Српска навијачка сцена - дискусија

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nexon » Sun May 26, 2024 12:10 pm

U Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije za Euronews Srbija kažu da je u proteklih godinu dana, u Srbiju ušlo 148.927 državljana Ukrajine i 294.656 državljana Ruske Federacije, što znači da je privremeno utočište u našoj zemlji pronašlo više od 440.000 ljudi iz ove dve države. Prema podacima MUP, u istom periodu Srbiju je napustilo 144.895 državljana Ukrajine i 263.577 državljana Ruske Federacije. Kako su u MUP naveli, državljani Ukrajine mogu da uđu u Srbiju bez vize i borave do 90 dana, a državljani Ruske Federacije do 30 dana.


Izgleda da nisu tu jer im je previse dobro.

Ne da radimo zajedno, nego se intezivno druzimo. ja sirim bratstvo ali i jedinstvo kao i ti. Zar nisi to primetio?

No al calcio moderno
Posts: 246
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Sun May 26, 2024 12:19 pm

Stanje na terenu pokazuje drugacije,a ako ti ih je toliko zao primi ih kod sebe u Nemacku. Treba izaci u susret ljudima, ipak su to samo izbeglice koje beze od rata svojim skupocenim automobilima i parama od kojih jedva lagano mogu da izdvoje 2000e za kiriju u Bgd.
Lepo je sto se druzite ti i nase komsije tamo, svi kazu kako tamo lepo sve funkcionise, muka vas naterala da budete slozni kad vas vec drzave macehe teraju odavde da budete sluge u tudjini. Drzite se!

Nexon
Posts: 2412
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nexon » Sun May 26, 2024 12:40 pm

Pomeranje stativa, kao domace prvenstvo. Ne priznajes rezultat kao Jesa.
Sto bi se reklo: zna se ko ovde voli da krade.

Ja sam pun razumevanja otisao u Nemacku. Zbvog toga sam otisao, kao i Rusi sto su otisli, Srbija nije bila dovoljno multikulturalna, trebalo mi je vise muslimana, hrvata, arbanasa. Video sam u Srbiji da se to trazi, svi su pozivali da zaboravimo proslost, da gledamo buducnost. Zasto da se ne volimo kada mozemo da se mrzimo. Da se radjamo, umnozavamo, saradjujemo krajnje receno: da se je*emo.

Pinturicchio
Posts: 78
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Pinturicchio » Sat Jun 29, 2024 9:37 pm

Srpski navijaci u Minhenu i na Dorcol placu, nesto vredno pomena.
Партизан изнад свих!

1914
Posts: 1238
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1914 » Thu Jul 04, 2024 12:26 pm


No al calcio moderno
Posts: 246
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Sat Jul 20, 2024 10:43 pm

Veceras sam na Slaviji prisustvovao interesantnoj sceni.
Idu tri turcina ocigledno sa zvedzine utakmice, jedan nosi majicu cetnici sever, jedan zvezdin dres i treći je kezual varijanta. Eto uz ruse koji hrle na Jna i na Rajka sada imamo i turke, a ko zna ko ce jos da bude,mozda ovi vozaci trola iz Sri Lanke. Srba je svakako sve manje i manje i u Srbiji i na stadionima.

ReciNe
Posts: 80
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Sun Jul 28, 2024 7:36 pm

Jel moze neko srbima nad srbima, navijacima nad navijacima objasniti da tamo gde su igrali finale kupa nije madjarska a ni bugarska, nego Srbija i grad Loznica. Da su tu na Cerskoj bitci bili dva generala i dvojica vojvoda, da je mnogo srba izginulo. I da je ta Loznica isto srpska zemlja koliko i Kosovo. I da pogledaju ko drzi rudnike na kosovu i ko hoce da ga otvara u Jadru pa da skontaju zasto se ljudi bune protiv. Okupirani smo odavno a onom parolom dajete samo podrsku okupaciji a ne patriotizmu. Znam i da ce sad krenuti komentari mi smo ovo, mi smo ono kao i uvek.

калашњиков
Posts: 189
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Sun Jul 28, 2024 8:39 pm

Evo ja ne vidim da se daje podrska onom parolom. Svi izgleda sve vide i sve znaju. Vazi. Meni je parola na mestu i sve je receno njom. E sad, neka shvati ko kako zeli. Digli ili ne digli ocekivana su pljuvanja i razapinjanja grupe. A vi svi evo slobodno izvolite pa objasnite srbima nad srbima, navijacima nad navijacima sta je patriotizam, sta je izdaja, gde treba da budu, sta treba da rade, niko vam ne brani, da vidimo ko objasnjava kome sta treba da radi.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sun Jul 28, 2024 10:49 pm

ReciNe wrote:Jel moze neko srbima nad srbima, navijacima nad navijacima objasniti da tamo gde su igrali finale kupa nije madjarska a ni bugarska, nego Srbija i grad Loznica. Da su tu na Cerskoj bitci bili dva generala i dvojica vojvoda, da je mnogo srba izginulo. I da je ta Loznica isto srpska zemlja koliko i Kosovo. I da pogledaju ko drzi rudnike na kosovu i ko hoce da ga otvara u Jadru pa da skontaju zasto se ljudi bune protiv. Okupirani smo odavno a onom parolom dajete samo podrsku okupaciji a ne patriotizmu. Znam i da ce sad krenuti komentari mi smo ovo, mi smo ono kao i uvek.

Predpostavljam da je rec o paroli sa utakmice protiv Lucana, posto iz svega navedenog deluje tako. Sta ti je zivot, danas si heroj za dva dana izdajnik. To samo moze u nasoj zemlji nigde vise. I to su svi navijeni na jednu stranu i sanse nema da se cuje bilo sta. Kako li se ovako ne sjati bar 1000 ljudi na Dorcol plac pre mesec dana, da ne kazem slucajno 10000, jeste Loznica Srbija, ali izgleda da po mnogima i njihovim reakcijama Kosovo vec odavno nije. Pri tome ne mislim na vlast i ono sto oni rade. Da je bar 20% ove "obojene revolucije" da se okrene ka Kosmetu, kurac bi potpisao ista, ovako kad vise nema cak ni Zavetnike i Misu Vacica na ulici, nego nekih 200 budala, moze da radi sta hoce. Ali, ja se izvinjavam duboko za neznanje Srpske skorije istorije. Hvala ti puno na ovim korisnim informacijama, sigurno ce mnogo posluziti u budcnosti. Ovde najvise najebe obican svet koji magarce, izgleda da presude ovde sta ce da se radi donose sportisti, pevaci, ugledni glumci, voditelji i voditeljke, a ne struka i nacunici kako bi verovatno trebalo da bude. Izgleda da svi sve znaju pre pocetka, da je ovaj model primenjen na Kosovo, mi bi sad bili u centru Skoplja, Srpskom gradu, ne znam gde bi nam bio kraj. Svakako, hvala jos jednom za cas istorije i ispravnosti. Ali, mislim da sever ne pada na tapsanje po ramenu i oguglao je i na "junake" i "izdajnike". Kad znas kako se sve desava, jednostavno ove reci ispisane nemaju nikakvu tezinu. Zamisli zli Cigani hoce da nam Savom tece otrov...

lukabrasi
Posts: 285
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby lukabrasi » Sun Jul 28, 2024 11:09 pm

Na nekim od protesta se pominjala i situacija na KiM, mislim da ce tek da se pominje. Ovo sto se desava sa rudnikom je samo nastavak price sa KiM i to je svima jasno.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Sun Jul 28, 2024 11:17 pm

Pre dve-tri godine su na bakljadu i pesmu sa razglasa "Sa Kosova zora svice..." jurili da biju ljude uz uuaa navijaci, steta ne mogu da nadjem video sad. Jedva cekam da vidim to otreznjenje u razmaku od dve godine, sta se to promenilo.

lukabrasi
Posts: 285
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby lukabrasi » Sun Jul 28, 2024 11:28 pm

Secam se toga, zato sto je danima pustana buva da ce biti neki provokatori. Bilo je svakakvih NVO glava na tom protestu, naconalnih obelezja minimalno, na celo protesta su se stavili Cuta, Savo i ekipa.
Ovo sada je maaaaalo drugacija struktura ljudi, plus su Savo i ekipa procitani (sto ne znaci da nece pokusati da preuzmu
pricu). Slazem se za stav oko KiM, ali to sto smo ispali cave kao narod i nismo odreagovali i ne reagujemo ne znaci da nista drugo ne sme da nas se tice.

ReciNe
Posts: 80
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Sun Jul 28, 2024 11:55 pm

Ne znam ko je uopste spomenuo rec izdajnik niti sam to rekao niti bi rekao za nekoga ko je deo tribine. Problem je u tome sto sam znao da cete da se branite kao pulinovi botovi. Ali nema veze okej i to. Ovaj gore kalaš spominje silu posto se zna da su cigani najjaci i okej je to, jesu, ali silom neces naterati nikoga da ima drugacije misljenje. To su mozda tebe tako vaspitali ali veliku vecini nisu. To Kosovo posto ste se toga uhvatili vecina navijackih grupa posecuje skoro svaki vikend i svi znate dobro to, sem ako ne idete onda ne znate. Eto posto vi mislite da ste najisprsvniji i najpametniji objasnite meni zasto je Loznica manje bitna od Kosova? Nasi rudnici ns Kosovu su uvecinskom vlasnistvu amera i ostalih evropljana najmanje nasi. Tj nasi skoro da nisu uopste. Pomoc Kosovu sam nebrojano puta uplatio slao paketice i ostalo i necu se time hvaliti svaki drugi dan niti mi pada na pamet. Moje misljenje je da je mnogo glupa fora sa kojom ste pokusali da budete jedinstvni i to je to. Ali kako kalaš kaze vi ste najjaci i mozete kako hocete i svojim botovskim forama i sektasenjima cete da punite ego kako ste u pravu. Kao da bi vam najvise odgovaralo da postoji samo ta vasa zvezda i vi. I samo da se hvalite medjusobno kako ste sve naj. Svi su ispostovali vase za Kosovo i izbacivali parole a kad vi jednom treba da budete narod vi opet odlucite da bude cigani. Nije lepo biti toliki narcis i nije patriotizam samo Kosovo. Niti ja pricam o zelenoj agedni i politicarima. A ti zato u bg kupujes vodu za pice dok ja pijem cistu sa slavine dok i to malo normalnog ne useru. A sve su usrali kao sto su isti ti sve na Kosovu predali pa sad dajemo i pasos i licnu da bi usli dole, nemamo tablice, nemamo instirucije, nemamo zdravstvo nemamo nista sem malog bbroja naroda. Znam i da dzabe bilo ko sta prica na ovu temu sa vama jer ce opet vas 6 da se javi i prica Kosovo,mi,Kosovo,mi i tako u nedogled ali okej pokusao sam samo da vidim koja je razlika izmedju Jadra i Kosova i zasto je Kosovo vise Srbija od Jadra. Naravno odgovora bez. Standard.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 12:24 am

To sto ti hoces da vidis da je ostalo bez odgovora to je jedno ali ako stvarno hoces da procitas onda ces videti da je i Loznica i Ropotovo identicno jer su i jedno i drugo Srbija. Samo sto nikada od kad znam za probleme na Kosovu od onog famoznog mitinga “Kosovo za patike” kako ga nazvase ovi sto bi sad da brane Srbiju, nisam video ovu histeriju nije ovo cak ni volja, nego histerija kod ljudi za neku temu. Mi dal smo najjaci ili smo najslabiji to veze sa ovim temon nema. Cak idemo uz kurac svima i ne piklapa nam se razmisljanje. Nije trenutno popularno biti Cigan. Barem danas, ko zna sta sutra nosi vidis kako se to menja iz sata u sat. Odluce tamo neke cike sta je najbitnije za Srbiju, sasvim slucajno je to tema koja svuda prolazi u tim obojenim revolucijama. I onda naravno il si s nama il si protiv-ima da te jebemo. E pa nece taj film gledati na severu. Da se radi parola da bi N1 rekli oglasili se “mocnom porukom”, prerasli smo mi to a i mnogo puta se opekli. Ko hoce sa novim Cankom, Cedom, Tadicem…ovog vremena, da se bori za Srbiju, samo napred. Sto ne znaci sigurno da sever nema oci i usi. Mnogi su iz prvog lica jos prosli put mogli da se uvere u namere onih koji su vodili tu borbu, i odprilike je bilo “sad i nikad vise”. Ali ja bi reko nikad ne reci nikad, ali kad u startu znas sta je malo je glupo da se pravis lud i da iako to znas slupljas “navijacke poene”. Sve mi deluje da su i navijaci presli da funkcionisu po principu politickih partija gledaju sta je najpogodnije po njih. Tako da ok tebi nista nije jasno, mozda ima nekom kome jeste. Na kraju dobro je da je rasirena parola, makar i na ovaj nacin ze skrece paznja ako nista drugo.

Sevastopole
Posts: 674
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Mon Jul 29, 2024 12:34 am

Rasiri ae parola “manje price vise dela-Drzavo reaguj na iseljavanje Srba sa Kosmeta” tako nekako…na tv u vidi milion ljudi, sve novine Evrope su na stazi i niko nigde ni reci.” Ekolozi “zatvore ducan taj dan, ne rade, prave se ludi, i tako ispade da niko nista ne prica ne radi ma nikad nije ni radio. Ali zato o jernoj paroli se raspred 24 sata bez prekida. Sve mi se vise i vise svidja sto je napisano kako jeste. Aj da vidimo i to svetsko cudo da ovi sto ce da vode ove proteste pomenu Kosmet.

калашњиков
Posts: 189
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Mon Jul 29, 2024 12:54 am

ReciNe wrote:Ne znam ko je uopste spomenuo rec izdajnik niti sam to rekao niti bi rekao za nekoga ko je deo tribine. Problem je u tome sto sam znao da cete da se branite kao pulinovi botovi. Ali nema veze okej i to. Ovaj gore kalaš spominje silu posto se zna da su cigani najjaci i okej je to, jesu, ali silom neces naterati nikoga da ima drugacije misljenje. To su mozda tebe tako vaspitali ali veliku vecini nisu. To Kosovo posto ste se toga uhvatili vecina navijackih grupa posecuje skoro svaki vikend i svi znate dobro to, sem ako ne idete onda ne znate. Eto posto vi mislite da ste najisprsvniji i najpametniji objasnite meni zasto je Loznica manje bitna od Kosova? Nasi rudnici ns Kosovu su uvecinskom vlasnistvu amera i ostalih evropljana najmanje nasi. Tj nasi skoro da nisu uopste. Pomoc Kosovu sam nebrojano puta uplatio slao paketice i ostalo i necu se time hvaliti svaki drugi dan niti mi pada na pamet. Moje misljenje je da je mnogo glupa fora sa kojom ste pokusali da budete jedinstvni i to je to. Ali kako kalaš kaze vi ste najjaci i mozete kako hocete i svojim botovskim forama i sektasenjima cete da punite ego kako ste u pravu. Kao da bi vam najvise odgovaralo da postoji samo ta vasa zvezda i vi. I samo da se hvalite medjusobno kako ste sve naj. Svi su ispostovali vase za Kosovo i izbacivali parole a kad vi jednom treba da budete narod vi opet odlucite da bude cigani. Nije lepo biti toliki narcis i nije patriotizam samo Kosovo. Niti ja pricam o zelenoj agedni i politicarima. A ti zato u bg kupujes vodu za pice dok ja pijem cistu sa slavine dok i to malo normalnog ne useru. A sve su usrali kao sto su isti ti sve na Kosovu predali pa sad dajemo i pasos i licnu da bi usli dole, nemamo tablice, nemamo instirucije, nemamo zdravstvo nemamo nista sem malog bbroja naroda. Znam i da dzabe bilo ko sta prica na ovu temu sa vama jer ce opet vas 6 da se javi i prica Kosovo,mi,Kosovo,mi i tako u nedogled ali okej pokusao sam samo da vidim koja je razlika izmedju Jadra i Kosova i zasto je Kosovo vise Srbija od Jadra. Naravno odgovora bez. Standard.


Eto, kazes da sam ti poturio tu rec, a ti meni kompletnu recenicu.
Nego kada je taj Rio Tinto dosao u Srbiju, od kada se on vrti po njoj? I zasto odjednom cela drzava na nogama zbog Rio Tinta, a nije zbog drugih rudnika kao recimo onog u Majdanpeku i jos mnogih drugih? Kako to da sada odjednom svi skacu na noge? Nekim klubovima je bas ta firma sponzor, pa grupa tog kluba ne jebe to ni 2% izgleda, al ajde da svi dizemo protiv Rio Tinta... A kad treba narod negde da se pojavi, onda nigde nikog. "Aaa Kosovo Srbija aaaa Knez Lazar Obilic sveta srpska zemlja" i onda uzmu kesu punu smeca zafrljaknu u reku pa produze dalje i krenu "uuuu Rio Tinto Mars iz Srbije uuuu".... Mislim da mi godinama kao narod imamo problema velikih, ali ocigledno ljude boli ona stvar i za Kosovom, i za Srbijom, jer je tu toliko rudnika godinama pa nigde ovolika buka, ali ajde to, nego pogledaj ti reke i prirode, sume, koliko je reka zapravo postalo zatrovano i koliko njih je spalo u najgoru kategoriju po zagadjenosti, ne zbog Rio Tinta, ne zbog Kineza, Amera, vec od SRPSKE ruke. Rio Tinto u Srbiji godinama, ali godinama i odjednom se preko noci dize sva ova halabuka. Ajde samo da podignemo parolu da svi budu srecni, da nahranimo narod, da pokazemo da smo uz njega, dizace nas u nebesa dva dana i treci dan ajmo jovo na novo, sve ispocetka, terzicevci, placenici i ostalo... Mnogima mnoge borbe pocinju na parolama, a boga mi tu i zavrsavaju. Sva ova gungula ce da prestane i svi ce Srbi da se vrate svojim mirnim zivotima cim mediji prestanu da pisu o tome. To je dokaz koliku moc oni imaju jos uvek u zemlji. I za godinu dana ce svi zaboraviti da se ista desavalo. A ja ne znam niti jednu osobu sa tribine na kojoj sam ja da ista imalo dobro misli o Rio Tintu, ali vi ste svi protumacili kako ste protumacili tu parolu i super, svaka cast, kazu ljudi dignuto da podelimo narod, eto narod se ujedinio, jebiga. Svi redom su skocili na tu parolu. Ali neka vreme pokaze svoje. A to sto si napisao da mi JEDNOM kada treba da budemo narod mi ispadnemo cigani je takva glupost i bezobrazluk. I naravno da nije patriotizam samo Kosovo, to je i Srbija i Republika Srpska i Krajina i sve srpske zemlje... A mi to vrlo dobro znamo dok 90% ljudi koji vriste i histerisu zbog rio tinta ne znaju za pocetak ono najosnovnije, ne znaju za Kosovo i boli ih ona stvar. Narod najmanipulativniji. Politicke igrarije. Primera je bezbroj, ali eto neka smo mi prodane duse, izdajnici i sve najgore sto pisu o nama, a vreme ce sve da pokaze pre ili kasnije. A ovi neka se slobodno pojavljuju na blic momente kako koji mediji krene da pise i pokrene novu temu. Koliko ljudi zapravo ima predstavu u kakvim uslovima zive nasi dole na Kosovu? Nemaju pojma a i zabole ih da l imaju struje, vode, dal deca mogu do skole da odu, dal imaju sta da jedu, dal im siptari provaljuju u kuce, pale imanja dan danas, dal neko zivi iza zica, dal pucaju na nasu decu dole... Ne, ajmo mi da skacemo zbog jednog od ko zna koliko rudnika koji vec GODINAMA postoje i nikom nista, a nas napacen narod dole ko jebe... bitno je da Delije nisu podigle parolu kao i svi drugi sto su....

Драгољупче
Posts: 91
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Драгољупче » Mon Jul 29, 2024 2:56 am

калашњиков wrote:
ReciNe wrote:Ne znam ko je uopste spomenuo rec izdajnik niti sam to rekao niti bi rekao za nekoga ko je deo tribine. Problem je u tome sto sam znao da cete da se branite kao pulinovi botovi. Ali nema veze okej i to. Ovaj gore kalaš spominje silu posto se zna da su cigani najjaci i okej je to, jesu, ali silom neces naterati nikoga da ima drugacije misljenje. To su mozda tebe tako vaspitali ali veliku vecini nisu. To Kosovo posto ste se toga uhvatili vecina navijackih grupa posecuje skoro svaki vikend i svi znate dobro to, sem ako ne idete onda ne znate. Eto posto vi mislite da ste najisprsvniji i najpametniji objasnite meni zasto je Loznica manje bitna od Kosova? Nasi rudnici ns Kosovu su uvecinskom vlasnistvu amera i ostalih evropljana najmanje nasi. Tj nasi skoro da nisu uopste. Pomoc Kosovu sam nebrojano puta uplatio slao paketice i ostalo i necu se time hvaliti svaki drugi dan niti mi pada na pamet. Moje misljenje je da je mnogo glupa fora sa kojom ste pokusali da budete jedinstvni i to je to. Ali kako kalaš kaze vi ste najjaci i mozete kako hocete i svojim botovskim forama i sektasenjima cete da punite ego kako ste u pravu. Kao da bi vam najvise odgovaralo da postoji samo ta vasa zvezda i vi. I samo da se hvalite medjusobno kako ste sve naj. Svi su ispostovali vase za Kosovo i izbacivali parole a kad vi jednom treba da budete narod vi opet odlucite da bude cigani. Nije lepo biti toliki narcis i nije patriotizam samo Kosovo. Niti ja pricam o zelenoj agedni i politicarima. A ti zato u bg kupujes vodu za pice dok ja pijem cistu sa slavine dok i to malo normalnog ne useru. A sve su usrali kao sto su isti ti sve na Kosovu predali pa sad dajemo i pasos i licnu da bi usli dole, nemamo tablice, nemamo instirucije, nemamo zdravstvo nemamo nista sem malog bbroja naroda. Znam i da dzabe bilo ko sta prica na ovu temu sa vama jer ce opet vas 6 da se javi i prica Kosovo,mi,Kosovo,mi i tako u nedogled ali okej pokusao sam samo da vidim koja je razlika izmedju Jadra i Kosova i zasto je Kosovo vise Srbija od Jadra. Naravno odgovora bez. Standard.


Eto, kazes da sam ti poturio tu rec, a ti meni kompletnu recenicu.
Nego kada je taj Rio Tinto dosao u Srbiju, od kada se on vrti po njoj? I zasto odjednom cela drzava na nogama zbog Rio Tinta, a nije zbog drugih rudnika kao recimo onog u Majdanpeku i jos mnogih drugih? Kako to da sada odjednom svi skacu na noge? Nekim klubovima je bas ta firma sponzor, pa grupa tog kluba ne jebe to ni 2% izgleda, al ajde da svi dizemo protiv Rio Tinta... A kad treba narod negde da se pojavi, onda nigde nikog. "Aaa Kosovo Srbija aaaa Knez Lazar Obilic sveta srpska zemlja" i onda uzmu kesu punu smeca zafrljaknu u reku pa produze dalje i krenu "uuuu Rio Tinto Mars iz Srbije uuuu".... Mislim da mi godinama kao narod imamo problema velikih, ali ocigledno ljude boli ona stvar i za Kosovom, i za Srbijom, jer je tu toliko rudnika godinama pa nigde ovolika buka, ali ajde to, nego pogledaj ti reke i prirode, sume, koliko je reka zapravo postalo zatrovano i koliko njih je spalo u najgoru kategoriju po zagadjenosti, ne zbog Rio Tinta, ne zbog Kineza, Amera, vec od SRPSKE ruke. Rio Tinto u Srbiji godinama, ali godinama i odjednom se preko noci dize sva ova halabuka. Ajde samo da podignemo parolu da svi budu srecni, da nahranimo narod, da pokazemo da smo uz njega, dizace nas u nebesa dva dana i treci dan ajmo jovo na novo, sve ispocetka, terzicevci, placenici i ostalo... Mnogima mnoge borbe pocinju na parolama, a boga mi tu i zavrsavaju. Sva ova gungula ce da prestane i svi ce Srbi da se vrate svojim mirnim zivotima cim mediji prestanu da pisu o tome. To je dokaz koliku moc oni imaju jos uvek u zemlji. I za godinu dana ce svi zaboraviti da se ista desavalo. A ja ne znam niti jednu osobu sa tribine na kojoj sam ja da ista imalo dobro misli o Rio Tintu, ali vi ste svi protumacili kako ste protumacili tu parolu i super, svaka cast, kazu ljudi dignuto da podelimo narod, eto narod se ujedinio, jebiga. Svi redom su skocili na tu parolu. Ali neka vreme pokaze svoje. A to sto si napisao da mi JEDNOM kada treba da budemo narod mi ispadnemo cigani je takva glupost i bezobrazluk. I naravno da nije patriotizam samo Kosovo, to je i Srbija i Republika Srpska i Krajina i sve srpske zemlje... A mi to vrlo dobro znamo dok 90% ljudi koji vriste i histerisu zbog rio tinta ne znaju za pocetak ono najosnovnije, ne znaju za Kosovo i boli ih ona stvar. Narod najmanipulativniji. Politicke igrarije. Primera je bezbroj, ali eto neka smo mi prodane duse, izdajnici i sve najgore sto pisu o nama, a vreme ce sve da pokaze pre ili kasnije. A ovi neka se slobodno pojavljuju na blic momente kako koji mediji krene da pise i pokrene novu temu. Koliko ljudi zapravo ima predstavu u kakvim uslovima zive nasi dole na Kosovu? Nemaju pojma a i zabole ih da l imaju struje, vode, dal deca mogu do skole da odu, dal imaju sta da jedu, dal im siptari provaljuju u kuce, pale imanja dan danas, dal neko zivi iza zica, dal pucaju na nasu decu dole... Ne, ajmo mi da skacemo zbog jednog od ko zna koliko rudnika koji vec GODINAMA postoje i nikom nista, a nas napacen narod dole ko jebe... bitno je da Delije nisu podigle parolu kao i svi drugi sto su....



Znas li ti od kada postoji rudnik u Majdanpeku? Koji to mnogobrojni rudnici? Cega rudnici, uglja? Mozes misliti koliko je rudnik uglja zajeban po okolinu. Najveca ne sreca Majdanpeka je zlato koje ide u Kinu, a to mesto ne bi ni postojalo da nije rudnika koji je tu vekovima. Ovo koliko sam ja ispratio je nesto novo, jedisnstveno u svetu. Zato je ruda i dobila ime Jadarit po lokaciji na kojoj je pronadjena. Problem je u tome kako iz te rude odvojiti litijum. Pa se pominje sumporna kiselina kurac palac. Pa se pominje deo te rude koja nije litijum, gde to skladistiti.Sama pomisao da je reka Drina ugrozena je dovoljna. To treba neko nezavistan( mada takvih kod nas nema), a strucan da kaze moze ili ne moze, a ne neki zeleni,Vucic, bizoni i kompanija.Pa ako nema rizika po okolinu i ako ljudi kojima je tu dedovina pristanu ja nemam nista protiv. Do tada neka ga pusi rio tinto.

калашњиков
Posts: 189
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby калашњиков » Mon Jul 29, 2024 6:18 am

Sve si rekao, nemoj molim te vise.

No al calcio moderno
Posts: 246
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby No al calcio moderno » Mon Jul 29, 2024 7:17 am

Mozda su morali da dignu, ko zna...

ReciNe
Posts: 80
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:34 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby ReciNe » Mon Jul 29, 2024 8:34 am

Dobro vi znate za Kosovo niko drugi ne zna. Problem resen, sve ste u pravu. Idi do najblize narodne kuhinje da vidis kako ti zivi narod u komsiluku i koliko je isto napacen. Sve su to isto Srbi kao i Srbi sa Kosova. Samo je pitanje sto se razdvaja i pravi razlika. Svima treba podjednako pomoci jer su za mene svi Srbi isti bilo gde da zive.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests