Old School

Искључиво навијачке теме, извештаји, дискусије, фотографије, видео снимци
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Old School

Postby riper » Thu Jul 22, 2021 1:32 pm

Sukarno wrote:Image

ОТПОР - Друштвени покрет у Србији (тадашњој републици у саставу СР Југославије) који је постојао у периоду 1998-2004.Активности овог покрета састојале су се од ненасилних протеста против режима Слободана Милошевића,захтева за спровођењем демократских реформи и борбе против корупције.Покрет је уживао широку подршку људи различитих политичких уверења,која се базирала на незадовољству владавином СПС-а и Слободана Милошевића.Чланови покрета активно су учествовали у "Булдожер револуцији" (5.октобар 2000) која је кулминирала збацивањем Слободана Милошевића са места председника.ОТПОР је накнадно постао инспирација за многе продемократске организације и друштвене покрете ненасилног протеста ван Србије међу којима су: "Кмара" (Грузија), "Време је!" (Украјина),ЗУБР (Белорусија),"Оборона" (Русија), "КелКел" (Киргистан), и покрет "6.април" (Египат).

На фотографији: Навијачи Црвене звезде на утакмици против Сартида у сезони 1999/2000.Скроз десно налази Јован Шурбатовић тада члан ДХСС који је врбовао младиће са трибине у партију и ДОС.У међувремену,Јован Шурбатовић мења политички дрес,постаје генерални секретар ФСС,и у слободно време кафенише са Владимиром Ђукановићем у емисији "На кафи са Ђуком":
https://youtu.be/b453RhbBr4o
Обрни окрени,СНС или ДОС,исто срање друго паковање.Децо бежите од оваквих људи.Када се на руским навијачким порталима појавила ова фотографија,обиље коментара је садржало реченицу: "Ау који педери!"


Secam se ove utakmice. Znam da sam iz bolnice gde sam posetio oca na samrti dosao na utakmicu. Ovo je bilo negde u maju 2000 . godine protiv Sartida, mislim da je poslednje kolo tog prvenstva ili poslednje koje smo igrali na Marakani gde smo mi cekali titulu jos od 1995. godine. Ulaz je bio slobodan pa sam prvi put doziveo da na utakmici koja nije derbi ili medjunarodna bude nekih 20ak hiljada ljudi i dobro popunjen sever.

Ako se ne varam, dan/dva ranije Sloba je preuzeo Studio B, kao poslednju tada opozicionu televiziju, pa se na stadionu osim zastava otpora pojavio i onaj Drazin unuk Vojislav Mihajlovic. Skandiralo se tada protiv Slobe i klicalo se Studiju B. Da dodam kontekst, Studio B nije bio bas neka klasicna opoziciona televizija tada, kao na pocetku 90ih, vec je to bilo glasilo SPO/a gde je bio onaj Kojadinovic. Svaka vest pocinjala sta je Vuk maniti radio. Znali su pre bombarodvanja da pocnu vesti da je omladina SPO/a imala neku idiotsku akciju, a onda druga vest da su Srbi stradali u kaficu Panda na Kosovu. Ali takva kakva je bila je zajedno sa Radio Indeksom i listom Blic jedino glasilo koje nije bilo pod Slobinom kontrolom u Beogradu. A u to vreme bilo je vazda nekih demonstracija i ozbiljnih prebijanja ljudi od strane policije. Mislim da je onaj snimak kada onog lika stizu i rastavljaju od batina panduri, sto je neko snimao sa zgrade, nastao bas u tom periodu.

Vrhunac tog proleca i bio je uletanje i preuzimanje Studija B od strane policije. Zato je dobar deo utakmice bio politicko skandiranje posle Slobe, zato se i nasla ta otporaska zastava na severu. Mislim da je na poluvremenu uleteo kordon, vidi se na slici koju je Giga postavio. Cak su kod sipke pendrekom jednog lika iz ekipe udarili u potiljak. Onda je krenulo komesanje bukvalno unosenje u facu pandurima, pljuvanje. Oni stajali mirno i posle nekog vremena izasli sa tribine. Mala je varnica falila da izbije tesko sranje. Posle utakmice sam otisao kuci jer sam preko autokomande isao u Juzni bulevar, ali izbilo je sranje bas kod Beogradjanke ako se ne varam gde su se navijaci sukobili sa policijom. Tog dana je bas veliki broj nasih zestoko prebijen plus je popadao u muriju. To je bio onaj vrhunac brutalnosti Slobine murije.

O samom otporu, najveci broj ljudi sa tribina ih je izbegavao i smatrao ih je obicnim pickicama, sto je vecina zaista i bila, a sto su posebno dokazali posle 5. oktobra. Ta zastava otpora nije bila opsteprihvacena ali je istolerisana tu utkamicu. Jer na faksu sam znao neku pijanu otporasicu koja mi je rekla da su uradili crvene i crne verzije zastava za nas i za grobare i to dosta njih. Retko koja je sirena na tribini. Cak mislim da se nikada vise nije pojavila na nekoj srpskoj tribini.

Prva sledeca utakmica je, ako se secam, bilo finale kupa, igralo se u sredu (ponovo ako se secam) protiv Napretka iz Krusevca. Ponovo je bila ogromna poseta na stadionu. Ne secam se zaista da je iko tu mahao otporaskom zastavom. Onda je u julu 2000. godine bio legendarni Torpedo i ona ogromna tuca sa murijom na severu. I tako dalje. Sezona 1999/2000. je i zapoceta onim gostovanjem u Cacku gde je isto bilo velikih nereda i tuce sa policijom i sa lokalcima, pa je ovako nesto bilo skoro ocekivano. Cela ta sezona nije bila normalna i puna tenzija.

Gušterov osmeh
Posts: 219
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:32 am

Re: Old School

Postby Gušterov osmeh » Sun Aug 15, 2021 2:06 am

Image

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Old School

Postby Sukarno » Sun Aug 15, 2021 9:55 am

Синдикат wrote:
Даље, окачио си слику са првенства у Италији, написао си Делије у крупном кадру. Које Делије? Група Верни Тузлаци? Колико су ти људи и та "група" били битни на Северу, колико су учествовали у раду групе? Колико њих из Тузле су Срби? Та слика не доказује баш ништа, мада верујем да је било и битнијих појединаца који су ишли на то првенство, као и свако после. Али организовано, Делије никад нису пратиле Југославију, а не пратимо ни данас репрезентацију.


Image

Image

По овоме можете да видите колико неко познаје историју своје трибине и историју клуба.Већину ствари о којима се дечко исрао на претходној страни сам изоставио,зато што сам све рекао на ту тему и не бих да се понављам.Ко је довољно паметан схватиће.Ајмо дакле да кажемо нешто и о "Верним Тузлацима" и одговоримо на кретенска питања.Дакле "Верни Тузлаци" су стара и респектабилна група која је била једна од најјачих секција ван Београда.Без претеривања у рангу "Нишлија".Да, учествовали су у раду групе "Делије Север" и трибине те били њен веома важан део.Подсетићу само да су били чак и на оној чувеној утакмици у Загребу пред рат и добро се показали у сукобима.

Идемо сад са најважнијим делом уписа о коме се много не говори на северу данас,а видећете зашто.Верни Тузлаци су већински били Срби,али је ту било и муслимана.Један од најистакнутијих је свакако Азур Јогунчић.Азура су сви добро знали на северу.Склон насиљу,дроги и опијању остаће упамћен по томе што је у Загребу ударцем столицом избио око полицајцу у целом оном хаосу.Када је почео рат тај момак је погинуо (као цивил) у гранатирању Капија.То је најтужнији део целе приче и проклетог рата,што су навијачи Звезде фактички убијали навијаче Звезде.Али зашто да се прича о томе? Курчеви "навијачи" они што су у "причи" кажу да су "Делије Север" националистичка група и да никада нису навијали за Југославију,иако су овде постављене слике из 70их и 80их како се на северу врте црвено бели барјаци и заставе СФРЈ док игра Југославија.Постави се видео како цео север на челу са групом "Ultras" пева "Хеј Словени" (утакмица против Панатенаикоса) и ни то нема везе...

Углавном да закључим.Група "Верни Тузлаци" држала је Скојевску улицу и Булевар.Неки од њих су су чак и оснивачи "Fukare Tuzla", али то је за неку другу причу.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Old School

Postby Sukarno » Sun Aug 15, 2021 2:30 pm

riper wrote:
O samom otporu, najveci broj ljudi sa tribina ih je izbegavao i smatrao ih je obicnim pickicama, sto je vecina zaista i bila, a sto su posebno dokazali posle 5. oktobra. Ta zastava otpora nije bila opsteprihvacena ali je istolerisana tu utkamicu. Jer na faksu sam znao neku pijanu otporasicu koja mi je rekla da su uradili crvene i crne verzije zastava za nas i za grobare i to dosta njih. Retko koja je sirena na tribini. Cak mislim da se nikada vise nije pojavila na nekoj srpskoj tribini.


Риперу овде се оглашавао својевремено онај Sevastople и исто је то причао како су заставе "Отпора" само тада истолерисане.Па је долазило до комичних ситуација где се лицитирало колико их је било: једна,три,пет... :lol: Баш глуп начин да се правдају неке ствари.Чак и да је била једна једина застава, то је став целе трибине.Као када ставиш данас Чича Дражу по сред ударне заставе на северу.
И ЈА САМ ИСТО БИО НА ОВОЈ УТАКМИЦИ.Навијачи Звезде су се масовно учлањивали у странке ДОС-а и нико није грађанисте сматрао пичкицама.Напротив да се не враћамо на вође и оне бакље добијене од B92 на поклон.Како беше ритам срца више не могу да се сетим.

Али оно чега се дефинитивно сећам је транспарент "БЕОГРАД ЈЕ СВЕТ" коју су грађанисти носили на протестима 1996/97 :
https://youtu.be/3f4_rXr66Mk
Тај исти транспарент је био на финалу купа против Војводине на југу.И на тој утакмици сам био.Ако неко не препознаје човека са видео клипа у првом плану је Дракула фронтмен "Директора" један од људи који је учествовао на аудио касети север мегамикс.Јебига тако је како је.Навијачи Звезде су били уз сваку власт и сваку опозицију која пледира да дође на власт.Права српска група јер ми Срби и јесмо такви - дупеувлакачи!

Било би занимљиво да одговори на овај видео Sevastopole,међутим он је сад тренутно заузет радом у неком јавном предузећу и нема времена за форум.А убеђивао нас је прошлог лета како северна трибина нема везе са СНС-ом,нити је икада имала везе са било којом влашћу.Sevastople јави се да ме лупиш преко уста да не кењам "неистине", јер ако се не будеш јавоо донећу неку сајлу да те извучем из странчког СНС дупета у које си се заглавио.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Old School

Postby Sukarno » Tue Aug 17, 2021 7:45 pm

Image

Југославија,сезона 1989/90.
Меч: Вележ Мостар - РАД Београд.
На фотографији "Red Army" и "United Force" дружење у пријатељском духу.

Рекао сам вам већ да ћу кад тад да ископам фотографију "великих нацоша" који се друже са комунистима.Али ви мени не верујете.Додуше видите по физиономијама да ту нема говора о белој раси.Нема везе идемо даље.Слушајте ви Гигу и зајебите којекакве ландаре.У Југославији је људе болела патка за национализам и сл. све групе су биле про-југословенске. ;)

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Old School

Postby 1958 » Wed Aug 18, 2021 10:38 pm

Pa ti idi u jugoslaviju kad je tamo bolje :mrgreen:
Често одем до на село

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Old School

Postby Sukarno » Wed Aug 18, 2021 10:53 pm

1958 wrote:Pa ti idi u jugoslaviju kad je tamo bolje


Сад ти мени Венди лепо да кажеш зашто ова фотографија не може да се нађе у галерији UF87? Није ваљда да нам се неко постидео... :oops:

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Old School

Postby 1958 » Thu Aug 19, 2021 8:37 am

Pa sta da ti kazem, idi u sediste Gestapo-a, prilozi fotografiju, trazi odgovornost, a Misirac ce da resi problem siguran sam.
Често одем до на село

Punk s not dead
Posts: 2
Joined: Wed Aug 04, 2021 5:16 pm

Re: Old School

Postby Punk s not dead » Sat Aug 21, 2021 4:02 pm

Solunci Loznica na gostovanju u Vrbasu 1993. godine

https://ibb.co/f1Kv3gB

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Old School

Postby Sukarno » Thu Sep 09, 2021 7:27 pm

Image

Image

СР Југославија, 'Taurunum Boys' прва половина 90их.Занимљива фотографија скуп свега и свачега: наци-скинхед салутира,анархиста држи песницу високо,имамо ту и неке монархисте што држе три прста,Роме (комада два) :mrgreen: и Горана Пецића (Пецу Панкера) који је отприлике у то време помагао Земунцима у организационом смислу.Јел га видите?
Иначе ко буде хтео аутограм од Пеце Панкера,можете га наћи преко пута Фонтане испред 'Drink Store' -a пије пиво.Нису га издали панк идеали.Често га виђам тамо зато што идем преко пута по хлеб.Ова друга фотографија је усликана 1980.Пеца показује средњи прст.Ова вам је та нека прва екипа београдских панкера. ;)

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Old School

Postby Batke » Tue Sep 14, 2021 12:22 am

https://www.vice.com/sr/article/bmedb3/ ... sto-i-kako
Јесте текст из вајса али ипак јако занимљив!
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

Gušterov osmeh
Posts: 219
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:32 am

Re: Old School

Postby Gušterov osmeh » Sun Sep 26, 2021 12:28 am

Image

britannia
Posts: 8
Joined: Fri Jan 29, 2016 8:35 pm

Re: Old School

Postby britannia » Tue Sep 28, 2021 10:30 pm

Gušterov osmeh wrote:Image



Калињинград ?

Gušterov osmeh
Posts: 219
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:32 am

Re: Old School

Postby Gušterov osmeh » Wed Sep 29, 2021 7:13 am

britannia wrote:Калињинград ?

Skopje.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Old School

Postby МГП » Wed Dec 01, 2021 5:30 pm

Може ли се ко сјетити које године је била утакмица у Ваљеву између Радничког и Војводине ако се не варам, утакмица прекинута због улијетања у терен и велике макљаже Рајдерса и Фирме? Биле су слике некад давно окачене на једном од претходних трибина сајтова.

Mentalitet
Posts: 41
Joined: Wed Nov 02, 2016 12:24 am

Re: Old School

Postby Mentalitet » Wed Dec 01, 2021 5:42 pm

МГП wrote:Може ли се ко сјетити које године је била утакмица у Ваљеву између Радничког и Војводине ако се не варам, утакмица прекинута због улијетања у терен и велике макљаже Рајдерса и Фирме? Биле су слике некад давно окачене на једном од претходних трибина сајтова.

Sezona 2005/2006 nisam siguran,i nije bila tuca sa Rajdersima tadasnjim,vec uletanje u teren,tuca sa murijom,i na kraju 50tak ljudi biva izbaceno nasilno sa stadiona...ukratko

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Old School

Postby МГП » Wed Dec 01, 2021 6:12 pm

Mentalitet захваљујем.


Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Old School

Postby Odan » Sat Dec 24, 2022 11:06 pm

Image

Odan
Posts: 595
Joined: Mon Aug 29, 2016 12:04 pm

Re: Old School

Postby Odan » Sat Dec 24, 2022 11:07 pm

Image


Return to “Навијачке теме”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests