Old School

Искључиво навијачке теме, извештаји, дискусије, фотографије, видео снимци
User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Sat Feb 22, 2020 6:41 pm

Они кажу да у време Пампија нисте били а не касније :)

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Sun Feb 23, 2020 1:57 pm

Modus Operandi wrote:Они кажу да у време Пампија нисте били а не касније :)

Sve je to tacno, ali oni su to tako postavili, pa je ispalo da ih se neko plasio. Ko se plasio splitskih narkosa? :lol:
Navescu ti samo nekoliko (a mogao bih bar 20) opste poznatih stvari, koje su dovoljne razumnom coveku da sabere 2+2 ...
- Pampi je na tekme isao od pocetka 80-ih, do 1987. Dakle, 6-7 godina, od kojih je 4 proveo u zatvoru
- Ta njegova ekipa, (mnogo godina kasnije nazvana Kaznena ekspedicija), nikad nije bila ni u Skoplju, Niksicu, Bugojnu...Dakle, u mestima u koja je zajebano bilo ici vozom, tj. postojao je samo 1 (ili nijedan) voz dnevno, kojim si mogao stici na tekmu. Na gostovanja za koja si imao 'popravni' (za neka mesta cak 2 ili 3) voz, tipa Zagreb, Nis, Zenica, Sarajevo.... isla je gomila Grobara i rusili su sve pred sobom. Zasto je to tako? Jednostavno, niko tu nije imao para (nesto slicno kao danas), tako da se 90% navijaca svercovalo u vozu. Ona prica o kartama preko Ferijalnog Saveza (mislim da se placalo samo 10%, ali nisam siguran) pada u vodu, jer sam je dobro proverio. Za nju je kriv jedan Grobar, koji je davno pisao po netu o tome. Hteo je da objasni drugima kako su Grobari jos tad bili organizovani i kako su te karte bila normalna stvar. Pricao sam sa skoro svima iz tog vremena i prava istina je da niko od njih ni dan-danas ne zna da je tako nesto postojalo, a ne da su ih koristili. Torcida ih je koristila cele 80-e i cigani nesto pred kraj 80-ih
- Prve ekipe Grobara i Torcide su se dobro poznavale. Torcida je nebrojeno puta dolazila u Beograd i kad ne igra Hajduk. Ostajali su na gajbama Grobara (cak i cigana) po 5-6 dana. Spoje npr. neku evro-tekmu i tekmu domaceg prvenstva ili Derbi i domacu tekmu. Gledali su u Pampija kao u Boga (kao uostalom i navijaci svih ostalih klubova). Po povratku u Split su se kurcili poznanstvom sa Pampijem... e sad, zamisli da je kojim slucajem tadasnja Grobarska prva ekipa i krenula za Split. Ne da ih ne bi niko napao, vec bi pred njih bio prostran crveni tepih. Verujem da je medju njima i bilo onih koji bi ih napali, ali ti se nisu nista pitali. Bas ti, sto se tad nisu nista pitali, mnogo godina kasnije su se uhvatili tastature, dugogodisnjim ponavljanjem jedne iste price, izboksovali na netu da ih se neko plasio, a pre svega Grobari. Ti indijanci su najednom izbili u prvi plan, gazeci cak i svoje mrtve. Do dana danasnjeg nisu oprostili Grobarima ono sa Parangalom. Taj slucaj je i uzrok njihovog sektasenja po netu, jer da nije tako, dokacili bi i ostale koji nisu isli u tu vukojebinu (samo Dinamovci su im isli redovno i u pristojnom broju). Najednom su Parangala proglasili nulom, tj. pokusali su da objasne ostalima kako je on bio niko i nista u Torcidi, a on im bio vodja. Ako ne glavni, al bio je u prva 3.

Mogao bih ovako do ujutru, al' sad me vec smara ovo pisanje.
Ako budem raspolozen, mnastavicu kasnije, mada, i ovo vam je dovoljno da (kao sto rekoh), saberete 2 i 2
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Sun Feb 23, 2020 6:01 pm

То сплитски наркоси...нису сви били у том фазону. Имали су они добру екипу за фајт у то време, не би их ја тако олако ниподаштавао. Колико пута су на купу пунили југ, имали су масовност већу од свих и за то им треба скинути капу. Да не качим сад слику њихове екипе од периода 82 до почетка рата, уопште нису били за подцењивање.

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Sun Feb 23, 2020 6:06 pm

Ne bih zeleo da me neko pogresno shvati, jer nikako ne branim tezu po kojoj je normalno neredovno pratiti klub. Jednostavno, oni su bili takvi. Vise su pratili ludilo, od svog kluba. Kad god bi namirisali da bi moglo biti neke frke, tu su bili. Naravno da je to nenavijacki, ali kao sto rekoh, jednostavno, takvi su bili. Iskreno, mnogo vecih problema bi imali u Skoplju ili Niksicu, nego u Splitu, koji je bio skroz bezbedan za njih (u proslom postu sma naveo razlog). Na kraju krajeva i ta Torcida je bila jednom ili nijednom u Niksicu, Skoplju, Nisu, Zrenjaninu, Tuzli, Subotici....I tu gde su bili jednom, bili su u cifri od 3,4..7 ljudi. Zamisli sad kad bi neko od Jakuza pisao po netu: Mi smo bili smrt za Torcidu, jer su se samo jednom pojavili u Krusevcu, ostali bez transparenta i nikad vise nisu dosli? Na cega bi to licilo, iako je stvarno tako bilo?
Da rezimirimo:
Pampi i njegova ekipa se nikog nisu bojali. to treba svima da vam je jasno. Ne samo to, nego se nisu bojali ni sigurnh batina. Imamo primer iz Zagreba, gde je pokojni Dugi iz BBB u jednom intervjuu, krajem 80-ih, javno priznao kako je Pampi najveci ludak (Fakin, kako je tad nazvao): "Ubili smo Boga u njemu, konobar zove muriju, a on skace na konobara i ne da mu da ih zove" . Dakle, taj covek je svesno isao na to, da bi lako mogli da nastave da ga tuku, umsto da dodju zandari i sacuvaju ga bar malo. Znaci, osim sto je bio poznati sadista, bio je i mazohista i onda se javi onaj magarac iz Splita, i godinama trubi po netu kako ih se neko plasio. malo se zajebo, jer argumenti kazu da: Niti se neko njega plasio, niti se neko plasio sigurnih batina...

Sta da kazem na kraju, koju posluku porati i kome?
Koliko god to danasnjim navijacima izgledalo cudno, najveci problem je bio prevoz i nemanje para. Znam da iz danasnje perspektive to izgleda cudno i neko ce se zapitati: Ako je Torcida mogla u Beograd da dodje u cifri od 200 ljudi, zasto nisu mogli u Zrenjanin sa bar 10? To je samo sat vremena duze, al kad ides vozom, to je dodatnih 10-15 sati.
Jos jednu stvar morate da znate:
Za razliku d Beograda i Zagreba, Split je selo, koje zivne samo u julu i avgustu. U ostatku godine, oni nemaju izbora i osudjeni su na Hajduk. Beogradska i Zagrebacka omladina su imali mnogo vise izbora....
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Sun Feb 23, 2020 6:13 pm

Modus Operandi wrote:То сплитски наркоси...нису сви били у том фазону. Имали су они добру екипу за фајт у то време, не би их ја тако олако ниподаштавао. Колико пута су на купу пунили југ, имали су масовност већу од свих и за то им треба скинути капу. Да не качим сад слику њихове екипе од периода 82 до почетка рата, уопште нису били за подцењивање.

Samo na finale kupa su dolazili u velikom broju. Pisem za ekipu iz Splita. To isto su radili i Rijecani, Mostarci, Banjalucani...Digne se celo selo ( a kako i ne bi). Na prvenstvene tekme iz Splita ih je kretalo, nikad vise od 20-30. nekad i 6-7. cifru im naprave Slavonci, Vojvodina, a i u samom Beogradu je bilo neverovatno puno navijaca Hajduka. Neke procene su od 10.000-50.000. neki su cak skloni tvrdnji da je i celih 100.000 ljudi navijalo za Hajduk. Nemoj da zaboravis da cela Dalmacija navijala za Hajduk, nebitno Srbi ili hrvati. Svi Dalmosi po Vojvodini i Beogradu nose Hajduk u srcu. Neki do danasnjeg dana, posle svih onih sranja...
Jel znas da su u Beogradu postojale 'Bele noci'?
Godisnja proslava navijaca Hajduka
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Wed Feb 26, 2020 8:38 am

Uzice 1995/96
Image
Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Wed Feb 26, 2020 9:31 am

Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Mon Mar 02, 2020 11:11 pm

1990.

Image

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Wed Mar 04, 2020 12:11 am

Приштина децембар 1998.

.Image

Мераклије су били последња група која је гостовала у Приштини и то 4 дана пред бомбардовање. Ево њихова слика са тог гостовања:

Image

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Old School

Postby Sevastopole » Wed Mar 04, 2020 2:08 am

Stane Dolanc, ako mozes da mi kazes, posto ja imam svoje misljenje, da li je Pampi i cela ta ekipa "anarhija", zasluzna za sve kasnije podele, tj. da li su oni jednostavno udarili temelje da se ispravni i da kazemo normalni, kvalitetni ljudi nista ne pitaju na jugu? Ja sve nekako mislim da su oni u Beograd uveli prve zlotvorske stvari u navijacki svet. Tipa sacekivali mladje sa Severa na stjgi pa ih maltretirali, ovaj jebo ovoga, medjusobno su se cini mi se na kraju zbog devojke i raskantali, da ne pisem kako i zasto. Jednostavno, kada gleda neko sa strane deluje kao losi ljudi, losih ljudskih kvaliteta koji su samo "odgajali" ili cak ni to naredne generacije, koje su svakako zapocele sve podele koje traju do dana danasnjeg a mutirale su do neslucenih granica. Dakle, da li mislis da je ta "kaznena ekspedicija" dala Grobarima ili uzela mnogo vise kada se gleda sa ove distance, da li je usadila nesto u tribinu korisno ili je ipak iza njih ostala samo destrukcija bez ikakvog reda? Ja ne mogu da tvrdim nista, mogu samo da postavim pitanje za koje ja imam svoje misljenje, ali me zanima bas sta neki Grobar, pravi ne ovi naturalizovani, imaju da kazu na ovu temu. Odmah da se ogradim da ne zelim da ulazim u razloge podela ni pre 20 godina ni danas, nego samo vidjenje tih ljudi i koliko su pomogli ili odmogli Grobarstvu na duge staze?

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Wed Mar 04, 2020 1:59 pm

Nisi ti prvi koji to provlaci to 'kako sejes, tako zanjes' kad pises o Grobarima. Nagledao sam se i naslusao toga. Ne znam kome je toliko stalo, da se to usvoji kao istina, ali mnogo je uporan...Naravno da nema veze sa mozgom.
Mislim da nam je svima jasno, ko u ovoj zemlji i seje i zanje, ko lupa samare i miluje, ko SASTAVLJA i RASTAVLJA....
UDBA vam napravila i klub i tribinu

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Old School

Postby Sevastopole » Wed Mar 04, 2020 2:40 pm

Mislim da sam bio dovoljno korektan da pitam, mislim da mi nisi dao konkretan odgovor. Meni sa strane, druge strane, deluje da je to sve usko povezano a naveo sam ti i zasto. Mislim da ces se i sam sloziti samnom da kako se sta zdravo pojavi na Jugu to brzo nestane, jer je oduvek preveliki otpor bio sa druge nezdrave strane da tako kazemo. Pa cak nisu mogli ni kompromisno da budu zajedno iako je i to pokusano vise puta. Poznajuci garniture koje su vam obitavale na tribini, a ne poznajuci kaznenu ekspediciju jer nisam dohvatio to vreme, postavio sam prvo sam sebi pitanje dal je logicno da je to pocetak u stvari? Mislim da sve vuce jedno drugo. Danasnja vremena ne mogu da se porede sa bilo cime, nekada su se prodavale karte i mesta za gostovanja preko, danas je to na svemirskom nivou u odnosu na to. Ali mislim da je to ukorenjeno kod vas i da je bas ta kaznena ekspedicija imala debelog udela u tome kako ce prvi agenti odrasti na toj tribini i krenuti da je zloupotrebljavaju mnogo vise nego bilo ko drugi iako jeste bilo jebeno vreme i tesko, ali su oni vec tada pomerili sve granice. Dalje je to samo islo u metastaze. Samo mi je bilo logicno da ako se ugledas na zlotvore, propalice, lose ljude,da sigurno nece neko iza njega doci sa zdravim pricama, a i ako dodje nece naici na odusevljenje.

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Wed Mar 04, 2020 3:45 pm

Vidi jednu stvar...
Ti i postavljas pitanje i odgovar na njega, pa ocekujes od mene da potvrdim nesto sto nema veze sa mozgom.
Iako tvrdis suprotno, dao sam ti jasan odgovor. Evo, ponovicu ti, a ujedno i zamoliti da se sad tu ne razvlacimo u nedogled.
NARAVNO DA DELOVANJE TE PAMPIJEVE EKIPE NEMA NIKAKVOG UTICAJA NA DESAVANJA POSLE.
Sve sto se kasnije je desavalo je rezultat rada 'vise sile', koja je pocela ozbiljno da rovari po tribini i to traje do danasnjeg dana. Da stvari idu svojim tokom i da nema tih uticaja sa strane, zar ti stvarno mislis da bi nekoliko ljudi uspelo da se odbrani od od gomile pravih navijaca, koja hoce da preuzme tribinu i da je vodi kako Bog zapoveda?
Ista ta 'visa sila' koja je vas ujednila 1989, nas je razjedinila posle i to je to. Ne treba da budes puno pametan da bi ti to bilo jasno
UDBA vam napravila i klub i tribinu

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Old School

Postby Sevastopole » Wed Mar 04, 2020 7:49 pm

Ne znam koje su sile vas ujedinile, ali nas sigurno nisu niko drugi sem pravih navijaca. Dakle, pravih ispravnih. Ideja potekla od pravih navijaca, realizovana takodje od strane pravih navijaca. Kako se rat i pojavljivanje Arkana poklopilo u godinu dve iza, tako i ideja za ujedinjenjem na Severu prestaje da postoji. Vrlo brzo si mogao opet da vidis zastave grupe tj. podgrupa, a Delije i sve oko toga je palo u drugi plan jer su upravo tu ideju ljudi koji nisu navijaci a zadrzali su se tu godinu dve aktivno su oskrnavili i iskoristili za svoje licne ciljeve. Nakon toga si mogao svuda da vidis Ultrasi Zvezde ili nesto slicno, niko se nije indetifikovao vise sa imenom Delije iako su ga svi kroz medije provlacili iz dobro znanih razloga a nemaju veze sa sportom i navijanjem. Tek kasnije, pre 15 ak godina, pocinje ponovo da se aktivira ime Delije i ideja koja je zapoceta te 89. godine ali nije mogla da se sprovede u delo jer su se odrejdeni judi nakacili na kicmu Severu.
Ali da ostavimo sve to po strani, nemoguce je da je Sever neko ujedinio po direktivi, ko nije ziv vec evo 20 godina, i da sve to ipak malo bolje funkcionise nego kod vas, evo vec 30 godina. Malo je suplja ta prica i vadjenje nekih paralela. Ja znam strukturu vasih ljudi koji su vas predvodili u proslosti i ne pricam ovo napamet. NIko vas nije razjedinio do vas samih. Nikakve mracne sile nisu nas spojile nego mi sami.
Kod vas su ljudi bili obesni i bahati, i dalje tvrdim da je to do nacina na koji si odgajan tu gde jesi ili nisi uopste, pa si dosao u poziciju koju si koristio tako da ti se sve vratilo kao bumerang kasnije. Nekim cak i nije, ljudi su zakajmacili neke pare i isparili, a drugi ostali da guraju dalje i da od navijanja prave posao. To su po meni potomci kaznene ekspedicije. Ne mogu imena da se pisu, ruzno je, ali valjda i sam znas koga ste sve umali u vasim redovima i kako je sve to funkcionisalo. Ne moram ja da ti pisem?
Nema te "vise sile" koja moze da odrzi jedinstvo pa i 10 godina, an e 20 ili vise, kao sto nema ni vise sile koja moze da razjebe nesto ako su pre svega normalni judi, sa normalnim rezonima tu. Ovo pricam za 90 e godine kada se krckalo sve to i kada je nekome na kraju pukao kurac i rekao necemo vise da trpimo...Iskreno, mozda je vama i kumovalo podeli nesto vise, jer znam ko je vodio prvu podelu, ali znam da je nezadovoljstvo bilo ogromno kod vecine ljudi. To je mozda neko i iskoristio, ali materijala je ipak bilo na pretek.
Pokusavam samo da skapiram koliko je kaznena ekspedicija imala udela u nove generacije koje su dosle i koje su sve maltene lose na Jugu zapocele. Mislim da su se u mnogome ugledali bas na tu ekspediciju, tako bar deluje. E sad, ti mi nisi dao ni jedan konkretan primer da nije tako, nego samo mracne sile, pa mi ostaje da mislim onako kako sam i mislio do sad.

Durlanac
Posts: 194
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:22 pm
Location: Durlan City

Re: Old School

Postby Durlanac » Wed Mar 04, 2020 8:46 pm

Spartak - Radnički 1995/96

Image

cz- Radnički 1995/96

Image

Voša - Bečej 1995/96

Image

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Old School

Postby Batke » Thu Mar 05, 2020 12:57 am

Чувено гостовање. Много пријатељских ћаскања са навијачима Полија, туча са неким циганима на некој пијаци, коректна румунска полиција која нам је пожелела добродошлицу на српском, паљење хрватске заставе у једном пабу и скидање америчке са крова једног хотела, конобари из једног паба (типа Београдски манијак) који вијају људе по улици да се врате кригле ноћ пре утакмице (Ово ми је испричао лик из бившег краја који је био тамо јер сам на тај дан постао тек пунолетан) За разилку од БББ који су прошли као боси по трњу.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Old School

Postby njasvi » Thu Mar 05, 2020 1:29 am

Stane Dolanc wrote:NARAVNO DA DELOVANJE TE PAMPIJEVE EKIPE NEMA NIKAKVOG UTICAJA NA DESAVANJA POSLE.
Sve sto se kasnije je desavalo je rezultat rada 'vise sile

brate grobare
sa prvim delom se slazem ali sa drugim...
uz svo duzno postovanje, ove price kako je neko drugi kriv sto je sve otislo u q ne piju vodu sto ne znaci da na urusavanje tribine nije uticialo vise faktora pa i te "vise sile"
ali sve ono na sta smo mogli da uticemo i sta je od nas zavisilo - zasrali smo, i nije to danas ili juce, tako je od kada znam za sebe
04 X 1945

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Thu Mar 05, 2020 3:36 am

Ljudi, mora da vam bude jasno da Sluzba kontrolise i rad 'udruzenja 9 samohranih majki iz Babusnice', a vi negirate da rovare po tribinama koje iz nedelje u nedelju pohode hiljede/stotine ljudi. Dok su tribine radile po svom nahodjenju, peder gradom nije setao... Znas kad bi Pakistanac uhvatio devojku za sisu u sred Beograda, da nije onako kako ja tvrdim da jeste?
Ajde, nemoj da se pravimo ludi
UDBA vam napravila i klub i tribinu

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Old School

Postby Sevastopole » Thu Mar 05, 2020 12:52 pm

Zivis u teorijama zavere. Dal je tako lakse, moguce. Ali to nije jednostavno tacno.

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Old School

Postby Grobar do groba » Thu Mar 05, 2020 7:13 pm

Sevastopole wrote:E sad, ti mi nisi dao ni jedan konkretan primer da nije tako, nego samo mracne sile, pa mi ostaje da mislim onako kako sam i mislio do sad.


Vama su svakako mozgovi isprani,pa ces naravno uvek da mislis kako generalstab kaze,ne znam zasto si uopste potegao pitanje za koje imas unapred formiran odgovor u glavi.
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK


Return to “Навијачке теме”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests