Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
1000‰
Posts: 41
Joined: Fri Dec 16, 2016 2:35 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1000‰ » Sat May 26, 2018 7:23 pm

Odan wrote:Ipak nije "klasicna" kradja, sto dalje implicira da su grobari ugaseni jer im je pao udarni trans, sto dalje implicira da ne postoji nijedna grobarska frakcija jer ne postoje :mrgreen:


Image

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Sat May 26, 2018 11:59 pm

@fedayn

Да би писао о неким стварима прво би требао и да их мало детаљније анализираш. Спортови попут рукомета, одбојке и ватерпола нажалост нису данас занимљиви спортови и ретко кога од омладине то занима.

За време 90их и почетак двехиљадитих наша репрезентација је у рукомету и одбојци била много успешнија, а и клубови. Звезда је играла завршнице Европских такмичења, па је самим тим било привлачније за публику. Данас омладину једва фудбал и кошарка интересују, а камоли рукомет, одбојка итд. Нажалост тако је. А и тад деведесетих кад се ишло на те спортове, то је више било из фазона и због могућих сукоба и сачекуша, него из неке љубави према клубу.

Ретко кога је и тад занимао резултат у тим спортовима. Тадашњи клинци су били жељни доказивања, није тад било много европских гостовања, па се ишло често на рукометна гостовања. Па туче са полицијом, па са локалцима итд. Има истине у томе што ти причаш, али треба и реално сагледати ситуацију. До пре пар година се ишло редовно на дербије у свим спортовима и на све битније утакмице.

А што се тиче овога за заставе. Нормално је да на навијачкој трибини буде дозвољено само навијачким екипама да каче заставе. Тако је свуда у свету, и у Италији, и у Грчкој, и у Француској, Немачкој итд. Да би неко качио своју заставу мора да буде спреман да је одбрани. И то је ваљда нормално? Фан клубови код нас не постоје, а за то нису криве навијачке групе, једноставно не постоји такав менталитет код нас. Заставе са запада и истока нису никад скидане од стране Делија, заставе које се окаче на север јесу.

Истина је да код нас не постоји култура доласка на стадион или халу, никад није ни постојала. Ми као народ волимо само победнике, волимо спектакле, да будемо тамо где је у том тренутку популарно. И ту никад нећемо бити као Енглези или Италијани. Тужно је то што би реално трибине код нас биле упола празније сад за прославу титуле да није био џабе улаз. Људи неће да дају 100, 200 дин да гледају клуб који наводно воле.

User avatar
zmijuga
Posts: 1779
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Sun May 27, 2018 12:04 am

Odan wrote:Ako se ne varam kod nas jedino lesinari i united force nisu nikad "zgubili" zastavu.


Mislim da su pre rata Vulturesi izgubili zastavu u Splitu.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Sun May 27, 2018 9:30 am

Да би писао о неким стварима прво би требао и да их мало детаљније анализираш


Da bi pisao o nekim stvarima prvo mora da ide na tekme a ne da serenda sta treba i kako treba a ustvari kad bi se pojavio na tribini bila bi puna bulja simika.
Често одем до на село

БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby БорацБЛ » Mon May 28, 2018 8:16 pm

zmijuga wrote:
Odan wrote:Ako se ne varam kod nas jedino lesinari i united force nisu nikad "zgubili" zastavu.


Mislim da su pre rata Vulturesi izgubili zastavu u Splitu.


Прије 3,4 мјесеца сам разговарао са човјеком који је тада био у Сплиту, каже да је пао један јако мали дио заставе, тј отргали су један мали дио, али застава је спашена на крају, и још ми је рекао да је тада јако мало Вултуреса отишло у Сплит и да су једва живе главе извукли.

User avatar
zmijuga
Posts: 1779
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Mon May 28, 2018 11:01 pm

Прву утакмицу полуфинала у Сплиту, са Хајдуком посебно памти група Лешинара која је отпутовала на то гостовање. Торцида је уз помоћ домаћих редара, продрла на западну трибину и окомила се на бањалучане. Хрватски реадари су све то нијемо посматрали и тек накнадно су покушали спријечити оно најгоре. На жалост, од посљедица батина добијених на Пољуду, неколико мјесеци касније преминуо је један од најватренијих Лешинара 23 годишњи Антонио Кирчанов.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fedayn » Tue May 29, 2018 11:12 am

навијај wrote:Кад би се дозвољавало фан клубовима и симпатизерима да каче заставе са 3 човека и 1 женом на главну трибину као што црвени секретар жели тиме би им се само учинила медвеђа услуга јер би због тог качења на себе навукли нападе противника као да носе главне заставе а то сигурно не желе себи ти симпатизери.
С обзиром да секретар тврди да су то све пичке и наркомани онда га ништа не спречава да он витез са евентуално још неким витезовима растера то све и успостави на трибини систем који хоће


Прво нико не прича о томе да треба заставе фан клубова (симпатизери) да стоје на главној трибини,већ на истоку и западу где су деценијама стајале.Ја сам 90-их био врло активан и врло добро знам та причам које су заставе где стајале.У периоду 70-их и 80-их то је такође било присутно,и мада сам био клинац и тога се врло добро сећам.
Е сад ја не знам у чије ти име говориш тј. које трибине...заправо и не занима ме...

izmenjeno:
@vendi i @fedayn, imate pp za vaše prepiske.
admin

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby chevanton » Tue May 29, 2018 9:12 pm

Drugo je vreme totalno fedayn od tog kada si ti bio mladji,na prvenstvenim utakmicama nemas 500 ljudi na istoku marakane i mozda 1000 do 2000 na zapadu i velika vecina su porodicni ljudi koji dolaze iskljucivo zbog ljubavi prema klubu i njima naklon do poda.A neko da se reklamira na evropskim i derbijima na konto grupe to nece da moze.Kad opet na stadionu opet bude 20,25 hiljada a po 5,6,7 na istoku zapadu onda se moze diskovati o fan klubovima mada oni prakticno i ne postoje vise.Sto se tice rukometa,vaterpola ovu sezonu je fudbal bio u prvom planu mnogo utakmica mada se slazem da su bar mladji mogli odraditi bar poneku tekmu.

Радничка класа
Posts: 16
Joined: Mon Jul 24, 2017 2:51 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Радничка класа » Thu May 31, 2018 8:08 am

Сви на блоксток фестивал ! :D Шала, наравно. Што се тиче фан клубова, то је прича за себе. Где имаш константну бројност на стадионима тамо и има тих фан екипа, а то су земље у којима је фудбал део живота. То код нас није изражено, а то се види и код осталих земаља на овим просторима. Где смо ми од те навијачке културе која је на Чизми или код енглеза, а и у Јужној Америци, ...

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Odan » Fri Jun 01, 2018 4:24 pm

Kad Đavoli postadose nacisti?

Image

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Kibiców » Sat Jun 02, 2018 2:25 pm

Koja je fora, ako mozete nama Ciganima da objasnite, kod omladinaca gde se ne borite za titulu dosli ste na utakmicu (dim, pesma i sve) a kod kadeta gde mec resava prvaka nema vas? Kokeza? Frakcija?

User avatar
Zlatiborac
Posts: 84
Joined: Sun Mar 11, 2018 5:27 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Zlatiborac » Sun Jun 03, 2018 11:50 pm

Kibiców wrote:Koja je fora, ako mozete nama Ciganima da objasnite, kod omladinaca gde se ne borite za titulu dosli ste na utakmicu (dim, pesma i sve) a kod kadeta gde mec resava prvaka nema vas? Kokeza? Frakcija?


To spada u plaćeni deo tribine (Jug) pa je sve moguće. Da me odmah neko ne okine da su ovi klinci plaćeni, oni su i jedina preostala nada grobarstva sa južne tribine, ali njima upravljaju ovi glavni sa juga pa mu to dodje sve na isto.

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BTS » Mon Jun 04, 2018 10:06 am

Cesto se provlace price za 'Mladje grobare' klinci, decurlija, podmladak... Koliko znam, medju njima jako puno likova koji nikako nisu klinci, pa ne kapiram cemu ti nazivi. Jos nekako ih to uvek dize u nebesa, zgazili ih klinci, prebili ih klinci ili pak ako dobiju po usima, svaka cast klincima na drzanju, vreme radi za nji i sl gluposti.
Nikakva provokacija, samo mi je to cudno, jer vec 2 dana slusam o prvoj ciganskoj ekipi i junackom drzanju neke 'dece'.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby савабјан » Mon Jun 04, 2018 2:48 pm

BTS wrote:Cesto se provlace price za 'Mladje grobare' klinci, decurlija, podmladak... Koliko znam, medju njima jako puno likova koji nikako nisu klinci, pa ne kapiram cemu ti nazivi. Jos nekako ih to uvek dize u nebesa, zgazili ih klinci, prebili ih klinci ili pak ako dobiju po usima, svaka cast klincima na drzanju, vreme radi za nji i sl gluposti.
Nikakva provokacija, samo mi je to cudno, jer vec 2 dana slusam o prvoj ciganskoj ekipi i junackom drzanju neke 'dece'.


Buraz vas problem je sto je vasa prva ekipa uhvatila da se juri sa klincima, ne mislim na juče nego generalno. Pa se dolazilo u situaciju da deca 94, 5 godiste najure znamo vec koga pre par godina. I onda se pojavite sa pricom to vise nisu klinci. Pa realno su klinci za te sa kojima se vijaju, mladji su od svih po 10 godina najmanje i u to vreme su imali po 18-21 godine kad je sve pocinjalo. Njihov je problem sto su oni sebi dopustili da se vijaju sa klincima. Trebali su da puste mladje cigane da to rese, ali realno su vam mladji kita oduvek i bili, ne smeju ni na jednu akciju bez starijih da krenu. Taj sindrom masa je mama i ide 15,20 starijih sa klincima na akciju traje kod cigana vec 10 godina.

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BTS » Mon Jun 04, 2018 4:49 pm

Totalno je moje pitanje bilo nevezano za bilo koji dogadjaj. Znam da mnogi tamo imaju 27-30 godina, pa mi nekako glupo te momke nazivati klincima, decom... U najlepsim su godinama za ono sto rade. Aj da imaju 17,18-20, to bih razumeo. Ali nebitno skroz. Svakako je off na ovu temu. Slazem se da su za razliku od vecine grupa na jugu, 'MG' po 3 koplja iznad po svemu.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Новосадиста » Mon Jun 04, 2018 7:18 pm

BTS wrote:Cesto se provlace price za 'Mladje grobare' klinci, decurlija, podmladak... Koliko znam, medju njima jako puno likova koji nikako nisu klinci, pa ne kapiram cemu ti nazivi. Jos nekako ih to uvek dize u nebesa, zgazili ih klinci, prebili ih klinci ili pak ako dobiju po usima, svaka cast klincima na drzanju, vreme radi za nji i sl gluposti.
Nikakva provokacija, samo mi je to cudno, jer vec 2 dana slusam o prvoj ciganskoj ekipi i junackom drzanju neke 'dece'.


Cekaj, znaci priznajete da ste ga popusili ovaj put? :mrgreen: Mislim jel to moguce uopste, da vi priznate tako nesto?!
стадион-место народног бунта!

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Mon Jun 04, 2018 8:24 pm

Па нешто се прича с друге стране променила после 2-3 дана. Као и недавно. Тако да ништа не признајемо. Чекамо неки изненадни снимак који ће да озваничи чији је био рикверц. :mrgreen:

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BTS » Mon Jun 04, 2018 8:47 pm

Новосадиста wrote:
Cekaj, znaci priznajete da ste ga popusili ovaj put? :mrgreen: Mislim jel to moguce uopste, da vi priznate tako nesto?!


Brate, ne znam o cemu pricas. Vidim da i neko drzanje crte racunate u pluseve. Ali u subotu ne da nismo popusili...
Kao sto rekoh, moje pitanje nema veze ni sa jednim dogadjajem. Zanimalo me zasto se momci od 28, 29, 30 godina nazivaju klincima?

Manjez
Posts: 1
Joined: Thu May 03, 2018 4:20 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Manjez » Mon Jun 04, 2018 10:27 pm

@BTS jel moguće da ti ovoliko i na ovaj način pišeš o ciganima? Ko ste to vi, pa ti nisi deo tih. Jel te nije barem malo blam zbog onih 150 što se šeta Trešnjevkom? Onih ljudi iz Atine? Onih 300-400 iz ulice 1905 u Moskvi? Jel realno da kada već sam nisi deo toga, onda bar da imaš poštovanje za te ljude koji su to izneli na svojim ledjima? Ma jel moguće uopšte da se ti koji bi trebalo da pripadaš grupi koja se šeta Atinom, Zagrebom i Moskvom da se nadmudruješ preko interneta sa nekim ko u najboljim navijačkim godinama ignoriše Pirej, Albaniju, Kijev. Jedini koji pušiš u svemu ovome si ti i tebi slični, koji nisu deo toga, ali imaju nenormalnu potrebu da sa tastature pišu o tom svetu kojega ne žive. Uvučen si u ovu jadnu internetsku mašinu i retoriku ljudi koji su virtualne karikature navijačkog pokreta. Ima toliko tema na forumu, za svakoga po nešto, mani se ove priče o ciganima i šta i kako rade.

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby fuck_off » Tue Jun 05, 2018 11:36 pm

Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests