Српска навијачка сцена - дискусија

CZBG
Posts: 65
Joined: Sun Aug 20, 2017 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby CZBG » Mon Oct 30, 2017 5:42 pm

друг члан wrote:Nije tribina problem u tome dal neko nosi i koristi oruzje,nego je stvar vaspitanja koje poneses iz kuce. Niko sigurno nikog ne gasira da nosi nož ili utoku, ali ako si mentol sam ces vremenom poceti da nosis,a samim tim i da koristis takva sranja.Da bi se zbog toga osecao mocno,zastitio.. Slična stvar kao sa gudrom,cugom itd.itd...Ko te moze ubediti ako si zdrav u glavi i psihicki stabilan. Ja sam uvek razmisljao u fazonu bolje da popasem batine,sa tim mogu da zivim,nego da nekog osakatim ili jos gore,sa time vec ne bih mogao. Ko će ikad da me zaposli ako popasem krivičnu zbog nosenja oruzija ili koriscenja oruzija. Nije oruzije samo deo tribine,nego je svakodnevica nazalost. Brda ljudi po gradu nosi oruzije,bez da imaju bilo kakve veze sa tribinama.Klinci koji odrastaju kao klosari,ne cimaju se da nadju posten posao i od toga zive,valjaju gudricu,glume mafiju nose utoke i ludi su skroz.Pogresni uzori u zivotu ali je za to krivo vaspitanje.
Tribine su krive sto nisu dovoljno snazne da se tome odupru i takve izopste nazalost


хахаахахаха па није трибина забавиште да учи лепом понашању и бонтону ликове од 15 година који тек стасају на трибини

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Mon Oct 30, 2017 5:50 pm

Nigde ja to nisam ni napisao,pročitaj ponovo.Ako je neko normalan,nema te sile,starijih,vodje,grupe zbog koje bi krenuo da nosi oruzije,gudra se,bode,puca i sl. To je poenta.Pa imao on 15,25,35 sve jedno
Choose Life

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Mon Oct 30, 2017 6:00 pm

Uzasno je da se na navijackom forumu velica prelazak grupe na tribinu kojoj su isti skinuli zastavu malo pre preletacevica.
Често одем до на село

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bunt » Mon Oct 30, 2017 7:36 pm

Scum wrote:Srz problema lezi u mentalnom sklopu ljudi i u nacinu odgajanja klinaca na tribini. Jadan onaj koga sa 15 godina pokupe stariji grobari/cigani da ide sa njima na tekme, a to je cest slucaj, nazalost. Ne vidi klinac nista od zivota, stariji ga loze, to mu postane opsesija i tesko je da ce navijac sa nekim zdravim mentalitetom izrasti od njega. Kad mu se jos od 15 godina pod nos stavlja vutra i alkohol, prica se samo u tucama, sukobima, kriminalu ili ko zna o cemu jos, naravno je da ce biti klasicna isektasena glava. Dakle, pogresni uzori i ekipa sa kojom odrasta na tribini imaju velikog udela u pogresnom usmeravanju klinaca. A klinac nema pojma o zivotu, njemu sve to do jaja, sto ga gledaju od malena kao zajebanog tipa, sto ce ga stariji potapsati po ramenu kad napravi neko sranje... Jedan od starijih iz mog grada koga je cela tribina postovala mi nikad nije pricao o nekim tucama i sranjima, dakle nikakvo sektasenje niti nesto slicno... A ko zna koliko je tuca imao... Jedino sto mi je pricao iz navijacke proslosti su inostrana gostovanja i probudio mi ogromnu zelju za tim, celu Srbiju i veci deo Balkana sam prosao vozom, bilo je po neko i u Evropi... Zainteresovao me za pank, knjige, stripove, a daleko od toga da je bio zlatan ovako, ali poenta je pristup kakav je imao prema nama.


Koja kolicina gluposti na jednom mestu.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Tue Oct 31, 2017 1:28 pm

Bas malopre procitah da je Gornikov navijac ubijen od strane Ruhovih. Kazu bila tuca 10 na 3, pa sad nek onaj baja sto se razume u scenu kaze sta je to bilo.
Често одем до на село

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby chevanton » Thu Nov 02, 2017 12:19 am

u rusiji toga nema vec 15 i kusur godina za poljake ko je strucnjak neka se javi

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Fri Nov 03, 2017 8:16 am

1958 wrote:Bas malopre procitah da je Gornikov navijac ubijen od strane Ruhovih. Kazu bila tuca 10 na 3, pa sad nek onaj baja sto se razume u scenu kaze sta je to bilo.


Davne 2000 i neke nzm tacno a mrzi me da guglam, sve navijacke grupe su se sastale u Poznanu i dogovorile oko osnovnih nacela i pravila i tada je nastao cuveni Poznan pact! Ne secam se tacnih odredbi tog sporazuma ali dogovorili su se kada sme da bude sukoba, da se u sukobima ne sme koristiti oruzje,da se na utakmicama reprezentacije svi uzdrze od napada itd...

Naravno da svagde imate izuzetke tako je i kod njih, navijaci Krakovije i Visle nisu pristali na taj sporazum iz 1000 razloga ali su se manje vise pridrzavali tog sporazuma jedino su ga krisli u medjusobnim sukobima! Posle toga jos dosta ekipa manjih uglavnom koji nisu ni poznati odustaju od tog kodeksa jedino vredno jos spomenuti sto su ekipe iz Šlezije iz politickih razloga prvo pocele da bojkotuju reprezentaciju jer su trazili autonomiju tog dela Poljske a kasnije su prestale da poštuju i ostale odredbe dogovora! I uglavnom sukobi sa smrtnim ishodom dolaze upravo iz tog dela Poljske-Šlezije.

Tako je bilo konkretno i u ovom sukobu Ruha i Gornika. To su dve najace ekipe tamo i jos jedna ima koja je malo slabija po meni, a to su Gieksa ekipa! Nisam nikakav stručnjak za Poljake samo realno gledam stvari! Mnogo su ispred nas , zamislite da je neko još početkom 2000 tih napravio dogovor i pakt koga se i dan danas pridrzava 10-ak najajcih ekipa a prećutno jos sigurno toliko.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby друг члан » Mon Nov 06, 2017 8:56 pm

Do jaja brojka radovaca,u jednom kolu su ucetvorostrucili kop
Choose Life

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby detelinara83 » Tue Nov 07, 2017 8:21 am

Да. Одлична бројка. Славили су 30 година

Радничка класа
Posts: 16
Joined: Mon Jul 24, 2017 2:51 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Радничка класа » Tue Nov 07, 2017 12:44 pm

Може се рећи и за Мераклије да су имали мало бољи коп против Звезде. Само нека се враћа маса !

mandasaner
Posts: 16
Joined: Sun Jan 08, 2017 6:20 am
Location: Chicago

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby mandasaner » Tue Nov 14, 2017 11:28 pm

нема лека wrote:@Nikodije
Нови Сад има 350 хиљада становника у ширем градском подручју, фудбалски клуб се зове Војводина, сигурно има симпатизера и из околних места, а група им једва против Звезде и Партизана скупи 300 људи код куће. На мањим текмама код куће 100 људи, а на Маракани тог дана отприлике исто толико људи из Новог Сада. Како је пре пар година Фирми био већи коп? Значи има места за квалитетан рад са људима, али то не значи да људе треба да привлаче причом о Бг близанцима, Титу, петокракама, Вучићу итд. Та прича очигледно не пролази, јер кад је утакмица у Новом Саду више има људи из НС са Делијама, него у Фирмином копу. Колико фирмаши имају забрана? Колико ђаволи имају забрана? Маринци? Нису изговор забране, недостатак новца за заставе, кореографије итд. Ако радиш нешто исправно, срцем, биће пара и за гостовање, и за заставе, и за бакље, и за мајице, дуксеве итд. Бакља кошта 500дин, застава око 50е, најдаље гостовање је по особи 2000дин. Како је људима бан Београда који долазе на Звезду и Партизан, којима је свака текма гостовање? Како је људима из Републике Српске?

Ево ти га пример Земуна, Београдска општина од 150 хиљада становника, окружени са свих страна црвено и црно белима. Имају своју причу коју фурају задњих 15 година, гледају само себе, од прве до треће лиге и назад. Језгро им је мање више исто , фазон који фурају, увек нови млађи. Имали су сукоба и са Делијама и са гробарима, увек све исправно, победе, изгубе, настављају даље.

У данашње време је свима тешко привући нове млађе, јер генерално омладину данас не занима спорт, трибине. Занимају их ајфони, инстаграми, гардероба, ушће, старлете, греј гус водке, наргиле, фризурице, нови клубови. Не занима их да гледају фудбал, баскет, да скачу, да се зноје, да се деру. Али увек ће бити мањина која ће препознати исправну причу, прикључити се и бити део приче.

Једина нада за наши навијачку сцену је да падне на само дно, да свим криминалцима не буде више привлачна, па да се крене од нуле



Sporo citam, ali se slazem.

Nasa omladina je zaglupljena.

Sa zapada ne uvodimo dobre stvari kojih ima mnogo, nego uvodimo debilizme.
Maczva Szabac

mandasaner
Posts: 16
Joined: Sun Jan 08, 2017 6:20 am
Location: Chicago

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby mandasaner » Thu Nov 16, 2017 12:11 am

Serbon AB wrote:problem osnovni nedostatak mentaliteta i svijesti.90% grupa ne moze autobus da napuni mi pricamo o Poljacima, Svabama.. gdje cetvrtoligas ima u gostima par stotina navijaca. Nije problem ni standard nista od toga vec jebeni mentalitet koji je nula. Ljudi hoce sve gotovo kako prestane dzabe prevoz prestane ii ultra prica pa se 20 km il 1000, 2000 dinara trose na lajv, gudre i tripuje manguparija ispijajuci 14 kafa dnevno po lokalima svakog grada na ovom balkanu. Aj na utakmicu Ko igra ?' ne znaju lljudi nista ne zanima ih. zato smo i spali na par grupa i ostale koji prezivljavaju.
Maczva Szabac

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby pustinjska lisica » Sun Nov 19, 2017 12:01 pm

casual fcv wrote:Војводина - Радник Сурдулица

Image]


У чему је фора са Леринцом? Претпостављам да се парола на њега односи.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
casual fcv
Posts: 176
Joined: Fri Dec 02, 2016 7:06 pm
Location: Нови Сад
Contact:

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby casual fcv » Mon Nov 20, 2017 1:02 pm

pustinjska lisica wrote:У чему је фора са Леринцом? Претпостављам да се парола на њега односи.


Ћале му играо у Воши, прави сланинар, он играо у Воши, као клинац ишао са екипом на Вошу, после прешао у звезду, кад су освајали трофеје, био најгласнији кад се певају циганске песме...сад је менаџер, он је одвео Мићина и још два клинца у Чукарички без обештећења...
У НОВОСАДСКИМ ОЧИМА ТВОЈА ПЛАВА ЗВЕЗДА С'ЈА!

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby pustinjska lisica » Mon Nov 20, 2017 5:48 pm

Знам за оца, Ласла, знам и његову каријеру и сећам га се одлично, био нам је један од омиљених играча у тој трофејној генерацији у периоду кад је играо ('99 - '02) за Звезду, али нисам знао у чему је фора с овим, што си отео то ћеш и да вратиш?
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bunt » Mon Nov 20, 2017 6:53 pm

casual fcv wrote:
pustinjska lisica wrote:У чему је фора са Леринцом? Претпостављам да се парола на њега односи.


Ћале му играо у Воши, прави сланинар, он играо у Воши, као клинац ишао са екипом на Вошу, после прешао у звезду, кад су освајали трофеје, био најгласнији кад се певају циганске песме...сад је менаџер, он је одвео Мићина и још два клинца у Чукарички без обештећења...


A u stvari je trebalo da izminira klince i dovede svoju reputaciju u pitanje kako bi ispostovao vas koji ga ne podnosite vec vise od 15 godina? Ima smisla...

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Новосадиста » Tue Nov 21, 2017 5:49 pm

Не, само је требао да плати све што треба и да се не прави луд...
стадион-место народног бунта!

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Bunt » Tue Nov 21, 2017 10:33 pm

Pa vidi, stvar je vrlo jednostavna, ili ste vi u pravu pa u tom slucaju pokrenite arbitrazu i trazite svoje igrace/pare i userite mu se u zivot pravnim putem. Druga mogucnost je da niste u pravu i da vam je ta prica servirana iz kluba kako bi oprali svoje greske i svalili krivicu na drugoga zbog odlaska dvojice igraca bez obestecenja.

mandasaner
Posts: 16
Joined: Sun Jan 08, 2017 6:20 am
Location: Chicago

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby mandasaner » Wed Nov 22, 2017 1:33 am

Bruno Sulak wrote:Bilo je fejsa i 2009-10-11 pa je opet scena bila zanimljiva. Naravno da je problem mentalitet ali sta to znaci? To znaci da smo jaki na recima a da u zivotu ne mrdamo ni kurcem. Nejasno mi je da se Marinci, Saneri ili Meraklije ne pojave na gostovanju najvecem klubu u zemlji...



Sto se tice ovih iz mog grada mogu da ti kazem sledece.

Ja sam vodio protiv Partizana u neko celo selo crno-belo zvano Bumbarevo Brdo pun mini bus.
Svako gostovanje je bila zajebancija I "eksurzija", bila dobra ekipa I bilo je mnogo gotivno zezanje I druzenje.
Ziveo sam da udjemo u drugu ligu I sanjao da igramo protiv Partizana ili Zvezde ili Vose.
Stadion, samafor, nove tribine, a sad I reflekore.....

Imao sam cast da prosle godine budem tu da osetim moju tribinu par utakmica (izmedju ostalih I Munze).
Ono sta sam video u rodnom mi gradu posle 5 godina zivota preko "bare" je vrlo porazavajuce . Nasa omladina, a I po Srbiji I Republici Srpskoj je ista prica,
je toliko propala da mi je zao sto nisu tudji, a ne Srpski mladici.

U svakom zitu ima kukolja, samo sto je sad toliko kukolja da je tesko pronaci zito.

U Sanerima ima nekoliko mnogo dobrih momaka, a ostalo, zali Boze sto disu vazduh ove planete, bolje da su ih ocevi izdrkali u wc solju nego sto su ih napravili.
Po pricama prijatelja iz drugih grupa sam cuo da je slicna situacija.

Nisam par godina mogao da citam tribinu, pa mi je malo neverovatno ovo sve sto vidim.
Sever I jug u tako malom broju, a ostali u jos manjem.

Otisao sam 7 dana pre nego sto je onaj grobar postao sef drzave, jos dok je ono sedo smece uniistavalo sve sto je jos malo vredelo.
Prsli smo mi totalno kao drzava, narod I nacija, a "hvala" Bogu, jos malo pa cemo se sami izmedju sebe poubijati.


Slava Srbskim junacima, generalu RAKU, nasem branitelju I heroju!
555 333
Maczva Szabac

Радничка класа
Posts: 16
Joined: Mon Jul 24, 2017 2:51 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Радничка класа » Mon Nov 27, 2017 9:16 am

Смрт свима који имају ,,образа" да жврљају имена покојника ! Семе вам се затровало ! Па да ли сте толико пукли у лобањама ?! Докле ово иде, ја немам речи више.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests