Српска навијачка сцена - дискусија

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Oct 16, 2018 10:12 am

Panzram wrote:Od 2003. pišem na ovom forumu koji je menjao oblike i administraciju al' zaista nikad nije bilo ovakvih pojava, bilo je bespotrebnih napušavanja, bilo je pretnji, bilo je svega, ali ovakvo huškanje ja ne videh.

Ako ja ovde nikog ne napušavam, nikom ne govorim takve reči i slično, niti sam bilo kad ranije to radio, očekujem to i od druge strane, i većina to zaista poštuje samo njih par šire mržnju. Jbte bre, šta im rade tamo, gde god, kad su tolko zadojeni mržnjom i besni, da ti tamo neki klinac napiše onakve reči, pa ih pojača još puta deset u privatnoj poruci.

Nego, obavezno pročitajte psihijatrijin post, tamo se odlično može videti šta znači poštovanje suparnika, ali i poštovanje sagovornika, bez da ulazimo u to dal se ja slažem ili ne sa napisanim, to je ovde nebitno. Naučite bre konačno normalno da komunicirate na forumu. To je poenta svega.

Aj i ti, nadam se da ti je konacno doprelo do mozga sta radis i sta si radio. Nadam se da ces i ti izvuci pouke i ne gurati glavu gde joj nije mesto. Misljenje je kao dupe, svako ga ima, ali ovde se prica o jako osetljivim stvarima i ti prvi nisi pozvan da pricas bilo sta. To sto ti mislis da kroz abrove koje cujes svremena na vreme od nekoga ko i nije upucen u desavanja, imas neku sliku i predstavu o necemu, veruj mi pojma nemas. Zato nemoj da te cudi izliv mrznje prema tebi koknretno ali za pocetak deluje mi da si bar nesto shvatio. Ti samo mozes biti zadojen mrznjom ako pises ljudima koji su aktivni i tu su ko zna koliko, neka svoja vidjenja i nagadjanja. Prekini vise sa time postovace te ljudi a ne mrzeti. Jednostavno toliko dugo nemas veze sa navijackim svetom a toliko si glasan. Preskaci ovakve teme u buduce i sve je ok. A ne da brojis ti koliko koga ima na temi o kojoj znas koliko ja o rastu privrede u Srbiji u poslednjih 15 godina. Nipodastavas citavu grupu otvoreno, otrovno i podlo, grupu koja nikako nije za to. Malo povuci rucnu, zapitaj se ko si sta si, kome sta pises.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Новосадиста » Tue Oct 16, 2018 10:50 am

@Psihijatrija

Nemam vremena da ti odgovorim na sve sto si napisao, ali prvo i pre svega, ne stavljaj me u isti kos sa casual fcv, niti znam ko je, niti podrzavam njegove stavove!

Ne mozes ti meni da govoris sta smo mi a sta vi, i kako su izgledali vasi "izleti" po NS kad sam ucestvovao u svim tako da nemoj da dajes previse na znacaju, ne racunajuci taj poslednji put kad ste ispali nasima na bulevaru, ne korteu, nego ljudima koji su isli iz kafane na utakmicu, al to je svakako vasa pobeda da ne produbljujem...

Ne mozes ti meni da govoris kako su cigani ili grobari (novosadski a i BG) ispravni kad su mi pored glave zujali metkovi, sekire i rakete, ne mozes ti meni da drzis pridirku ovde zato jer dok ste vi bili poslusni kucici i pravili se ludi, nama su ljudi bodeni sa ledja, udarani sekirama i satarama u gradu sa ledja bez ikakvog ocekivanja toga sto dolazi, pucano je na nase klince po skolama, sa devojkama ili roditeljima, upadano im je na casove, izmedju ostalog ima i na yt neki od tih snimaka...

To sto ste vi u poslednjih par godina kao bolji a mi losiji to je samo nasa krivica, ali to sto se ovde na forumu desava da cigani kao primer poturaju vas i vasa ledja za nesto dobro i za nesto za sta ste samo vi zasluzni je druga stvar i realno jako licemerno sa ciganske strane, a jako jadno sa vase strane sto cutite cak ih i podrzavate u nekim stvarima! Da me ne shvatis pogresno, Zemunce-Taurunume nikad nismo niti cemo ikad gledati kao dusmane neke, tj kao cigane i grobare, to mozes pitati svakog Firmasa i svaki koji ti kaze drugacije pljuni ga u facu!!!

Sa vama, a i sa svima ostalima imamo zdravo rivalstvo i normalne odnose, sto znaci da kad nema utakmica nema ni desavanja, a sa lokalnim cinkarosima i saradnicima policije, kao i sa ljudima koji su ispalili na nas vise metkova nego sto su se puta prekrstili sve i da hocemo ne mozemo da imamo nesto normalno posto sami to ne zele!

Rekao sam i sam kao i u vreme "primirja" sto je rekla moja grupa, sa svima smo ok i sve moze da prodje sem sa grupama koje podrzavaju ubice i cinkarose u svojim redovima! Rekao sam i u svom proslom upisu tako da mislim da me razumes... Uzdravlje!
стадион-место народног бунта!

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Oct 16, 2018 11:34 am

Ti znaci imas problem sa Ns Ciganima i Grobarima i to ti je kamen spoticanja? Jel treba da se vracamo u istoriju da pricamo sta je oteto u zamenu za zastavu Podbara koju ste izgubili? Ili da idem dalje i nabrajam sve sta ste i vi radili? Jel ima kraja tom zacaranom krugu i jel treba to tako da se gleda? Jel treba da nabarajam kada i gde vas je samo Ciganska grupa iz vaseg grada najurila, prebila na najispravnije nacine?

A isto tako mogu da napisem i gde ste vi njih odrali isto kako treba nije mi problem. Ali mi je problem ta tvoja ostrascenost u pisanju i stav, a pri tome trpas neke Zemunce u kos neki los kao, a u stvari oni su jedini sa kime je moglo nesto da se pokusa u Bg, i sa jos nekom grupom ili pod grupom isto. Tako su ljudi gledali jer sa drugima ne mozes jednostavno u trenutku da preseces i kazes e od sutra tako i tako.

Treba vremena a i da vide sve neverne Tome da to nije licemerstvo, nego da sa kime moze to se i sprovodi u delo. Najjaci su mi komentari nekih tu sto ko papgaji pricaju nudjeno je 50 na 50, 100 na 100, niko nije hteo da prihvati, a pri tome nemaju pojma sta pricaju. Dal je iko prisustvovao tuci na ruke odavde? Dal zna koje su garancije potrebne za to i poverenje?

I sad zamislite u sred divljeg zapada da sva kaubojca pobacaju sta imaju i krenu da se biju rukama. To se zvala naucna fantastika. Moram ovako da umotavam pricu ko ne razume i ne treba da razume. Kada se steknu uslovi da sa nekim moze da se prica, pa onda i pokusa nesto, onda se to radi. A ne u sred divljine ti nesto pricas o necemu,a pri tome si strokav da ti samo poturi neko ogledalo da vidis na sta licis. Nisi ni svestan najkrace receno. Zato, na vama je da vidite dal cete tvrdoglavo da gurate tu pricu koja sad se vec jasno vidi, vodi svuda u ambis, ili cete da korigujete razmisljanja, pogotovu kada niste navijacki kalibar da uradite bilo sta.

Sto kaze Psihijatrija da ste bar jednom dosli bez pratnje u Beograd, seli negde i pobili se. Nikada vam nije palo na pamet to da uradite i to je svakom navijacu vec dovoljno da skapira sve. Jednom vas je doduse greskom autobus ostavio na autkomandi sredinom 90 ih, pa ste automatski ostali bez zastave. Zato manje upiri prstom u te cinkarose, gledaj mao i sebe, mogao bi do sutra da vas pljujem kao i ti nase odatle, ali to ne vodi nicemu. Negde mora da se stane i da preovlada razum.

Da vam se Novi Sad ne bi pretvorio u Beograd. Mi iz Bg a vas ne mrzimo, sta vise gledali smo na vas kao na jednu dobru grupu iz drugog grada, ne toliko mozda po jacini vec po svom nekom fazonu koji je meni 100 puta gotivniji nego da pokazujete neke lazne misice koje nemate. Imas neke Sampdorijane koji kazu, mi nismo najjaci znamo to i sami, ali nas je pola sveta iskopiralo u mnogim stvarima i ljudi su u pravu. E, za mene, vi ste imali to nesto, i uz to odredjenu snagu svoju i to je bilo nista lepse videti od Firme.

Kako ste vi poceli da glumite mangupe tacno vam se na tribini osetio nedostatak onog smeka koji ste imali ranije a 100 puta vam je bolje lezao nego ovaj sad koji niti vam lezi, niti ste to sto pricate da jeste navijackim jezikom pricano. Jer da jeste, ne bi vam Korida pravila akcije po Ns, ne bi vas Suboticani napdali ispred vaseg stadiona itd. Dosli bi makar jednom Forsima da se ponudite negde ili Ofkovcima makar. Medjutim vi to ne radite nego iskljucivo te banditsko delikventska akcije imate i onda kad se tocak zakotlja sad dolazi ovde kao da si ispao iz filma obracun kod ok korala, a u sustini navijacki nemate nista sem eto jednog, dva napada na Grobare da ja znam, i u proslosti na Cigane par puta tu oko stadiona, ali su se ti napadi u glavnom lose po vas zavrsavali.

Bez veze mi je uopste da pricamo ovako jer stvarno mi ne treba publika da bi pricali, ali toliko izbija mrznja iz vas da treba malo da stanete i razmislite jel vredi dalje ovako ici. Prvo sebe u ogledalo pogledati. Cigani su mozda sebe pogledali i rekli sami sebi nesto. Ti to nazovi kako hoces, a vreme ce da pokaze sve.

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Tue Oct 16, 2018 11:44 am

Za pocetak ovi sto su se registrovali pre par dana i drze mitinge celom forumu mogli bi da se predstave ko su i sta su, kad su vec toliko bojkotovali forum zaboravili ljudi na njih pa da se malo podsete. znate, da ne lici bas na blic, kurir ili nesto slicno.
Често одем до на село

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Oct 16, 2018 11:57 am

Ako ti ovo lici na Blic ili Kurir, super.

User avatar
1958
Posts: 1159
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby 1958 » Tue Oct 16, 2018 12:44 pm

Pod ovim okolnostima jako lici, tj ova tema jako lici na sajt blic.rs. Znas kad blic objavi neku senzacionalistcku vest pa gomila pohrli da ispod vesti napise svoj komentar i onda se rasprava rasplamsa? Siguran sam da znas. E pa tako izgleda i ova tema. Nazalost ta vest je bila smrt grobara iz rs koja je pokrenula hiljadu puta prezvakanu temu o ozdravljenju srpske scene (ne znam da li si pre ovoga pratio forum, ova tema se pokrece na svakih par meseci nazalost), zatim se pojavljuje vas 15ak anonimnih sto cigana sto grobara i ulecu na forum kao padobranci i pocinju da mitinguju i sole pamet ljudima koji ovde godinama, a neki i decenijama pisu. Dakle sve se podudara sa komentarima sa blica.
Ne bih da te razocaram, ali ponavljam ova tema je prezvakana milion puta i nikada se nista nije pomerilo sa mrtvog slova na papiru. Zna se gde se pokrecu stvari a to nije internet.

E sad da predjemo dalje. Kao sto si meni pisao da ces da razotkrijes sta smo to mi (!?) radili 90tih, znaci da si ''u prici'', sigurno znas onda i pricu iz malo blize proslosti, tj tu negde oko vase mobilizacije, u vezi ovog foruma. Ne znam kakvo je sada misljenje tvojih vodja o ovom forumu, ali posto si ''u prici'' znas kakvo je bilo, tj nisam ja prvi koji je rekao da lici na blic.rs vec tvoje vodje s kojima delis tu tribinu. Ukoliko se nesto nije promenilo, ako jeste posto si ''u prici'' mozes mi slobodno reci kakvo je sada stanje. Ukoliko je i dalje na snazi anatema foruma srpska tribina od strane tvoje grupe tvoji postovi nemaju apsolutno nikakvu tezinu i nisu nista vredniji ni na temi ni na forumu od mojih u kojima se vecinom sprdam.

Naravno pisali su ovde razni sa raznih tribina iako njihovo pisanije ne predstavlja zvanicni stav grupe i nikome se ne moze zabraniti da piskara po forumu, ako vec ne predstavljas grupu onda bi barem ljudi trebali da znaju ko si. Evo primera, prozivas Panzrama, za njega ljudi znaju ko je i sta je zar nije malo glupo da ti iza tastature prozivas nekoga koga vecina ovog foruma zna? Isto tako vecina forumasa zna ko je ko, dok tebe niko ne zna ali dajes sebi za pravo da na najosetljivijoj temi napises skoro 70 postova za nedelju dana? To sto si ''u prici'' ti sigurno ne daje za pravo.

Pozzz
Често одем до на село

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Tue Oct 16, 2018 1:12 pm

@Новосадиста

Нећу да глумим адвоката Земунцима, али морам ово да ти кажем пошто пљујеш њихову групу да су наши дупелисци. У задњих 5,6,7 година Земунци су са нашим групама имали више сукоба него ви икада са било ким. Као што написа психитрија, било је ту свега, и упадања у крај, мањих и већих туча, туча каквих ви немате. Сва срећа па сукоб између нас и њих никад није отишао предалеко. Тако да мало више поштовања према њима није на одмет. Написао је лепо човек, то је њихов фазон, са сваком групом иду онако како они мисле да треба

Sevastopole
Posts: 639
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Sevastopole » Tue Oct 16, 2018 3:05 pm

1958 wrote:Pod ovim okolnostima jako lici, tj ova tema jako lici na sajt blic.rs. Znas kad blic objavi neku senzacionalistcku vest pa gomila pohrli da ispod vesti napise svoj komentar i onda se rasprava rasplamsa? Siguran sam da znas. E pa tako izgleda i ova tema. Nazalost ta vest je bila smrt grobara iz rs koja je pokrenula hiljadu puta prezvakanu temu o ozdravljenju srpske scene (ne znam da li si pre ovoga pratio forum, ova tema se pokrece na svakih par meseci nazalost), zatim se pojavljuje vas 15ak anonimnih sto cigana sto grobara i ulecu na forum kao padobranci i pocinju da mitinguju i sole pamet ljudima koji ovde godinama, a neki i decenijama pisu. Dakle sve se podudara sa komentarima sa blica.
Ne bih da te razocaram, ali ponavljam ova tema je prezvakana milion puta i nikada se nista nije pomerilo sa mrtvog slova na papiru. Zna se gde se pokrecu stvari a to nije internet.

E sad da predjemo dalje. Kao sto si meni pisao da ces da razotkrijes sta smo to mi (!?) radili 90tih, znaci da si ''u prici'', sigurno znas onda i pricu iz malo blize proslosti, tj tu negde oko vase mobilizacije, u vezi ovog foruma. Ne znam kakvo je sada misljenje tvojih vodja o ovom forumu, ali posto si ''u prici'' znas kakvo je bilo, tj nisam ja prvi koji je rekao da lici na blic.rs vec tvoje vodje s kojima delis tu tribinu. Ukoliko se nesto nije promenilo, ako jeste posto si ''u prici'' mozes mi slobodno reci kakvo je sada stanje. Ukoliko je i dalje na snazi anatema foruma srpska tribina od strane tvoje grupe tvoji postovi nemaju apsolutno nikakvu tezinu i nisu nista vredniji ni na temi ni na forumu od mojih u kojima se vecinom sprdam.

Naravno pisali su ovde razni sa raznih tribina iako njihovo pisanije ne predstavlja zvanicni stav grupe i nikome se ne moze zabraniti da piskara po forumu, ako vec ne predstavljas grupu onda bi barem ljudi trebali da znaju ko si. Evo primera, prozivas Panzrama, za njega ljudi znaju ko je i sta je zar nije malo glupo da ti iza tastature prozivas nekoga koga vecina ovog foruma zna? Isto tako vecina forumasa zna ko je ko, dok tebe niko ne zna ali dajes sebi za pravo da na najosetljivijoj temi napises skoro 70 postova za nedelju dana? To sto si ''u prici'' ti sigurno ne daje za pravo.

Pozzz


Ako vec nesto pratis i ako hoces pocetak, on je pre tragicnog stradanja decka iz Republike Srpske, a to je trenutak kada se pojavljuje snimak iz Karadjordjevog parka. Taj snimak je pokazatelj koliko su stvari kod nas bolesne, a onda se samo nastavilo na Teleoptik i zato sam se javio bio da ukazem na to da postoje istina i Ciganska istina kako rekose mnogi.

Pa onda kad izadje snimak nema nikog da se javi danima, onda je snimak secen i ne vidi se prvo iako niko nije sporio da su ljudi prvo pobegli jer su upali u zamku, a sto je najludje oni sekli svoj snimak itd. Lako je krojiti taj bolestan svet dok nema nas, ali malo teze ide kad znas da ce da ti sledi odgovor i to ne u vidu ti si picka itd. nego argumentovano pa da svako normalan moze da izvuce pouke.

Ne vredi vise da cutis i trpis ume da frustrira, pogotovu kada krene nekom da upire prstom u tebe da si ti glavni i jedini krivac za sve. Otprilike kao Grobari kad su izbacili parolu za Zacetnike, a ne znaju da su u tom trenutku na svojoj sipci imali coveka koji je radio sta je radio njima u tim zacecima, a ovi kojima sada sire su to gledali da sankcionisu kako umeju i znaju i gledali da smire te koji su po njima zaceli sve.

Zamisli koja je to sizofrenija tamo i onda ti treba da cutis i trpis. Ok nije problem. Ali kada kap prelije casu, mora da se reaguje. To talno je nebitno ko pise iza kog nika, kao da se zna svako ko pise, to su gluposti, bitno je sta se pise. Ako vidis da su ovo moje nebuloze daj da vidimo zasto tako mislis. Pa polako.

крагујевчани
Posts: 1
Joined: Wed Oct 10, 2018 5:24 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby крагујевчани » Tue Oct 16, 2018 3:37 pm

svuda.prisutan wrote:Ne lazem, nemam potrebe za tim. Sta ja imam od toga da lazem za nesto sto se desilo pre 6-7 godina? To se nije desilo pre dva dana, niko nije ni izboden. Cak sta vise, 20-ak min pre toga su bila 4-5 momka na 50-ak metara od kafica, i sa njima nije doslo do sukoba bas zbog tog noza.. Lik izvadi noz, i kaze: "Ajde, ovo je vas grad." Verovatno je on bio u toj ekipi kasnije u tom sukobu. Ali to je bilo i proslo, ovde ljudi diskutuju o buducnosti navijacke scene i o skorijoj proslosti sta se desavalo. Moje misljenje je da je nemoguce ozdraviti navijacku scenu.



Немој више да коментаришеш у ''име'' Црвених Ђавола, нема потребе.

BelgradoSud
Posts: 51
Joined: Mon Sep 24, 2018 5:47 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby BelgradoSud » Tue Oct 16, 2018 5:04 pm

Nemogu a da ne pitam... Vezano za taj Karadjordjev park. Nisam ni bitan ni u prici vec par godina ali pisto se svima replicira i svako sa svakim komunicira aj i ja pitam nesto na osnovu snimka, mada ne volim na takvim osnovama da palamudim al zivo me zanima. Gledao sam taj snimak 100 puta. U drugom skukobu kada cigani staju na crtu opet, jasno se vidi da se lagano povlace ka ulici, ako su cigani ekipa desno. Do dolaska murije cigani se povlace par metara i onda razlaz kada je murija naletela. Da li tu postoji jos nesto sto se ne vidi ne znam ali meni ne lici na pobedu cigana. Osim ako mislite da su Grobari pobegli prvi, a po meni su poceli da hvataju maglu od murije.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Tue Oct 16, 2018 5:52 pm

Kao i svaka rasprava na ovu temu i ova ce se zavrsiti katancem jer pojedini ne mogu da se uzdrze ni ovde preko jebenog foruma da se ne svadjaju. Ja citam vise nego sto pisem i prosto ne mogu da se otmem utisku da ljudi koji pisu u ime cigana ili barem su deo te grupe pisu neke stvari koje stoje i koje niko nije osporavao samo nisam shvatio sta zele da nam kazu?

Ulica, akcije, da se neko nekome ponudi, da se udje u sukob sto ispravnije, kako vecina grupa ili bolje receno sve osim njih i zemunaca nemaju u zadnjih x godina ni jedan pokusaj dolaska bez pratnje a kamoli pokusaj akcije i slicno.

Pa da to je tacno, niko to ne osporava ovde, prosto to su cinjenice, samo nzm sta zelite da nam kazete? Pa ko braco da vam se ponudi? Sta da neka ekipa sa par kola ili busom dodje do severa i sta da radi? Da vas napdne?

Ja sam gore pisao vec dajte malo realnosti. Manje grupe su pred gasenjem nemaju 100ljudi u kopu koja crna akcija ili akcijanje cigana ili slicnih ekipa?

Ok mogu firmasi ili djavoli da pokusaju da npr napadnu marince ili meraklije ili da se forsi nadju u situaciji da se dohvate sa firmom ili zemuncima to ima smisla ali opet znamo situaciju kod uf i kod drugih, prosto ne treba ovde navijanje svesti samo na akciju i nabijati kompleks nekim ekipama tom pricom i terati ljude da rade nesto samo da bi ih neko negde pohvalio.

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby нема лека » Tue Oct 16, 2018 5:58 pm

гробари су десно на снимку

Lunapark
Posts: 19
Joined: Thu Oct 04, 2018 10:08 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Lunapark » Wed Oct 17, 2018 12:38 am

Treba da se malo očisti tema od onih koji ni čemu ne doprinose i veze nemaju sa navijanjem. Vrtimo se u krug, kreću ponavljanja, smaranja, guši se kakva takva priča.

Nikodije, nije dobro ako ljudi ne kapiraju šta hoće da se kaže sa ovim pisanjima. Jer je to najbitnije. Pisanje ovde o dešavanjima recimo za ulicu, za grupe koje imaju želju ili se predstavljaju kao neko ko hoće nešto može da ima samo jedan cilj. To nije da neko nekome nabije kompleks zato što nema dešavanje na ulici, upravo je suprotno, a to je da nije neko dobar i hrabar ako glumi kauboja po Srbiji i Beogradu, ali zato nema pokušaj navijačkog dešavanja kada treba i gde treba. Piše se ovde da nam svima malo otvori oči i da vidimo da nije pravo navijačko dešavanje jurnjava danima koje nemaju veze sa utakmicama, škripa guma, prašenja, dušmanisanja, usijane glave, upadanja na gajbe ljudima, nečiste stvari. Već ako si navijač i hoćeš nešto, dodji navijački, ponudi se, uradi nešto što se u ispravnom navijačkom svetu smatra navijačkim i hrabrim. Tada će pravi da te pohvale bez obzira šta uradio i kažu to je to, tako treba da bude, svi srećni i zadovoljni.

Zato treba da pričamo o ovome, da se stekne neko poverenje, a kada se stekne poverenje lakše će ljudi da krenu da rade navijačke stvari koje ih možda koče baš zbog tog nepoverenja, bojazni da neće biti ravnopravni u dešavanju, da će biti izigrani itd. Ako se slučajno neko i iskompleksira malo zbog toga šta je mogao navijački da uradi a nije, pa neka mu taj kompleks proradi tako da će drugi puta se potrudi više da uradi, da bude bolji, mudriji, ali sve navijački. Ne da se iskompleksira za nenavijačke stvari pa radi tako da dodje do nove tragedije.

Ovaj primer da neko dodje sa par kola, autobusom pred sever i nešto uradi je ne shvatanje čitave poente pričanja ovde. Niko od nikoga ne traži da uradi ono što ne može, nešto za šta nije kalibar, kapacitet, svi mi to znamo. Nego ako neko hoće nešto navijački, postoje načini da se to tako i uradi. Veliki je Beograd grad za naše prostore, ima mnogo mogućnosti i ponuda, da sve bude kako treba, navijački i normalno. Na kraju, ako ni za neke osnovne navijačke stvari i ponašanje u Srbiji ne postoje grupe i ljudi da to tako rade ma nije nikakav problem.

Ali ajde onda da ne glumimo ludilo, žestoke momke sa asfalta Beograda, Novog Sada, Kragujevca, da se ne rade stvari koje nemaju veze sa navijačkim dešavanjima, da smo mnogo ludi, da jurcamo i bahatimo se opijeni nekom kvazi snagom gde neko nekoga ko nije prošao pored navijača potapše po ramenu i kaže svaka čast burazeru. A onda kada dodje utakmica, gostovanje, kada treba negde da se ode kod nekih navijača, kada treba da se pokažu mišići, ne da nikoga nema da uradi “nešto više” interesantnije, nego nema nikoga da uradi najosnovniju navijačku stvar. Odjednom se mišići izduvaju, muda nestanu, krene zevanje. Ljudi, ajde da se ne lažemo ovde i da se pogledamo svi malo u oči. Kako to izgleda naš derbi? Na stadionu je uvek zanimljivo i treba biti, uvek ima kakvih takvih sadržaja. To je ta strana derbija.

S druge strane, ajde da uzmemo neki period unazad koliko 5-6 godina kada je nekako sve nezaustavljivo krenulo da ide nenavijačkim tokovima. Kakav derbi? Šta derbi? Gde derbi? Jel znamo svi mi, jel smo svesni kako u Beogradu izgleda derbi navijački dan? Ma ne može ni da izgleda jer ne postoji. Ali postoji mit o beogradskom derbiju koji smo sami napravili, piše vajs o tome, prave se top liste na jutubu, pričaju novinari itd. Sve se kao nešto dešava, neko ludilo, tenzije, zajebano, a kada se pogleda ispod površine nula bodova. Klinci pozavršavali škole, fakultete a da ne znaju kako je to doći na derbi bez pratnje, uraditi navijačku stvar, imati navijačko dešavanje.

Ali za to imaju već dobro iskustvo i znaju kako to izgleda dušmanisanje, prašenje, sve one najgore. A kada dodje derbi muk, nigde nikoga, dete u obdaništu može već da nacrta do detalja kako izgleda naš derbi. Niti je jednima cilj da u svom gradu nemaju pravo navijanje, rivala, niti je drugima cilj da u svom gradu nemaju dešavanje. Barem ne bi trebao biti.

Nisu bezveze pisani oni primeri drugih grupa koje uopšte nemaju veliki broj pa nešto rade, daj da batalimo više te gluposti o brojevima, malim kopovima. Jeste scena nam je raspad, ali nemojte o brojevima, nije zbog toga katastrofa, već zato što nema ljudi koji hoće, nema navijača koji poguraju da se nešto pravo uradi. Ne smemo svi zajedno da dozvolimo da je lakše biti nekome dušman, prlljav, iživljavati se, umesto doći na utakmicu kako treba, imati navijačko dešavanje. Ako već hoćemo da opstanemo i postojimo.

Eto i ova tema je dobar primer koliko ne postoji interes da se nešto više uradi, promeni. Jer da postoji, ne bi ljudi svojim glupostima i provokacijama zatrpavali nešto što može da nas koliko toliko vrati u neke normalne tokove. Pogotovo to ne bi smeli da rade ljudi koji nisu navijači. I džaba ako se to sto puta napiše, skrene pažnja na to a nema ko da ukapira, ili moderatori da sankcionišu.

1958 wrote:Pod ovim okolnostima jako lici, tj ova tema jako lici na sajt blic.rs. Znas kad blic objavi neku senzacionalistcku vest pa gomila pohrli da ispod vesti napise svoj komentar i onda se rasprava rasplamsa? Siguran sam da znas. E pa tako izgleda i ova tema. Nazalost ta vest je bila smrt grobara iz rs koja je pokrenula hiljadu puta prezvakanu temu o ozdravljenju srpske scene (ne znam da li si pre ovoga pratio forum, ova tema se pokrece na svakih par meseci nazalost), zatim se pojavljuje vas 15ak anonimnih sto cigana sto grobara i ulecu na forum kao padobranci i pocinju da mitinguju i sole pamet ljudima koji ovde godinama, a neki i decenijama pisu. Dakle sve se podudara sa komentarima sa blica.
Ne bih da te razocaram, ali ponavljam ova tema je prezvakana milion puta i nikada se nista nije pomerilo sa mrtvog slova na papiru. Zna se gde se pokrecu stvari a to nije internet.


Prvo, ne piše ti ovo polusvet sa komentara iz Blica. Drugo, stvari se pokreću, biće sigurno priče tamo gde treba, to mora da se radi, ali se onda postavlja pitanje zašto se ovde pišu gluposti, zašto se ovde prave iskrivljene slike, zašto se laže, manipuliše. Jer ako se pokreću stvari van interneta, i treba tako da bude, pa zašto onda ljudi odavde otežavaju kakvu takvu komunikaciju i prave se pametni oko stvari sa kojima veze nemaju ili namerno izvrću.

Koriste što nekih nema ovde pa će sada na internetu da izmene celu priču i stvore paralelnu stvarnost. Ti imaš svoju grupu, ne pišeš o njoj ništa a svašta se dešava, ali sprdaš se sa bitnim temama, bacaš neke provokacije. Pišu ljudi o Delijama, sve znate, a s druge strane nigde niste videli Delije da dodju ovde pišu o vama, polivaju vas govnima, slade se vašim unutrašnjim sukobima, upiru prstom itd.

Ne samo ovde, već bilo gde. I nikada to neće da rade, a ostali to rade non stop. Pa jel tako treba? Ako ovde ne može koliko toliko normalno da se priča nije nikakav problem, ali onda da se zaključa tema, a ne da o navijanju u Srbiji, pogotovo ovim osetljivim i teškim temama pišu ljudi koji nemaju veze sa navijanjem, ili ako nekim slučajem imaju neke veze da lupetaju gluposti i dodatno koče da se sjebe nešto dobro. I to u momentima kada kakva takva priča postoji, kada ljudi mogu jedni druge da pogledaju i normalno razgovaraju.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Wed Oct 17, 2018 7:55 am

Treba imati normalnu komunikaciju ali dzaba normalna komunikacija kada se na terenu radi sta se radi.

Vidi Lunapark ti ovde pises dosta trezveno i zrelo medjutim mislim da nemas pravi uvid u stanje i situaciju kod "manjih" grupa. Prosto preziveli su svasta i pretrpeli masu losih stvari i kukavickih napada i od tih poraza su sve te grupe pred gasenjem. Cast izuzecima kao sto su TB ili UF kod kojih je neka druga prica, pogotovo UF gde je unutrasnja podela i sukob dostigla svoj maksimum.

E sada ti da pricas nekim djavolima, meraklijama, firmasima, marincima, ff i slicnim grupama kako i sta bi trebali a ne rade ili zasto ne porade na sebi vise i zasto se malo ne upristoje je po meni malo ne umesno ili degutantno. Ti to pises iz dobre namere meni je to jasno samo oni imaju istoriju losih sukoba sa npr tvojima i prosto su shvatili u nekom trenutku da sa delijama mogu samo prljavo i od te teze sto iz straha nekog, sto iz nekog ranijeg sukoba i situacija nece da odstupe.

To jeste veliki problem jer tu najebu onda neki ljudi koji su i simpatizeri zvezde npr ili najebe covek koji je navijac ali nije vise u formi da radi te stvari i dodje onda npr u KG ili NS i dobije stanglu u glavu zbog sala i to je onda po meni problem jer kada toj pajser brigadi za koga god navijali istrce likovi spremni za stanglu i za svasta nesto oni se povuku i to na domacem terenu, o cemu onda da se prica?

Poskidali ste zastave svim relevantnim grupama sem uf i tb i meraklijama znaci skoro svima i da li ste dobili bilo kakav navijacki odgovor na to? Ja koliko znam niste? Pa o cemu da pisemo onda dalje?

Ali dusmanisanje se od tih dana jos pojacalo, pa znam ja sta se desava u KG, neko ce izgubiti glavu ljudi, isto i sa firmasima pa to da se zavrsi normalno ne moze jer nema ko da odradi pricu ispravno i navijacki a pod pritiskom su da urade nesto. Svaka posledica ima svoj uzrok, u ovom slucaju uspavanku na nasoj sceni prekinuli ste vi vasim akcijama i ja sam mislio u prvi mah da ce to imati mozda dobar efekat da ce da trgne malo te grupe medjutim za sada jos nista, mada mozda se propude malo i krenu da rade ispravnije i bolje.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby bojan23 » Wed Oct 17, 2018 9:04 am

Da cigani igraju prljavo, svi ostali su u fer plej fazonu, zajebite me te šuplje priče...

Ako su cigani jedini problem i u njih nemate poverenje, zašto se ostale grupacije ne šibaju na ruke međusobno?!
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Wed Oct 17, 2018 12:50 pm

Jedna Srbija jedna grupa

Mnogi ovde pogrešno kontaju šta je zapravo poenta. Dal' je to zbog naivnosti ili nesagledavanja šire slike ja u to ne bih da ulazim, jer ni ja nisam kapirao do pre par godina. Cilj velikih grupa, u ovom slučaju cigana jer grobari sad imaju druge akcije, nije da razbude male grupe, da probude navijačku scenu da bi ona bila eto zdrava pa da bi imali suparnike po svakom gradu i selu, jer već je neko napisao i to više vas, da je nerealno očekivati bilo kakvo suparništvo između manjih i velikih grupa iz očiglednog razloga: broj, organizovanost, novac.

Broj dolazi sa organizacijom ali i ne mora da bude, jer neki su došli do organizacije brojem, jer ako ti imaš 100 ljudi od tih 100 biće bar 5 sposobnih da to pokrenu, a ako imaš 1000 imaćeš mnogo više pa će se naći 50 sposobnih, pa će od tih 50 sposobnih da se iskristališe 5 najsposobnijih koji će svojim umnim radom da dovedu do toga da se od relativno male svote uloženog novca napravi ogromna svota, a što su neki i uradili otvaranjem prvenstveno butika tj. poboljšanjem načina rada u tim buticima, u smislu da za svakoga ima ponešto, al' bukvalno za svakoga...a za nekoga i po malo više, pa kad onaj gastos dođe u butik ili koji već klinac punišić, pa kad vidi čega sve tu ima a sve "ultra", da mu adrenalin skoči do tog nivoa da samo kaže prodavcu daj mi 10 onih crvenih, 10 crnih, 10 zelenih, pa su tu onda pantalone, pa farmerke, pa duksevi sa kapuljačama ili bez, pa onda razni "sitni inventar", i sve ono što može da se uvalja pod brendom "delije". Jbga ne zalazim po navijačkim buticima tj. nisam bio u ciganskom butiku niti ovim raznih "ultra" shopovima po gradu, tako da i ne znam šta sve ima ali princip je jasan. E, a ako pritom još imaš dooosta simpatizera, pa tu nema kraja kinti. Ali to je sve legitimno, i verovatno bi svako od nas tako uradio da je bio u prilici.

Dakle, ne treba ti ni Vučić niti bilo koja druga stranka da bi se domogo novca za koreografije, gostovanja, ino-gostovanja i što je ovde najbitnije akcije tj. ozbiljnije sukobe sa suparničkim grupama ili jednostavnije napade na manje grupe tj. pokušaj gašenja istih.

Ne trebaju bre ciganima u Kragujevcu Đavoli a u Novom Sadu Firma da bi se sa njima tukli na ruke ili šta već, i još ako neko mrda po drugim gradovima, ako ima preživelih, njima ne treba niko. Njima trebaju navijači Zvezde pa ajde i Partizana, po svim tim gradovima i da onda cela Srbija komotno navija samo za ova dva kluba, tj. za Zvezdu konkretno, dok im je Partizan nužno zlo ali ajde kao da bude bar malo frke oko tog derbija da se diže tenzija, jer i to je deo marketinga.

I ja ne znam šta tu kome nije jasno? Ide se na to da se pogase sve te grupe koje im smetaju po gradovima a koje vuku navijače koji su akcijaši sa pretpostavkom da će deo tih ljudi uz nedostatak matične grupe i dosadu kao takvu krenuti da ide na Sever ili jug, jer takvi ljudi im trebaju, takvi ljudi zaista vrede, a vala ako ćemo iskreno trebaju im i ovi statisti, simpatizeri koji misle da su navijači a cela njihova uloga je da popune sever kad su obične tekme, ovi dizači balona i kartona. Jer što da sever zvrji prazan za obične ligaške tekme kad može svaki put da bude pun samo ako se navuče ta masa o kojoj se priča. Pa jel nije tako?

I svaki iskren, normalan cigan će isto ovo da ti kaže, jedino ovde će neko da te maže pričom o srpskoj navijačkoj sceni. Koga bre zabole za zdravu scenu, ovi ljudi jure da se ta scena uništi, i jako su uspešni u tome, i te njihove vođe koje stoje iza ove ideje jesu oni "svaka im čast na organizaciji" ali nisu oni ovo smislili, ovo je prepisano i samo prilagođeno za naše podneblje.

Jedino u slučaju Beograda je malo drugačija priča, ali ja se nadam da bar za Beograd ne mora nikom da se objašnjava šta je urađeno i čemu se teži. Beograd će uvek imati svoje manje grupe ali kolko ljudi će biti u tim ekipama to je nepoznanica. Cilj ove akcije je prvenstveno Srbija jer Beograd se ipak još ne da. Neke krajeve nikada neće pokoriti, ali ti krajevi su u ovoj široj akciji zaista nebitni. Znači, pogasiš sve i kraj priče. Nekad je bilo jedan klub jedan grad, a danas je jedna Srbija jedna grupa.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Panzram
Posts: 355
Joined: Sun Jun 12, 2016 1:41 pm
Location: Južni Beograd

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Panzram » Wed Oct 17, 2018 3:44 pm

I još samo jedna stvar, svaki put sam otvoreno pohvalio cigane za svaku ino akciju preko a i ovde, i o tome nisam pisao samo na forumu već i na svom "ozloglašenom" blogu, ali trenutno nemam vremena da iskopam sve tekstove te vam evo samo jedan a kasnije ću se iscimati da pronađem sve, jer ta priča kako sam došao ovde isključivo da bih pljuvao cigane je neodrživa a u prilog tome govore dokazi a ne rekla-kazala bez screenshotova.

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2016/04/o-ciganima-u-zagrebu-08042016.html

P.S. Ako neko ima nedoumicu oko ovoga što postujem i nije mu jasno zašto to radim, zamislite da vam bilo ko ovde pomene rođenu babu sa sve imenom i njenu mačku kao argument u raspravi. Hvala.
Ovo neće na dobro da izađe...

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Чомбе » Wed Oct 17, 2018 4:38 pm

Ако сам добро разумео ти му дођеш нешто као Мирослав Лазански и Милован Дрецун само за навијачку сцену неки тзв. навијачки аналитичар?

Стварно бре људи смарате са тим свођењем дискусије на лични ниво.

Пађене
Posts: 33
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:14 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Пађене » Wed Oct 17, 2018 5:43 pm

Ти си лик жељан пажње и имаш танимљив стил писања и занимљив си блогер али то што си некад био део навијача не значи да сад ми морамо да трпимо твоје коментаре овде и то личне природе.

Јављају се људи који су упућени у стање својих група и размењују мишљења. Да ли си свестан да си исти ти и онај неки фирмаш што се излапрдо ту а везе нема. Пиши тамо на теми о филмовима, неким причама навијачким како је то било некада па и о садашњим неким стварима да на свом блогу прокоментаришеш нешто па поделиш овде па ми видимо и то је то.

Немој да улазиш у размену мишљења око неких тренутних ситуација кад тренутно ниси навијач. Једноставно не доприносиш, буди реалан. Оно у чему си добар то настави да радиш али за ову тему ниси а нисам ни ја, али дајем себи за право да у име оних који читају ово, а сигуран сам да има пуно посебно у задње време да пустите људе да пишу.

Српској сцени је потребан отворен форум и дискусија представника група. Нек се администрација активира и обезбеди тако нешто. Неће бити лако али све је боље од тапкања у месту.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Српска навијачка сцена - дискусија

Postby Nikodije » Wed Oct 17, 2018 6:33 pm

Neka je javan forum neka citaju ljude neka se oni vise upuceni smeju ili podsmevaju sve je to ok, samo neka se pise realno i dobronamerno.

Daleko smo od resenja ili barem predloga resenja. Ja cu biti toliko bezobrazan i drzak da se eto prvi usudim da napisem barem deo resenja. Moje misljenje je da je pocetak resenja to da se ljudi po Srbiji manu akcijanja lokalnih cigana i grobara. Neka puste te ljude da navijaju za Zvezdu i Partizan, da se manu cekanja voza i autobusa noc posle derbija i evro tekmi, neka zbog svrljanja grafita ne dizu treci srpski ustanak, neka rade da ojacaju svoje lokalne price na neki drugi nacin a ne silom jer je praksa pokazala da sila stvori samo vise problema a manjak ljudi na tribini.

Sila stvara bunt i onda dodatno jos pogorsava stvari a ljudi u gradovima iz unutrasnjosti se poznaju i onda krecu licni obracuni. Neka svaka grupa stane i razmisli kako da vrati svoje ljude na tribinu. Manje grupe neka se aktiviraju vise sto se tice reprezentacije i neka se vise povezuju medjusobno i na taj nacin steknu toliko postovanja da znaju da sutra kada se sretnu nema sta da brinu bice fer do kraja.

Eto za pocetak i previse a sto se tice cigana oni neka budu ispravni i ne potenciraju napade sa ciljem dodatnog kanalisanja lokalnih grupa bez potrebe i povoda neka pokusaju i kada napadnu da krenu na fer i da svoje jace ekipe iz unutrasnjosti probaju da odvrate od bezobzirnih akcija, neka budu deo tampon zone u tim nekim sukobima i pokusaju da smire usijane glave, znaci da im skrenu paznju na neke stvari i neka se stvore elementarni uslovi za normalan odnos.

Mislim da ovo nije toliko tesko. A sto se tice vracanja i osvete pa nije problem osveta ako bude navijacka i odmerena. Naravno najveca pobeda ce biti ako niko nikada vise ne nastrada u nasim sukobima. Neka nam barem to bude ideja vodilja.


Return to “Србија”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests