Српска навијачка сцена - дискусија

Пађене
Posts: 33
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:14 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Пађене » Sun Apr 09, 2017 11:26 pm

Posle Instambula,Atine i Zagreba cigani idu korak dalje, svaka čast na hrabrosti ko ima čuku da uđe na jug. Grobari ne mogu na ulici da pariraju to se vidi, i pitanje je kad će moći. Nije smak sveta to što se dogodilo ali veliki udarac za Grobare. Šteta što niko više ne komentariše navijačke događaje, šteta što se svi tripuju da je to za indijance a svi vole da pročitaju nešto.

Istok
Posts: 126
Joined: Fri Mar 25, 2016 11:07 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Istok » Mon Apr 10, 2017 10:10 am

Radovci nastavili sa praksom vrhunskih parola na racun cigana.

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Космет је Србија » Mon Apr 10, 2017 5:22 pm

Добро и ово циганско је било спрдња само штета што није било као пре 10 година на мари да су циганске пичке.





Него видим да су вучкови муријаши цимали нешто...

Image

И слушао сам ону конференцију после утакмице где је говорио директор рада о малверзацијама фсс и како сви треба да оду и како нико није хтео да држи минут ћутања за напад у питеру док је после оне француске на свим утакмицама застава била на пола копља уз наравно тај минут и да су они самоиницијативно и једини у овом колу то урадили. Свака част стварно и срамота колико не поштујемо неке основне људске особине.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby DRINK » Mon Apr 10, 2017 7:53 pm

А минут ћутања за српске пилоте?

User avatar
1000‰
Posts: 41
Joined: Fri Dec 16, 2016 2:35 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1000‰ » Mon Apr 10, 2017 8:42 pm

To nije ultra.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby МГП » Mon Apr 10, 2017 10:15 pm

Како лијепа ограда сунце јој љубим, има неки необичан шмек. Ове сезоне изглед ограде Јакуза за свако дивљење.

Image

Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Мента » Tue Apr 11, 2017 12:03 am

Не знам стварно има нас разних очигледно, али да јаузе имају добру ограду у то не могу да поверујем стварно. Ајде ову утакмицу то и личи на нешто али углавном је то јако лоше.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby vinjakboy » Tue Apr 11, 2017 4:44 am

Хвала на лепим речима, а таман и да одговорим и Менти око ограде. Слабо ми бринемо за такве ствари, осим већих застава, остале се каче како ко стигне и без неког посебног реда. А узгред, нити једна наша застава није штампана, све су шивене или цртане...

ukizaminje
Posts: 46
Joined: Wed Jan 25, 2017 4:39 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ukizaminje » Tue Apr 11, 2017 3:28 pm

Bio sam siguran pre 3 godine kad se vecina mojih drugara,poznanika i raznih indijanaca kojih je bilo na istoku vratila na jug da tu pocinje kraj i evo umesto da se ona kocka sa istoka samo prenela na jug kao sto su ocekivali oni se raspadaju. Pola vise ni ne ide na tekme a i ovo malo sto ide boli tuki za tribinu. Istok je bio poslednja sansa da od nas Grobara nekad bude nesto ponovo ali tada su tom odlukom prakticno unistili svo cimanje tih 3,4 godine i sad jug ima brojnost manju nego sto smo imali nekad na istoku na manjim tekmama. Na ulici ne postoje i nista ne rade. Ali ce zato svi da se tripuju kako su mocni i do jaja dok za to vreme cigani rade na sebi. Nekad naprave glupost i gresku ali naprave jos 50 dobrih stvari i zato napreduju. Ne znam sta se to desava sa mladjim ciganima ali primetio sam bar u krugovima za koje sam upoznat oni koje smo smatrali indijancima i mogli smo da ih maltretiramo kako smo hteli vremenom ili otpadnu ili se edukuju potpuno i uklope u taj njihov sistem kakav god da je i drze stvarno brda krajeva a Grobari imaju Padinjak prakticno kao jedini 100% Grobarski i to je to. Mislio sam pre 6 godina nece nikad biti losije nego tada ali eto nisam siguran vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Гуера
Posts: 33
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:28 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Гуера » Wed Apr 12, 2017 4:33 pm

Нису само Гробари отишли у курац,од оног периода пре само десетак година и мање, кад смо имали две топ групе за европске и светске оквире, спали смо на го курац, као сцена. Да гледамо да су једини од тада на нивоу остали Тб и Делије, сви остали су у паду пакленом, Гробари, Фирма, Форси, Ђаволи све су то биле много јаке екипе, са доста већим бројем навијача, било је акција, неких дешавања. Па чак и ови талибани из Пазара су давали драж, јер су се тад пуниле трибине друголигашких група кад су они гостовали, Фајтерси, Корида, Ренџерси, Пиргоси... или ко је све прошао тих година кроз другу лигу. Ниже лиге су доносиле окршаје Номада, Инвалида, Лионаца, па Теладије и Рајдерса, Солунци су ту били, било је брдо неких занимљивих екипа. Данас у 3. рангу имамо Ђаволе, Смедеревце, Отрове и кога још? Теладија годинама нема ривала у свом рангу.
Данас је наша навијачка сцена нажалост спала на излете и нападе Цигана и понека акција која се деси од стране других група, кад сам видео онај окршај ТБ и Уније на Карабурми, понадао сам се да ће коначно нешто да се дешава али ето. Та медијска хајка после Татона, није утицала само на Гробаре већ и на многе друге групе, јер је притисак јавности и репресије постао већи на многе навијаче и многе групе, уз то стандардан проблем на трибинама широм Србије, уплетеност мафије, клубова и навијачких група је и отерао неке људе са трибина. Надам се бољим данима али делује да смо тренутно на најнижим могућим навијачким грама одувек.

FDPP
Posts: 42
Joined: Sun Oct 23, 2016 6:01 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby FDPP » Wed Apr 12, 2017 10:54 pm

Осамдесет Седам wrote:Толико близу једни других они се гађају камењем и бакљама?

Бар нешто , а не да откажу кочнице испред Чачка.

Него, дође ти екипа коју мрзиш, највећи ривал на трибину, испред трибине, око трибине док си ти у тренутно највећем броју на свом стадиону , и ти бројиш жандаре, ... а жандари који не гледају ни једне ни друге, већ играју за неког трећег.
И ово је снимак који није релевантан , који нема везе са дешавањем, а и на њему ајмо-бежи !
Ајмо јака парола, сви, немој неко да поради на себи, или да помисли да узврати. Ми смо цигани са муријом смо најјачи !

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby lider » Thu Apr 13, 2017 8:35 am

Најгоре од свега је што због оваквих бежанија најебу најхрабрији који мисле да ће још неко стати иза њих и онда заврше на поду где их изгази маса. Не мислим конкретно на овај инцидент већ уопштено. После наравно кажу никад више са овим индијанцима који беже на прву и тако група остаје мало по мало без правих људи а ови који беже њих увек има на извоз. Ево сад у овој ситуацији занима ме да се цигани нису вратили од пумпе и кренули ка гробарима него да их је полиција отерала одатле још даље која би прича била са гробарске стране, вероватно чим смо кренули ка њима пичке побегле итд :mrgreen: Исто тако шта ради полиција горе код пумпе делују скроз незаинтересовано да нешто предузму бар тако делује на снимку? Ови гробари који су улицом одоздо кренули горе ка циганима, ако нису били спремни бар мало да стану у размени удараца што су уопште и кретали горе и шта да се очекује кад полиција замахне којим пендреком кад нису имали храбрости да стану супарничкој групи? И после неко може да каже да смо у неком навијачком врху Европе... дно смо по свим питањима па и навијачком какав црни врх...

