јесте вруће напољу ал јбга.
Ја и Венди се држимо ал што би рекао Милојко Пантић - има их ко Бугара

п.с. Било би добро ако би бацио поновну анализу Маринаца ( без да их вређам) , кладим се да би доста форумаша то желело.
Иначе, недавно видех ово, бољу прозивку нисам чуо дуго, браво Фајтерси!


User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Wed Jul 31, 2019 8:16 pm

Šta nemoj, pa kad smo kriminalci opasni teroristi ko i oni ahahaha
Imam Marince ja mislim na blogu, postaviću linAk.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Wed Jul 31, 2019 8:19 pm

Evo, Marinac Dok Holidej pokojni brat, smetalo mu ovo, nije skonto zezanje, ali objasnio sam mu, ja nisam opasni talban ko neki haha:

https://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2015/04/navijacki-analiticar-vol1-marinci-fk.html
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Wed Jul 31, 2019 8:54 pm

Modus Operandi wrote:Тезви почео си користити хрватицу мало :)


Pa kad sam ustaša, ne znam za bolje 8-)
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Wed Jul 31, 2019 9:16 pm

Хахахахахаха...

За Маринце, ниси скапирао, ово је стара анализа а ми хоћемо нову..

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Wed Jul 31, 2019 9:30 pm

Pa koju novu gde mi je fotka, a i nisam više onaj stari koji je kidao, više ne pišem, al daj ipak fotku.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Modus Operandi » Wed Jul 31, 2019 9:41 pm

Ево брате фришка што би ти рекао, надам се да је ок.

Image

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Thu Aug 01, 2019 10:52 am

Jbte, pa Marinci se nisu promenili uopšte za 10-ak godina. :shock:

Nego što se tiče pisasnja ovde, za mlađe, da vas savetujem. Kad dođeš da napišeš nešto zajebano moraš pre toga da obrišeš sve jarane s fejsa jer ko zna ko te druka, pa onda zaključaš YT što sam ja uradio jutros, i naravno sve druge naloge ili ako si egzibicionista ko ja pa imaš i blog. Al jbga, jedino blog mora ostavim jer tražim pažnju tamo, a ovde sam kako se to kaže, opasna glava, starija njuška, itd. Al' onda dođe ekipa ovih što nisu mi i napadnu te po principu good and bad cop i ne mreš nikaj. Namerno pišem hrvaticu jer sam izdajnik bio izdajnik osto, sa Torcidom sedim po kraju i ogovaram, mnogo sam kvaran. sanjam taj Split, sve bi prodao da odem sad za leto jedno 15 dana kod jarana da se đankamo, da sramotim Srbiju a ovi tukli vaterpoliste. Nemam obraz jbte, treba me jebati. PEACE BRE BRAĆO, OPUSTITE SE MALO! 8-)
Ovo neće na dobro da izađe...

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Fri Aug 02, 2019 2:38 pm

Izvinite sto sam van teme, ali ako vam ovo "hrvatica" znaci pogrdan naziv za jedno od dva ravnopravna pisma u srpskom jeziku, zalite se Vuku Karadzicu pa izvrsite reformu srpskog jezika i u pismu i u govoru. U pismu osnov neka vam bude staroslovenski. I latinica je srpsko pismo! Inace niko da prokomentarise, zanimljiva navijacka desavanja i u Finskoj...


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests