Rusija 2018

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Rusija 2018

Postby Bruno Sulak » Tue Oct 10, 2017 8:40 pm

Jel rano? :D Mozda jeste ali bolje da se otvori na vreme pa da vidimo sta cemo, kakvi su planovi, prevashodno za karte. Ovo je veliki problem da kazem jer je vec pola karata prodato. Koliko sam skontao moze sad da se kupi karta pa kasnije naknadno se ubaci na kom se stadionu igra i s kim, znaci lupam ti sad kupis kartu pa posle izvuku Srbija-Spanija i ti odes na tu utakmicu tako nekako.

1. Decembra je zreb i tad ce se znati gde, s kim i kad igramo.

Ja sam kontao da posetim 1-2 utakmice, za 3 vec nemam, prevelike su pare a najveci problem je sto su ogromne razdaljine izmedju gradova.

Ovo su cene, s tim sto je Kategorija 4 rezervisana za rusko stanovnistvo, ostali mogu da kupe Kategorije 1, 2 i 3, i ako neko moze da objasni kako se kupuje preko ovog fifinog sokocala.
I jel se seca neko kako je bilo 2010, jel su mogle da se kupe karte preko naseg saveza? Lideru ti si bio 2010 pa ako mozes malo objasni.
6300 rublja je 90 evra.

Image

I ako moze jos par korisnih informacija tipa prevoz, smestaj, papiroloske zajebancije...
I admin ako moze da stavi temu kao lepljivu da bude pri vrhu.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Rusija 2018

Postby друг члан » Tue Oct 10, 2017 9:40 pm

Ако идеш директ за русију нема папиролошке зајебанције. До 30 дана можеш без визе. Изузетно битан документ ти је миграциони листић,раније си га сам попуњаво,сад га аутоматски добијаш на аеродрому при пааошкој контроли. Чувај то више него пасош,ако изгубиш јебавају те са дупликаром и вуку по станицама да дајеш отиске
Choose Life

underground
Posts: 38
Joined: Sat Mar 12, 2016 3:44 pm

Re: Rusija 2018

Postby underground » Tue Oct 10, 2017 10:27 pm

Prema podacima na sajtu omrazene nam Fifa mafije od 12.10. ce se moci aplicirati za karte pojedinacno po zemljama ucesnicima.Ze euro prosle godine je islo direktno preko Uefa sajta.Ja sam 2 meseca pre Eura podneo zahtev za utakmicu Rusije u Marseju ali mi je zahtev odbijen.Pretpostavljam zbog drzavljanstva jer je opcija bila da imas rusko drzvljanstvo i ostavis broj pasosa.Sigurno neku proveru podataka rade.
Ulaznice skupe.
Do Moskve i Kaliningrada se moze jeftino i lako stici ostalo vec problem.Da li ce biti varijanta jedna grupa jedan grad ili menjas 3 utakmice u razlicitim gradovima?
zapad je desno

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Rusija 2018

Postby Bruno Sulak » Tue Oct 10, 2017 10:58 pm

Sve 3 utakmice u razlicitim gradovima. Imas na wikipediji vec odredjene gradove za utakmice, ceka se samo zreb da vide ko ce gde igrati. Bilo bi dobro bar jednu utakmicu da ubodemo da se igra u Moskvi.

@Drug Clan, hvala, korisna informacija.

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Rusija 2018

Postby chevanton » Thu Oct 12, 2017 5:24 pm

jako velike distance u rusiji mogu se preci vozom za 15,20 evra ali komfor zaboravite.Ipak je najbolje sacekati zdreb i onda planirati kako i sta

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Rusija 2018

Postby Bruno Sulak » Wed Nov 15, 2017 9:10 pm

Od 05.12. nova tura prodaje karata preko fife tad ce biti prava pomama za karte a i znace se gde, kad i s kim se igra.
Poslao sam mejl savezu ali jos nista konkretno se ne zna. Na pitanje da li ce biti moguca kupovina karata preko njih dobio sam ovu poruku od saveza:

Poštovani,

Politika saveza o podeli uaznica za SP u Rusiji će biti utvrđena nakon izvlačenja žreba i potpisivanja ugovora sa FIFA-om, koji će biti potpisan tom prilikom.

Sve relevantne informacije moćiće da se nađu na našem sajtu www.fss.rs.

Srdačan pozdrav,

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Rusija 2018

Postby fuck_off » Thu Nov 16, 2017 11:17 am

Image

Žreb mundijalskih grupa biće održan 1. decembra u moskovskom Kremlju od 16 časova. Reprezentacije će biti razvrstane u osam grupa sa po četiri tima, a kao i dosad jedini uslov biće da u jednoj grupi ne mogu da se nađu dve selekcije sa istog kontinenta. Osim, naravno, u slučaju Evrope, koja daje čak 14 predstavnika pa je jasno da tu mora doći do odstupanja od pravila.
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

mandasaner
Posts: 16
Joined: Sun Jan 08, 2017 6:20 am
Location: Chicago

Re: Rusija 2018

Postby mandasaner » Wed Nov 22, 2017 1:59 am

Da li moze pasos BIH kopnenim putem bez vize od Srbije do Rusije?
Maczva Szabac

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Rusija 2018

Postby Чомбе » Wed Nov 22, 2017 11:07 pm

Провери на сајту амбасаде Русије да ли треба виза, за ЕУ мислим да не треба.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Rusija 2018

Postby Џими Заказака » Thu Nov 23, 2017 1:33 pm

Tri drugara i ja uzeli karte... Dvojica u onoj prvoj random fazi, a dvojica su tad odbijena pa su uzela sad u drugoj. Planiramo da idemo na 3 tekme grupne faze, i taj paket u najjeftinijoj varijanti (što se tiče mesta na stadionu) košta 347usd (nešto ispod 300e). Svako ko ima kartu u obavezi je da se prijavi za taj neki Fan ID, koji ti stiže ili mejlom ili poštom i ne plaća se dodatno. Ta kartica je gotivna stvar, jer em što omogućuje državljanima svih zemalja učesnika SP bezvizni ulazak u Rusiju (to nama iz Srbije i nije toliko bitno), em omogućuje dve jako bitne pogodnosti: besplatan prevoz vozom između gradova domaćina, i besplatan javni gradski prevoz na dan utakmice u gradovima domaćinima. Sad čekamo 01.12. da se sazna kad tačno i u kojim gradovima igramo, pa jurimo avionsku kartu. Verovatno ćemo doći dan-dva-tri pred prvu tekmu u Moskvu (makar prvu igrali i u Nižnjem Novgorodu), jer niko od nas nije bio u Rusiji, pa da izblejimo tamo malo, kad je već prevoz između gradova džabe.
Što se tiče smeštaja još pre mesec i po dana smo bukirali preko booking.com svih 11 gradova tokom celog trajanja grupne faze (14.-30.06.), na varijantu bez ostavljanja kreditne kartice uz naravno free cancelation, pa ćemo samo odjebati šta nam ne treba i skratiti broj dana tamo gde nam treba. Smeštaj je prilično jeftin, u proseku 10ak evra noć... U ovim skupljim gradovima poput Moskve i Pitera smo bukirali višekrevetne hostele, a negde smo za te pare bukirali ceo stan.
Nemam uopšte predstavu koliko za sve to treba para. Dobro je što je ceo trošak razbijen na "rate". Prvo je išla karta pre nekih mesec dana, pa će avion za 10ak dana, pa onda imamo pola godine da skupimo šta skupimo. Smeštaj neće preći 150e za te dve nedelje, a kapiram da nas 4-orica sa po 500-700 evra na zajedničkoj gomili možemo da priuštimo pivo, zezalice i nešto hrane da ne umremo od gladi.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Rusija 2018

Postby Bruno Sulak » Thu Nov 23, 2017 4:32 pm

Moze pojasnjenje kako si aplicirao za karte, na kojim linkovima i sta si im morao dati od podataka i kakav je nacin placanja?

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Rusija 2018

Postby Џими Заказака » Fri Nov 24, 2017 7:21 am

Aplicirali smo na Fifinom sajtu. Evo ti link: http://www.fifa.com/worldcup/organisati ... index.html

Tu ideš na "apply for tickets". Do 28. novembra traje ova druga faza, koja se zove "first come first served", što u prevodu valjda znači da se karte ukoliko ih ima na stanju prodaju u realnom vremenu, odmah (ne čeka se rezultat žreba kao u prvoj fazi). Moraš da registruješ nalog na sajtu, ili da se uloguješ preko fejsa ako ga imaš. Kad uđeš imaš opciju "Buy tickets", pa da biraš da li ćeš 1)Individual match tickets (pojedinačne tekme); 2)Venue specific ticket series (sve tekme na jednom stadionu); 3) Team specific ticket series (karte za određenu ekipu.

Mi smo naravno uzeli to treće, a i tu imaš više varijanti - TST3, TST4,... TST7. Ovi brojevi znače za koliko tekmi uzimaš karte. TST3 su tri tekme grupne faze. Ako ti ekipa ispadne a ti uzmeš lupam TST7 (sve do finala) onda ti karte važe za mečeve pobednika tvoje grupe. Ako uzmeš TST4 i ispadnemo u 1/8 finala, važe ti karte za onog ko te izbacio, pa onda za onog ko je njega izbacio i tako sve do finala...

Te karte su opet podeljene u tri kategorije, u zavisnosti od mesta na stadionu. Mi smo uzeli najjeftiniju treću kategoriju (iza gola) i to košta pomenutih 347 dolara. Mislim da je druga kategorija oko 515-520 dolara, a treća najskuplja nešto preko 700.

Jebem li ga ne sećam se šta sve ostavljaš od podataka, ali u principu te neke opšte stvari (Ime, prezime, datum rođenja, broj pasoša, podatke o kreditnoj kartici). U ovoj fazi prodaje odmah ćeš videti da li ima tih karata koje tražiš, ako ih ima staviš ih u korpu, kupiš i pare ti skinu odmah sa kartice. Možeš naravno dinarskom karticom da platiš, meni je na Masteru kurs bio sasvim korektan (neki srednji u menjačnici otprilike). U onoj prvoj fazi je bilo drugačije, jer se čekao rezultat žreba pa si imao prostora da naknadno uplatiš kintu na karticu ako dobiješ karte (drugaru su kad su ga "izvukli" dali rok od 5 dana da obezbedi pare), ali mislim da sada moraš odmah da imaš lovu ili ti automatski odbiju zahtev. E, da... Tamo piše da kao moraš da apliciraš karticom koja je baš tvoja (da bude isto ime tog koji aplicira za karte i vlasnika kreditne), ali pošto je kumaru nešto jebavala kartica uplatili smo lovu na moju i platili njegovu kartu, prošlo bez problema. U prevodu slobodno plati nečijom ako nemaš svoju ili ako ti je tako lakše iz bilo kog razloga.

Dobiješ obaveštenje na mejl da si uspešno platio, a imaš tu gde apliciraš na sajtu odeljak "my requests" gde takođe možeš da vidiš status svog zahteva. Karte stižu poštom, kažu "nekoliko nedelja pre prvenstva".

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Rusija 2018

Postby detelinara83 » Fri Nov 24, 2017 7:55 am

Сада прочитах са сајта Руске Федерације, визе нису потребне за боравак до 30 дана.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Rusija 2018

Postby Bruno Sulak » Fri Nov 24, 2017 7:35 pm

Hvala Dzimi Zakazaka i jos jedno pitanje, da li ce moci da se kupe karte za recimo 2 tekme koje igra Srbija, npr prvo i drugo kolo ili bas mora paket za sve 3 da se uzme?

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Rusija 2018

Postby Џими Заказака » Mon Nov 27, 2017 7:19 am

Pretpostavljam da će moći. Ti već sada možeš da kupuješ karte za pojedinačne mečeve, samo što to pre žreba nema smisla... Sad se te utakmice vode kao lupam A1-A2, B2-B4 itd... gde je slovo oznaka grupe, a broj oznaka tima koji će biti izvučen u tu grupu pod tim brojem.

User avatar
Jason Fly
Posts: 89
Joined: Sun Feb 07, 2016 11:43 pm
Location: Трибина

Re: Rusija 2018

Postby Jason Fly » Fri Dec 01, 2017 10:35 am

У 16:00 РТС1 жреб. Само да вас подсетим

vojnik_revolucije
Posts: 31
Joined: Fri Mar 10, 2017 11:37 am

Re: Rusija 2018

Postby vojnik_revolucije » Fri Dec 01, 2017 5:05 pm

6500km vazdusnom linijom..grubo :D

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Rusija 2018

Postby Bruno Sulak » Fri Dec 01, 2017 5:10 pm

17. jun
Kostarika - Srbija, Samara
Brazil - Svajcarska, Rostov

22. jun
Brazil - Kostarika, St. Petersburg
Srbija - Svajcarska, Kalinjingrad

27. jun
Srbija - Brazil, Moskva
Svajcarska - Kostarika, Niznji Novgorod

Odlican zreb. Dobro je sto nismo izvukli Engleze, Nemce ili Ruse jer od njih ne mozes doci do karata. Velika stvar je sto igramo u Moskvi i to sa Brazilom jos, dok su nas ostala dva grada sjebala, pogotovo Kalinjingrad. Ali zadovoljan sam, moci ce se ovo ispratiti, bar 2 tekme. Protiv Brazila se ide makar ne imao leba da jedem :D
Nadamo se da ce nam Dzimi Zakazaka sve lepo objasniti oko procedure, vidim da je on upucen.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Rusija 2018

Postby Nexon » Fri Dec 01, 2017 5:18 pm

Каљининград нас није сјебао. Он је најближи за отићи. Он је у централној Европи. Преко Мађарске, Словачке, Пољске и ето Каљининград. Ужас би био Сочи или Јекатеринбург.
Ако прођемо као други ето нас у Санкт Петербургу вероватно против шваба.
Имамо Москву, што је одлично, и то против Бразила, последња утакмица у групи.
Једино је Самара мало укриво.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Rusija 2018

Postby Swallow » Fri Dec 01, 2017 5:36 pm

Do ovog Kalinjingrada može da se pravi dobra priča, 1000km vazdušno.Protiv Brazila se nadam da ćemo imati domaći teren što će nam koliko toliko značiti, pogotovu što su tu Rusi ( ako ih uopšte zabole ) i pritom smatram ako to bude odlučujuća tekma da će veliko iskrcavanje naših ljudi biti.Sve u svemu zadovoljan sam i dve ključne stvari su dobiti Kostarikance kako znamo i umemo i PAMET u glavu protiv evropske šiptarije, hladne glave da nam se ne bi desila Australija, a protiv Brazila hrabro, muški i to će biti dovoljno za prolaz!

NAPRED SRBIJA !!!


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: svuda.prisutan and 10 guests