Да предухитрим неке који би сад рекли шта ти кењаш итд, ја први не би ни излазио на улицу јер нисам ни спреман за такву "акцију" самим тим не би ни доводио у ситуацију људе који су спремни да акцијају да остану сами, мислим да је то далеко поштеније него што већина глуми неке хулигане а уствари су циркузанти који брукају себе, своју групу па и целу сцену јер верујте ми кад неко са стране гледа ове снимке неће сигурно коментарисати храброст, јуначко држање и неодступање већ нешто сасвим супротно.
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
1000‰
Posts: 41
Joined: Fri Dec 16, 2016 2:35 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1000‰ » Thu Apr 13, 2017 12:36 pm

To sa nama grobarima je jedan veliki problem,koji se ne resava i ide ka jos vecem dnu.Nemate pojma koliko je los osecaj kad na poluvremenu pogledas oko sebe i osetis se kao starac,a imam samo 27.Sve maloletni balavci i devojke.Cesto sa ortacima komentarisem da bi nam neka treceligaska poljska ekipa napravila horor na jugu.Kada imas toliko malih bolida koji su tu iz zezanja ili se slepaju uz neku grupu,nema sta da trazis na ulici.On nikad nece stati na crtu,nikad nece krenuti u juris ako prekoputa nema 10 puta manje ljudi.On ne zna da primi batine,jedino zna da se izivljama na nekom muceniku sa jos 15 ortaka.Opet nisu ni imali od koga da uce,sem mrstenja i tracarenja tokom 90 minuta,ti na jugu nista novo neces nauciti.
Sustina svega toga je onaj rikverc koji se desio.Kapiram videli su desetak cigana,oko sebe mnogo vise svojih,culi juris pa ajde onda.Bice to do jaja prica na velikom odmoru,nas 20 skakali musavom po glavi.Ali karina,izleti iz zbunja masa sa bakljama i ti sad ne znas sta ces.Nikad se nisi potukao,nikad nisi primio batine,a i zasto bi?Ti si mangup iz mase ,a i na jugu si iz zezanja.Po kraju mozes da kazes da si u nekoj grupi,picke vole to i lakse ces nekom oteti uzinu na odmoru."Zasto bezite?!" pita batica na snimku...beze zbog tebe i zbog svih ostalih koji misle da su sami sebi dovoljni.Sto je jug igraliste 20 ljudi.Sad kad sa druge strane imas grupu koja moze da dovede 120 peglaca,ti treba da se zapitas sta si radio sve ovo vreme?Nemas nikog da se bije za tebe,uz tebe,ma bilo gde.Hool Core?Mi smo u gadnom kurcu!Umesto da su se pobegulje napusavale kurcem i trajno banovale sa tribine,mi smo imali miting 90 minuta.Jer eto oni su murija,mogli smo malo da budemo ugaseni,ali nismo i to je super.Nek nam je bog u pomoci.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby bojan23 » Thu Apr 13, 2017 1:15 pm

Реално овде нема т од туче. Углавном се код нас све своди на то ко је бројнији, опремљенији баkљама, моткама, шипкама,флашама и камењем. Слабо има неког физичког контакта шакама и ногама.
З В Е З Д А Л Е !

ukizaminje
Posts: 46
Joined: Wed Jan 25, 2017 4:39 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ukizaminje » Thu Apr 13, 2017 3:32 pm

Secam se jedne situacije pre par godina slicna ovoj samo nas je manje bilo sa obe strane. Recimo nas 5,6 je videlo recimo 15 manje vise cigana i krenuli su na nas medjutim mi zapalili baklje i oni stali u soku sto smo stali i odma pobegli. Cisto da se razumemo nisam ja mator tako da u to vreme smo bili klinci i jedni i drugi i takve situacije su normalne za nasu scenu i desavale su se svim grupama i to je u pravu lider da smo kita od scene. Medjutim ovde je nesto drugo u pitanju. Napali su "nam" maticnu tribinu i ti koji su sada glavni na toj tribini nisu nista uradili da je zastite i treba da ih je sramota. Dok je istok postojao imali smo brda okrsaja sa ciganima i negde smo mi njih dobili negde oni nas ali nikad nije bilo ovakvog blamiranja. Nek misli ko sta hoce o onom ranijem mnogo poznatijem sudaru kos juge 98,9 ali ti ljudi su tada stalj da brane svoju tribinu i uspeli su u tome. Grobari ako zele da postoje opet potreban je totalni reset. Tamo 2011 bilo bi dovoljno da su otisli samo neki ljudi. Masa je postojala i mogla je da se napravi prava prica uz neke modifikacije svega ali sad sve mora da se menja iz korena samo sad nema ni ljudi ni ideje ni inovativnosti ni nicega sto jedna grupa koja pretenduje da bude najbolja u svojoj zemlji i sire mora da ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Реакција
Posts: 37
Joined: Mon Aug 22, 2016 6:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Реакција » Fri Apr 14, 2017 7:14 pm

Јеби га тако то иде кад вам људи са трибине они који су били и на истоку воле паре више од било чега, Југ је појела агентура то је чињеница па ово је живи доказ испред своје куће хватате маглу, паметном доста. И Северу то лако може да се деси.. али нашу трибину још увек воде по мени људи прави навијачи који су заслужни што до тога није дошло.

ukizaminje
Posts: 46
Joined: Wed Jan 25, 2017 4:39 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ukizaminje » Fri Apr 14, 2017 8:04 pm

Jeste agentura dosta doprinela svemu sto se desilo ali po meni kljucno je bilo kako su se stariji oduvek ponasali prema mladjima. Mladje grobarske ekipe su uvek bile dobre manje vise i akcijale su i dobro se nosili sa mladjim ciganskim ekipama. Problem nastaje kad dozive neki poraz stariji ih ismevaju prete izbacivanjima sa tribine i ponizavaju ih dok su cigani svoje mladje podrzavali i kad su dobijali i kad su gubili i time im dizali moral da nastave i ne odustaju. Meni je fascinantno sto na severu ima dosta starijih ljudi koji se i dalje cimaju dok kod Grobara postoji veliki generacijski jaz koji je nastao iz ovoga sto sam naveo i tu ne moze da se napreduje. Naravno raznorazne ''legende'' su jos vise doprinele svemu tome da ih klinci gledaju kao uzore a oni ih ponizavaju. Secam se kad sam kao bas klinac sa 14,15 godina pobegao iz skole da odem na neku kup utakmicu gde je bilo 500,600 ljudi na jugu(tada se se to smatralo malom posetom) i ja sam dosao sam sa rancem i secam se kako su mi se nekako podsmevali stariji i gledali me kao debila jer sam sam dosao na tekmu. Isto tako odnos prema grupama iz unutrasnjosti je unistio mnogo dobrih ekipa koje su imale odlicnu brojku i pricu nekada a sada ni traga ni glasa. Na kraju svega posle toliko godina ostao mi je samo ponos sto za razliku od nekih nisam poleteo nazad na jug i sto nisam deo te lazne price. A od dosta ljudi sa kojima sam se znao sa istoka sam jedino cuo da im je krivo sto je tako ispalo, e pa jebiga ocete zbog interesa da predjete na jug, eto vam jug. Sad se 90% tih istih ni ne cima na tekme, a da nisu poleteli za parama sad bi verovatno mi na istoku imali vecu brojku nego Jug. Pogotovo je problem bio sto su svi hteli sve na gotovo. Dzabe prevozi,karte za domaca i inostrana gostovanja su dovela do toga da danas kad treba da odu negde cudno im kad treba da plate nesto i zato vise ni za evro gostovanja nema ljudi kao ranije. Sve u svemu raspad totalni. Jedino sto rade sada je kukanje kako cigani koriste motke,ima ih uvek vise kad napadaju dza bu. Pa jebiga pocnite i vi pa vas boli kurac posle, najlakse je kukati.

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby само јако » Fri Apr 14, 2017 10:58 pm

Цигани напали десет на према један били опремљени са куваним и свако по две бакље ,још нас мурија тукла са леђа ,ми се држали добро док смо имали снаге али исекли снимак :)

Gomorrah
Posts: 92
Joined: Thu Jun 16, 2016 3:51 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Gomorrah » Fri Apr 14, 2017 11:23 pm

nekad je bolje nista ne pisati...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby савабјан » Fri Apr 14, 2017 11:49 pm

Mozda i poslednji pokusaj da Grobari uhvate liniju Ciganima je bila tuca na Cuburi pre par derbija. Momci sa istoka na dojavu staju duplo brojnijim Ciganim na crtu koji su jos bili na uzbrdici u naletu. Ovde nema ni pokusaja da neko stane, da se uhvatili linija neka, bilo sta, a ovako odokativno, deluje mi da je Grobara bilo dva, tri puta vise.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests