Old School

Искључиво навијачке теме, извештаји, дискусије, фотографије, видео снимци
User avatar
MarePG
Posts: 17
Joined: Sat Dec 17, 2016 3:29 pm
Location: ПГД

Re: Old School

Postby MarePG » Thu Nov 28, 2019 2:39 pm




Пролетер

Gušterov osmeh
Posts: 219
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:32 am

Re: Old School

Postby Gušterov osmeh » Sun Dec 08, 2019 2:37 am


Durlanac
Posts: 194
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:22 pm
Location: Durlan City

Re: Old School

Postby Durlanac » Thu Dec 19, 2019 2:58 pm

Image

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Old School

Postby pustinjska lisica » Mon Dec 23, 2019 10:17 am

Гронинген?
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Sat Jan 04, 2020 11:34 am

Pampi, ovih dana..
Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Old School

Postby lost&found » Sun Jan 05, 2020 5:03 am

sta se desilo s tim covekom? jel i dalje posecuje utakmice Partizana?

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Sun Jan 05, 2020 1:02 pm

lost&found wrote:sta se desilo s tim covekom? jel i dalje posecuje utakmice Partizana?

Kaze da ode ponekad, ali ne moze mu se bas verovati. Znam da je bio pre 2-3 godine na zapadu, na jednom od derbija na JNA. jer mi nije on to rekao, vec ljudi koji su ga videli
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Wed Jan 15, 2020 1:42 pm

Partizan - AEK ' 99
Monah Sava na ogradi (u duksu REBELS)

Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Tue Jan 21, 2020 8:37 pm

https://www.krik.rs/filip-korac-drzavni ... poternice/

Gostovanje Virtusu u Bolonji.
Gospodin koji se pominje u tekstu je na slici, skroz levo
Image

Mislim da je ovo rukomet protiv Vrbasa, ono finale koje smo igrali sa njima, 1995 ili 96
.....Desno od 'belog kacketa'
Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Fri Jan 24, 2020 5:34 pm

Dinamo Zagreb - Crvena Zvezda 1978.
Image

Matke:
"....KADA SMO IM S PREDUMIŠLJAJEM UŠLI NA NJIHOV SEVER PA SU BEŽALI I PRESKAKALI NA ISTOK STAJANJE A NEKI ČAK I NA ISTOK SEDENJE"
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Sat Jan 25, 2020 12:47 pm

Grobari
Korteo sa Terazija 1998/99
Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Thu Jan 30, 2020 6:28 pm

Напредак - Рад 2000/01Image

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Old School

Postby друг члан » Fri Jan 31, 2020 1:57 pm

Шта пише на застави другој с десна(поред беле воде), и ако има боља слика четврте заставе с десна
Choose Life

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Sat Feb 01, 2020 4:36 pm

друг члан wrote:Шта пише на застави другој с десна(поред беле воде), и ако има боља слика четврте заставе с десна

Мислим да је uf87 vračar

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Mon Feb 03, 2020 2:07 pm

Пролетер-Рад 94/95Image

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Old School

Postby lider » Mon Feb 03, 2020 8:30 pm

Modus Operandi wrote:
друг члан wrote:Шта пише на застави другој с десна(поред беле воде), и ако има боља слика четврте заставе с десна

Мислим да је uf87 vračar

VRBAS
Modus Operandi wrote:Пролетер-Рад 94/95Image

Пролетер - Рад 90/91
https://ibb.co/Y3qTVBn
https://ibb.co/VwSZLRV
https://ibb.co/9bFn4Vj

Image
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Tue Feb 04, 2020 12:19 pm

Разбијање геј параде 2001.
Image

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Tue Feb 04, 2020 2:13 pm

Легендарна трошарина 98-ме године туча између UF и Цигана, виђење једног члана UF. Преносим цео текст у целости.

Trosarina - septembar 98'

Prvo da napisem sta je prethodilo ovoj tuci izmedju nas i cigana. Mi smo ih 4 puta za redom porazili. Ali nije kao sto oni pisu na svom forumu da su to bile sporedne tuce gde nije bilo grupa na grupu, jer tucu ped Trosarinu, mi smo ih dobili ispred naseg stadiona na Banjici. Izleteli su iz dve trole sa bakljama, kada su ih pobacali dali su se u beg na onoj poljani ispred VMA. Manji deo grupe im je bio kod stadiona ispred njihovog ulaza, nesto su pokusavali da probiju muriju ali bezuspesno. Po mom misljenju, da im se pridruzila I ta grupa kod stadiona opet bi izvuklji deblji kraj. Mi smo bili dobro naoruzani, bilo nas je u dobroj cifri, samo bi bilo vise razlupanih glava.
E sad ta Trosarina 98 godine. Secam se, imali smo sastanak na stadionu nedelju dana pred tucu, tada je jedan u to vreme nasih istaknutijih clanova, napomenuo da je cuo da se cigani ozbiljno pripremaju da nas napadnu u subotu . Necu reci da ga niko nije ozbiljno shvatio, ali eto mislim da smo bili previse opusteni a njima je bilo biti ili ne biti. Oni su se spremali opasno, cak sam cuo kasnije da su iscimali I starije od kojih su neki povratnici sa ratista, onda ucene ko ne dodje na tucu nema beplatnih gostovanja po Evropi itd…Osim sto su imali prednost u brojci imali su I tu stariju ekipu koja je nama falila, nama je prosek godina bio od od 19 do 22. Dosla je i ta subota, ja I burazer smo vec u 10 ujutru bili kod pet solitera, tamo su vec cirkali Skinsi. Dogovor je bio da svi ljudi dodju ranije da nas ne bi cigani iznenadili. U tom momentu dolazi ekipica od 5,6 ljudi obucenih u crne fajerke. Svi se gledamo izmedju sebe, niko ih ne prepoznaje. Ja prepoznajem jednog lika ali covek nema veze sa nasom tribinom, vec je grobar I bio je tadasnjoj grobarskoj grupi “Rebels“.
Ovi ostali sto su bili sa njim, su verovatno bili ortaci iz ekipe. Obavestavam nase da su oni grobari, medjutim svi su bili u fazonu neka ih, bili su posveceni ciganima. Sta je posle bilo sa njima i da li su ucestvovali u okrsaju iskreno ne znam. Mozda su I bili, ko bi posle svega obracao paznju na njih u sred one ludnice. Vreme provodimo cekajuci cigane, naoruzavamo se, za sad sve ide po planu.
Pretpostavljali smo da ce nas cigani napasti kod pet solitera gde se okupljamo, ali mi smo se namerno povukli nekih stotinak metara ispod da bi se ustekovali od murije, a I da bi imali bolji pregled kada se oni pojave. Negde posle podneva, dolaze nasa dva spijuna koja su kolima krstarili po gradu, obavestavaju nas da se cigani okupljaju kod Trosarine. Za one koji ne znaju I nisu iz BG-а, Trosarina je autobuska okretnica ili pocetna stanica odakle saobracaju autobusi za pod Avalska mesta. U tom momentu kada su ljudi saznali gde su cigani, euforicno trcecim korakom krecu ka Trosarini, ne razmisljajuci da od solitera do tamo ima par kilometara I vise. Posebno se jedna grupa izdvojila koja je isla prva I nije obracala paznju na ostale ljude koji su zaostajali, sto nam se posle obilo o glavu. Stizemo do mostica nekih 200 m od Trosarine ispod koga prolaze tramvaji, medjutim prolaz koji je vodio nizbrdo mostica je toliko bio uzak da je covek po covek prolazio I to nas je bas usporavalo. Grupa koja se izdvojila vec se spustila I krece ka ciganima. U toj grupi je bilo oko 50 ljudi, dok veci deo grupe ostaje gore na mostu ,oko 80 ljudi. Nas je sve ukupno bilo oko 130-140 maksimum, dok je cigana bilo po mojoj proceni 250 sigurno. Grupa koja se vec spustila se priblizava ciganima I iznenadjuje ih, pocinje vriska, galama, pucaju flase, lete baklje, rakete, kamenje… U jednom momentu sam pogledao ka nebu, prizor je bio stravican, kisa kamenja, sto sa nase sto sa njihove strane, imao sam utisak kao da sam u boju na Kosovu. Ja sam bio u toj grupi od 50 ljudi koja je prva udarila na cigane, u tom prvom udaru, dobar deo je odigrao faktor iznenadjenja, neprijatelj se toliko uplasio da je poceo da se povlaci. Bas se osetila panika u njihovim redovima,iako ih je bilo brojcano mnogo vise. Tu ih dosta biva pokoseno, prvi red im se uopste nije pokazao.U tom momentu mi zastajemo, cekamo nas ostatak grupe da nam se prikljuci. Cigani provaljuju da nas ima malo I krecu u kontra napad (taj prizor se vidi na onom snimku stо kruzi internetom). Potiskuju nas, mi se povlacimo nekih 10 m nazad, cekamo nase. Neki pristizu, nek ostaju gore zaglavljeni na mostu. U Toj tuci su ucestvovali I nasi klinci tada njih 30,40, od 18 godina I manje . Njih je posebno uhvatila panika kada su nas cigani potisnuli pa su se dali u beg. Uzaulud je bila dreka stanite nema nikog, jer su cigani posle kontra napada stali nisu se pomicali. Beg nasih klinaca unosi pometnju u ostale ljude I onda sve krece kao domino efekat. Kako smo ispali neozbiljni I neorganizovani jeo sam se u sebi. Mogao sam samo da zamislim da smo sa svih 140 ljudi napali , falio je jos jedan udar da se cigani razbeze, osecalo se to u vazduhu. Ali jbga posle k nema kajanja. Oni nas razbijaju u delove, ostale su samo grupice od po 30- ak ljudi koji na momente staju da se obracunaju, ali shvataju da je to samoubistvo s obzirom na brojnost druge strane pa odustaju. Veci deo nas se povlaci ka soliterima, dosta spas od hapsenja i murije nalazi skrivanjem u istima. Panduri ulaze u solitere, ja I jos jedan momak se krijemo u stanu nekog sredovecnog gospodina sa naocarima. Lik nas je primio zato sto navija za Partizan, kapiram da smo se tukli sa Grobarima da bi vec bili na putu za CZ. Gledam kroz prozor stana, cigani se sukobljavaju sa interventnom murijom. Panduri vade pistolje, pucaju u vazduh, ovi se povlace pa ih napadaju I tako u krug. Mi izlazimo iz zgrade, vracamo se kod pet solitera, tamo vec ima nasih 30,40, organizuju se da napadnu cigane kada budu isli ka stadionu. Ta ideja mi je bila suluda, jer ih je murija vec pratila, znacilo bi padanje u najavi. Posle smo culi da ni oni nisu otisli na utakmicu, vec su se razbezali od murije I hapsenja. Vracajuci se kuci, u busu su mi prolazile kroz glavu reci jednog momka, koji je pre tuce govorio da ne treba voditi klince, jer ce ih uhvatiti panika I da ce se razbezati. Da je bilo srece da smo ga poslusali.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Fri Feb 07, 2020 1:10 pm

Трошарина:Image

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Sat Feb 22, 2020 2:42 pm

19/11/1989
Split, u kojem nikad nismo bili, jer smo se plasili da ne bi dobili batine od Parangala, Ice i onog izdrkanog Prlca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ne da smo bili, nego i preneli celu ogradu sa JNA :D
Mislim da ovu sliku nikad nisam kacio na net, al' nisam siguran
Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu


Return to “Навијачке теме”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 6 guests