Српска навијачка сцена - дискусија

User avatar
Обилић
Posts: 17
Joined: Tue Feb 20, 2018 8:50 am
Location: Бергамо

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Обилић » Mon Mar 19, 2018 12:51 pm

знали неко оће се лешинари икако враћат докле ће бојкот штета за групу добро су кренули све ок и онда да их овај бојкот сјебе ..
Штета што си рођен овде у овом времену!

Гуера
Posts: 33
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Гуера » Tue Mar 20, 2018 12:02 am

Мени је драго да се бар нешто дешава и ово ривалство између ТБ и Фирме је занимљиво за праћење а и реално прозивке обе групе ове сезоне су биле одличне, бар мени као неутралном посматрачу. Само нек се настави нешто дешавати на сцени. Иначе били су неки Фимраши на југу и против Звезде колико сам чуо е сад шта им је био циљ питање је. Нека, сваљда су ово боља времена за све наше групе и навијаче у целини.

Франц Горјанц
Posts: 27
Joined: Wed Oct 18, 2017 11:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Франц Горјанц » Tue Mar 20, 2018 10:32 am

Вероватно им је био циљ, вучени суровом реалношћу, да врате заставе које више немају и поново се назову као што су се раније звали. До тада ће остати само Новосађани.
Иначе, лепо је видети неке старе, праве Фирмаше на западу и истоку Вошиног стадиона.
А навијачка времена у нашој окрњеној земљи су тренутно заиста сјајна.. И тек ће бити.
Хостел, место народног кунта!

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Tue Mar 20, 2018 1:52 pm

Франц Горјанц wrote:Вероватно им је био циљ, вучени суровом реалношћу, да врате заставе које више немају и поново се назову као што су се раније звали. До тада ће остати само Новосађани.


Ako mozes da pojasnis deo svog pisanija.

User avatar
zabicaa
Posts: 5
Joined: Tue Aug 29, 2017 12:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zabicaa » Tue Mar 20, 2018 1:55 pm

Обилић wrote:знали неко оће се лешинари икако враћат докле ће бојкот штета за групу добро су кренули све ок и онда да их овај бојкот сјебе ..


није само бојкот у питању, али свакако је штета за нашу сцену изостајање једне такве групе

психијатрија
Posts: 66
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:12 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby психијатрија » Tue Mar 20, 2018 5:14 pm

Новосадиста wrote:Najjace od svega neko likovanje tome sto ste se prosetali tu negde i slikali... koje rasprave... imali ste razne ponude celu noc i celo jutro, ne glupiraj se ti sa satnicom tom nego reci kad ste izasli iz stana... uzdravlje!


Nalog pozajmljen

Da se ne bi sirile lazne price i neistine cisto sa par recenica da ti se obratim.

Ne znam da li je ostalo nesto od onog starog Firminog mentaliteta ili je sa novim genereacijama kod vas doslo do totalnih promena pa tako da se izokrece realnost i na jednu navijacku akciju se baca ljaga lazima i izmisljanjima i nekim trulim opravdanjima. Mi smo vam dosli u grad noc ranije a ponudili se od ujutro od 8 40 u kaficu na Limanu do 11 10.2 SATA se sedelo u kaficu 50 ljudi imali izvidinice da vam se javi da znate da smo tu. Bas zbog murije stekovani .Na kraju ste i kontaktirani direktno da cemo krenuti iz kafica tu i tu i u setnji i mirno smo krenuli ka tom dogovorenom mestu. Noc ranije nismo izlazili i ne znam sta smo trebali da vam zvrljamo grafite pa ste ih zbog toga cuvali,pa nismo mi taj nivo da se zvrljaju grafiti. Da smo se nagazili u jednakom broju islo bi sigurno sve navijacki bez ikakavih pomagala a da smo naleteli na neke vase malobrojne ne bi ih ni cimali.Izmislio si za ponude celu noc i jutro ovo gore sto si napisao,a ako iskreno to mislis onda ti nisi niko iz jezgra grupe Firma kada mozes tako da napises. Ljudi su vam dosli u kraj koji je trebao da bude vase uporiste,izbegavali smo muriju a ti ljudi koji su isli su bili spremni i za padanje jer se znalo koliko ce policije biti.I umesto da kazete svaka cast sve navijacki legitimno omalovazavate to ovakvim postovima prosetali jednu ulicu i slikali se.To je sramota ako vi stvarno tako mislite i verujete u svoje lazi.

Necemo vise odgovarati do sledeceg susreta pozdrav.

психијатрија
Posts: 66
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:12 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby психијатрија » Tue Mar 20, 2018 5:45 pm

Gore se nisam lepo izrazio noc ranije se doslo na odredjenu lokaciju nadomak Novog Sada da bi se ujutro ne primeceno usetalo u vase uporiste Liman/Grbavica.U taj kafic se stiglo u vreme koje sam gore naveo

ultra_ghetto
Posts: 19
Joined: Thu Mar 10, 2016 2:01 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ultra_ghetto » Tue Mar 20, 2018 6:03 pm

Сјећа ли се ико када је посљедњи пут прије Земунаца одрађена нека слична акција шетње без пратње мурије??? Иначе, генерално и објективно гледајући чини ми се да долазе бољи дани по навијачку сцену.Посматрајући претежно по ''мањим'' групама, ТБ и Фирма одлична издања, посебан + за акције и једних и других, ЦЂ све бољи и масовнији, Деспоти сјајни у посљедње вријеме, Теладија стандардна,Инвалиди такође, Мераклије могу доста боље, још да се врате Маринци и УФ у пуном сјају и ето ''журке''. Једино не знам шта се дешава са Плавом унијом. Такође РС што се тиче има напретка (Војводе, Лидерси, АБ, Соколови, Синдикат) мислим да то може још боље, а свакако очекује се повратак Вултуреса. Надам се да нисам неког изоставио то је моје неко лично мишљење, нека неко исправи или дода. ПОСЕБНО БИ' ИЗДВОЈИО ДИО ПРЕТХОДНОГ ПОСТА ''Noc ranije nismo izlazili i ne znam sta smo trebali da vam zvrljamo grafite pa ste ih zbog toga cuvali,pa nismo mi taj nivo da se zvrljaju grafiti. Da smo se nagazili u jednakom broju islo bi sigurno sve navijacki bez ikakavih pomagala a da smo naleteli na neke vase malobrojne ne bi ih ni cimali'', наравно, под условом да ово није само слово на папиру него да би заиста овако урадили, у шта вјерујем јер Земунце сматрам једном здравом групом у смислу навијачких кодекса. Управо ово јесте оно чему треба тежити, а то је ЗДРАВО НАВИЈАЧКО РИВАЛСТВО. Намјерно сам изоставио Цигане и Гробаре, јер сматрам да је сцена јака онолико колико су јаке ''мање'' групе, за ове двије се не бринем, с' тим што се надам да ће се превазићи подјеле код Гробара, а и да ће се трибине генерално очистити од појединаца којима ту није мјесто и да ће преовладавати гарнитура људи који су истински, прави навијачи и ''Ултраси''. Надам се да нисмо далеко од тога. УЗДРАВЉЕ!

User avatar
zmijuga
Posts: 1725
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby zmijuga » Wed Mar 21, 2018 2:50 am

ultra_ghetto wrote:Такође РС што се тиче има напретка (Војводе, Лидерси, АБ, Соколови, Синдикат) мислим да то може још боље, а свакако очекује се повратак Вултуреса.


Jesu li aktivni Sokolovi?

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Mar 21, 2018 7:36 am

ultra_ghetto wrote:Сјећа ли се ико када је посљедњи пут прије Земунаца одрађена нека слична акција шетње без пратње мурије???

Djavoli u Uzicu 2015/16


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Wed Mar 21, 2018 11:52 am

Делије сваку утакмицу. Где год се иде. иде се без мурије. Нпр. у Земун је једна екипа дошла пешке лагано без пратње. Тек испред стадиона нам је пришла мурија.
Choose Life

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Wed Mar 21, 2018 1:53 pm

друг члан wrote:Делије сваку утакмицу. Где год се иде. иде се без мурије. Нпр. у Земун је једна екипа дошла пешке лагано без пратње. Тек испред стадиона нам је пришла мурија.

Policija pa i ova nasa ovako prepaljena na navijace ne moze da iskontrolise vas cigane kada gostujete negde. Prvo brdo ljudi iz tog grada ili mesta navija za zvezdu, onda iz svakog okolnog mesta dolaze ljudi da navijaju za zvezdu i onda plus na to ekipe iz BG i ekipe iz unutrasnjosti pa to je ne moguce sve ispratiti. Murija stane na ulaz u grad i odvaja kola i kombije ili buseve gde imaju informacij da su navijaci ili po tablicama itd...to je sve sto moze da uradi i da se postavi na neke pozicije u gradu gde se igra tekma , znas i sam da 6 sati pre tekme stoje zandari u ful opremi na svakih 100m i tako pokusavaju da sprece napade domacih navijaca na cigane, mada uglavnom se to zavrsi napadom na neke simpatizere i tu padne duks ili sal i to je to realno.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Влада Паликућа » Wed Mar 21, 2018 2:40 pm

Да је ова навијачка ''сцена'' иоле жива договорио би се неки скуп навијача у Крагујевцу да се спречи она брука. Све трибине носе заставу нема предаје, а ово је управо поље деловања навијача.

Ипак полажем наде у Ђаволе, част њиховог града је у питању.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Wed Mar 21, 2018 3:33 pm

Влада Паликућа wrote:Да је ова навијачка ''сцена'' иоле жива договорио би се неки скуп навијача у Крагујевцу да се спречи она брука. Све трибине носе заставу нема предаје, а ово је управо поље деловања навијача.

Ипак полажем наде у Ђаволе, част њиховог града је у питању.

Da je scena ziva nebi nama peder i lezbeca vodile zemlju.A djavoli ako su iole pametni nebi trebali nista pokusavati, popusice robiju za glupost.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby svuda.prisutan » Wed Mar 21, 2018 3:36 pm

Utakmica je otkazana zbog bezbednosnih razloga i pomerena u Beograd.

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Хајдучија » Wed Mar 21, 2018 3:43 pm

И ја сам у првом тренутку помислио,овде треба навијачи да се покажу,али нису навијачи само у питању.Не знам која земља на свету може себи да дозволи ово што је Србија урадила,мазохизам није нигде виђен.
Тако да сви људи треба да дају јасан став поводом ове срамоте,у најмању руку да нико,али нико не уђе у халу да гледа утакмицу,ако се уопште буде играла.

napredcrveni
Posts: 11
Joined: Sun May 07, 2017 12:14 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby napredcrveni » Wed Mar 21, 2018 4:45 pm

Премештена је утакмица у Ковилово. До данас се ништа није знало у вези карата, медијска блокада и заташкавање од стране државе на максимуму. Туга...
Раднички 1923

ultra_ghetto
Posts: 19
Joined: Thu Mar 10, 2016 2:01 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ultra_ghetto » Wed Mar 21, 2018 4:53 pm

zmijuga wrote:
ultra_ghetto wrote:Такође РС што се тиче има напретка (Војводе, Лидерси, АБ, Соколови, Синдикат) мислим да то може још боље, а свакако очекује се повратак Вултуреса.


Jesu li aktivni Sokolovi?


Мислим да јесу, али њих посебно што се тиче важи ова констатација да може доста боље.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Влада Паликућа » Wed Mar 21, 2018 5:21 pm

Nikodije wrote:
Влада Паликућа wrote:Да је ова навијачка ''сцена'' иоле жива договорио би се неки скуп навијача у Крагујевцу да се спречи она брука. Све трибине носе заставу нема предаје, а ово је управо поље деловања навијача.

Ипак полажем наде у Ђаволе, част њиховог града је у питању.

Da je scena ziva nebi nama peder i lezbeca vodile zemlju.A djavoli ako su iole pametni nebi trebali nista pokusavati, popusice robiju za glupost.



Претерујеш.

Добро, и ово премештање и небезбедни услови су мали знак да нисмо у потпуности скувани.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Wed Mar 21, 2018 5:50 pm

Od 90tih znaci od samih pocetaka navijackih grupa u Srbiji navijacima je nametnuto veliko breme. Onda se islo u rat,pa se jurisalo protiv Slobe,pa mitinzi,skupovi i razne druge podrske i poruke sa tribina itd...Da ne duzim kontate sta zelim reci. Doslo vreme da se navijaci malo manu politke i da ne budu u svakoj corbi jer posle svake price izasli smo samo oslabljeni i kasnije popljuvani i izigrani. Ako drzava priznaje Kosovo,ako narod glasa kako glasa onda navijaci i navijacke grupe treba da se okrenu sebi i svojim klubovima da ono zbog cega su i nastali rade i to je to .


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No al calcio moderno and 18 guests