Old School

Искључиво навијачке теме, извештаји, дискусије, фотографије, видео снимци
Pinturicchio
Posts: 64
Joined: Thu Jun 16, 2016 6:49 pm

Re: Old School

Postby Pinturicchio » Sun Aug 09, 2020 11:29 am

bojan23 wrote:orthodox boys-delije iz slovenije


Hvala!
Партизан изнад свих!

Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Old School

Postby Мента » Sun Aug 09, 2020 3:42 pm

Партизан - Црвена Звезда 91/92, одбојка.

Image

Image

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Old School

Postby Sevastopole » Mon Aug 10, 2020 2:26 am

Stane Dolanc wrote:Komandant na zadatku.
Sto bi se reklo: 'po sluzbenoj duznosti'
Image

Druze, nama su tribinu napravili cestiti i hrabri momci, udarili temelje, a onda se pojavio ovaj i preuzeo na par meseci kontrolu na severu. Sreca u nesreci je da je otisao na ratiste i da je tako pustio sever da se ravija sam, neretko u to vreme su nasi izvlacili deblji kraj u okrsajima bas zato sto su kod nas ostala golobrada deca sa par pojedinaca dok sa druge strane od igle do lokomotive. Mrzi me opet da pisem ali moram, da bi ljudima koje ovo stvarno zanima pokusao da objasnim ovo vase izvrtanje necega nakog 30 godina. Delije su itekako postojale kada se pojavio Arkan, i to se pojavio posle Spartaka iz Subotice gde je umesto proslave titule upravu docekalo "uprava napolje", jer se policija u Beogradu postavila gore nego ona u Zagrebu, jer se posle ispostavilo da im je mnogo zasmetalo napusavanje Milosevica na Maksimiru i Srbovanje na stazi gde su ljudi bez ikakvog ustezanja rekli sta imaju a ne ovaj je Siptar ovaj je Muslimas tako ima nas dosta iz Padinjaka itd, pa su pokusali da se izivljavaju na proslavi titule, pa su posle par minuta molili Boga da sto pre predoje utakmica. Pa je nakon te utakmice na finalu kupa protiv Hajduka ceo sever na Jna sedeo i nije navijao uprkos bar 2000 Torcidasa preko puta, uprkos sto je bilo finale kupa, uprkos sto su Ustase preko puta. E, to je uplasilo glavesine. Videli su da ostoji mesto koje je jako veliko a niko nema sapu nad njim i ocas posla moze ko zna sta iz toga da se izrodi sto bi reko inspektor Besevic u Crnom bombarderu. Mnogo je lepo znati da si deo toga, da je postjalo tako nesto da su morali na taj nacin da resavaju stvari jer je taj mladalacki bunt prerastao okvire stadiona. E, tada, posle te utakmice poslat je Arkan na sever. Od tad do trenutka kada je uhapsen u Hrvatskoj nije proso koji mesec, kada se vratio vec je poceo rat i okupio je ljude koji zele da krenu tamo gde se ratovalo i otisao je u rat. Dok je trajao rat, pa malo posle njega, iako ja pretio i govorio da ne sme da se bojkotuje klub, Delije su ponovo to uradile. Vec prve godine kada se videlo sta radi sa Obilicem, bio je napusen na Vracaru i pocascen sa pesmama gde se kaze da se napusi severu, na kraju kao slag, kada je izasao u Evropu, Delije su stale i rekle "Obilic ovde nece igrati", i nije igrao. Navijacka struja severa je znala vrlo dobro kako da izvede nesto i pored takvih ljudi koji su obitavali oko severa i uzurpirali ga, to je snaga tribine,a ne osnovala vas Udba i klub i tribinu. Druze, tada je sever bio oaza slobodoumlja, imaju i snimci sa tih utakmica docice i oni na red nadam se, a onda ce svima biti jasno zasto i kako se Arkan pojavio na severu i medju Delijama. Ima mnogo da se prica na ovu temu, ali ja mislim da to nikoga trenutno ne zanima. Rastu neke instagram generacije, ne znam dal ce navijacki pokret postojati za 5 godina ovim tempom. Dal ce biti uopste ljudi koji zele oko ovakvih stvari da se nadmudruju da se prepiru, da brane svoje.

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Wed Aug 12, 2020 7:36 am

Nije vam komandant uzurpirao sever, vec vas je kupio sa 2 transparenta (delije sever i zvezda je nasa vera), 10 zastava na motkama (d-e-l-i-j-e s-e-v-e-r) i onim salovima, kacketima i koledz jaknama, sto su se prodavale preko Tempa. Sve to je za nas navijace ostalih klubova izgledalo ko svemirski brod, pa i vama samima. E, tu ste naseli. Dakle, usao je lagano o docekan cvecem, ko Nemci u zagrebu 1941.
Na onoj tekmi kad ste cutali, preko nije bilo ni jednog jedinog navijaca hajduka. Bio sam na toj tekmi. Bio sam i godinu pre, kad ih je stvarno bilo 2000
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Old School

Postby pustinjska lisica » Wed Aug 12, 2020 10:10 am

Stane Dolanc wrote:Nije vam komandant uzurpirao sever, vec vas je kupio sa 2 transparenta (delije sever i zvezda je nasa vera), 10 zastava na motkama (d-e-l-i-j-e s-e-v-e-r) i onim salovima, kacketima i koledz jaknama, sto su se prodavale preko Tempa. Sve to je za nas navijace ostalih klubova izgledalo ko svemirski brod, pa i vama samima. E, tu ste naseli. Dakle, usao je lagano o docekan cvecem, ko Nemci u zagrebu 1941.
Na onoj tekmi kad ste cutali, preko nije bilo ni jednog jedinog navijaca hajduka. Bio sam na toj tekmi. Bio sam i godinu pre, kad ih je stvarno bilo 2000


Па управо се ћутало на тој кад је било 2 сома хајдуковаца, 1990. године. Ћутало се отприлике до 42. минута када је Панчев дао гол. Ту текму смо добили 1:0.

На следећем финалу купа 1991. није био бојкот, али тад је била шака јада људи на стадиону уопште, јер је било упитно да ли ће се текма уопште играти због ситуације у земљи која је била на ивици рата. Ту текму смо пукли 0:1. А иначе, истине ради, мада небитно за ову причу, било је можда 2-3 навијача Хајдука, који су наравно дошли инкогнито, што се види у оном њиховом документарцу о освајању тог Купа.

Другим речима, помешао си текме.

А и за Аркана и транспаренте си се налупао кад морам тако да кажем, јер ти транспаренти које помињеш су из 1989. године, а дотични је дошао (читај ПОСЛАТ) на Север у мају 1990. године, али добро, увек може да се хиљаду пута понови лаж како је основао Делије и слично, па да се потреби мења прича, није основао, али је ово и оно, а све у циљу да се дотичном да много већи значај него што га је имао на Северу.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Old School

Postby Sevastopole » Wed Aug 12, 2020 5:54 pm

Stane Dolanc wrote:Nije vam komandant uzurpirao sever, vec vas je kupio sa 2 transparenta (delije sever i zvezda je nasa vera), 10 zastava na motkama (d-e-l-i-j-e s-e-v-e-r) i onim salovima, kacketima i koledz jaknama, sto su se prodavale preko Tempa. Sve to je za nas navijace ostalih klubova izgledalo ko svemirski brod, pa i vama samima. E, tu ste naseli. Dakle, usao je lagano o docekan cvecem, ko Nemci u zagrebu 1941.
Na onoj tekmi kad ste cutali, preko nije bilo ni jednog jedinog navijaca hajduka. Bio sam na toj tekmi. Bio sam i godinu pre, kad ih je stvarno bilo 2000

Dobro je kad si ti bio na toj utakmici i pricas gluposti, a ja koji nisam pricam kao da jesam. Jebo lud zbunjenog. Mnogo je lako to proveriti i mislim da ce uskoro biti i dokumentovano, samo polako. Delije Sever zastava veze nema sa artiklima iz zadruge Delije koju je on preuzeo kada je dosao na sever. Zadruga Delije je postojala i pre njega, imas dosta godina, ali mi je fascinantno da te mrznja i laz drze preko 30 godina. Jedino tacno od svega sto si napisao je za te jakne koje su se pravile kada je on preuzeo zadrugu Delije, sve ostalo uzas i katastrofa. Za ovih 30 godina mogao si da sednes sa nekim od Delija koji je upuceniji malo od ovog sto ti pises, da vidis dal je to istina sto pricas ili nije. Zvezda je nasa vera je zastava koja je ukradena 89. godine negde pred Zalgiris, a Arkan se na severu pojavio u prolece 1990. tako da to sto pricas su budalastine u najkracem receo. To na dve motke Delije Sever je radjeno 89. isto pa je ponovljeno i 90. ponovo jer nije ispalo najbolje prvi put. Navijaci "analiticari", bukvalno najveci lazovi i mitomani na svetu!

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Wed Aug 12, 2020 7:52 pm

Jeste, pobrkao sam ta 2 finala kupa. Izvinjavam se
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Old School

Postby Batke » Wed Aug 19, 2020 9:16 pm

Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
MarePG
Posts: 17
Joined: Sat Dec 17, 2016 3:29 pm
Location: ПГД

Re: Old School

Postby MarePG » Thu Aug 20, 2020 10:36 am

Пролетер

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Old School

Postby ultrastito » Thu Aug 20, 2020 11:17 pm

Da pokušam da pokrenem jednu priču, uz nadu da neće biti međusobnih prozivki i svega ostalog...

Ne znam da li je ikada bila priča, ali mislim da bi bilo zanimljivo pročitati o nastanku navijačkih grupa u Srbiji. U principu znamo svi koje su godine vezane za koje grupe, ali mi se čini da bi bilo zanimljivo pročitati kako su se ljudi odlučili za ime grupe i da stanu pod jednu zastavu tako da kažem, neki mali istorijat nastanka grupa.

Nekako je meni ostala nedorečena priča oko Grobara i godine nastanka grupe. Znam da se dugo vremena pominjala 1970. godina, to bi značilo da je ove godine 50 godina od nastanka Grobara, što definitivno nije mala stvar...ali koliko sam uspeo da vidim, a možda sam i propustio, ta 1970. se i ne pominje više toliko "intezivno" ako mogu tako da kažem.

Nadam se da će biti zdravo pisanije.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Milance
Posts: 19
Joined: Wed Jul 08, 2020 8:52 pm

Re: Old School

Postby Milance » Sat Aug 22, 2020 1:35 am

Црвена звезда - Војводина 1996/97 (финале купа)

Image

Image

На ову утакмицу отишло нас је баш доста из краја.Транспарент 'Битанге' је окачен на истоку (као што се да приметити) из разлога што је 'ULTRAS RED STAR BELGRADE' раширен на пола севера,тако да су и остали траспаренти померени: Heroes,Коњарник,Demons...Добру фото репортажу трибине направио је часопис 'Темпо',имам негде материјал,сецкао сам раније слике,лепио по неким свескама,правио приватну архиву.
Треба рећи да је тих година 1992-1999 Партизан доминирао у првенству,изузев сезоне 1994/95,тако да је нама преостало да се радујемо освојеним куповима.

На другој фотографији је графит 'Битанге' у улици Палмира Тољатија.Клинци,рекао бих основна школа су скоро су шарали по крају.Идентификују се са тим,иако нису ни рођени када је група била активна пре више од 20 година,али људима је драго да та прича није пала у заборав.

За мене лично 90'е су један јако леп период у мом животу.И овако и што се тиче навијања.Весело,спонтано и опуштено.
Није баш све било тако 'грозно' као што се прича.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Old School

Postby 1958 » Tue Sep 01, 2020 6:36 pm

Gigo od kad si ti osnovac?
Често одем до на село

Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Old School

Postby Мента » Tue Sep 01, 2020 7:11 pm


Durlanac
Posts: 194
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:22 pm
Location: Durlan City

Re: Old School

Postby Durlanac » Sun Sep 20, 2020 5:51 pm

Obilić - Proleter 1999/00

Image

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Old School

Postby 1937 » Sat Sep 26, 2020 9:00 pm

https://youtu.be/9Gexa5GtnqA?t=374

U pozadini se vidi stara ciganska zastava Novi Sad, a mislim da je utakmica Milan - Barsa, jel neko zna nesto vise ?
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Old School

Postby Sukarno » Sun Jun 13, 2021 4:46 pm

Поздрав људи.Где су сви и зашто нико не пише на форуму?Сад ћу да вам доведем читаоце који ће бити изиритирани мојим писањем и форум ће да оживи очас посла.Неколико фрагмената из историје,ипак је тема 'Old school':

Верујем да већина правих навијача који су бар једном у животу крочили на север знају кад и како је настала она идиотска парола "Звезда Србија,никад Југославија".Чак ни на званичном порталу delije.net или oaza.rs нећете наћи много о томе сем нечег штуро написаног као на пример:

"У то време покренуто је и питање навијања за репрезентацију Југославије. Став најватренијих навијача Црвене Звезде оличен је у слогану "Звезда, Србија никад Југославија". Сматрало се да нема смисла организовано навијати за државну репрезентацију док носи име Југославија, стари државни грб и националну химну " Хеј Словени".
http://www.oaza.rs/sport/delije/prica/

Пошто сам ја овде више пута на форуму писао име и презиме идиота који је на северу смислио ту идиотску паролу (јебо му пас матер идиотску),мислим да би било коректно да ја као неко ко је прави навијач Звезде демантујем тврдње да навијачи Звезде никада нису навијали и скандирали са северне трибине Југославији.

Југославија - Италија 1983/84

Image

Навијачи Црвене звезде са југословенским и црвено-белим заставама на северној трибини бодре репрезентацију.Ради се о квалификационом мечу за Олимпијске игре који је завршен победом Југославије од 5:1.

Image

Ова друга фотографија где се налазе веома битни људи са севера који држе у рукама заставе СФРЈ и СР Србије је начињена на путу за Загреб 1982.Само аргуменовано молим!Каква "Звезда Србија,никад Југославија" какви бакрачи.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Old School

Postby Sukarno » Sun Jun 13, 2021 5:31 pm

1937 wrote:https://youtu.be/9Gexa5GtnqA?t=374

U pozadini se vidi stara ciganska zastava Novi Sad, a mislim da je utakmica Milan - Barsa, jel neko zna nesto vise ?


Ма да,то ти је финале Милан-Барселона 1993/94.Ови наши су као ишли у братску посету навијачима Олимпијакоса,а у ствари искористили су прилику да посете и даље актуелне пријатеље (први контакти успостављени крајем 80-их) навијаче Милана и ушли на њихову трибину.Било је неких 40-50 људи.И није била окачена само застава "Нови Сад",већ је и застава "Ultras" окачена на врху трибине где су били смештени "Fossa dei Leoni" и 'Brigate Rossonere",наравно уз њихову дозволу.Сећам се да су по повратку у Београд појединци усхићено причалу како су силазили доле на ограду само да додирну FDL заставу,па су ту биле зајебанције типа "брате јел' си је пипао..." :mrgreen: и те форе што је разумљиво с обзиром да су Миланези у то време били богови навијања,нарочито те две њихове групе.

Image


Image

О овоме данас на северу нећеш чути пуну истину,јер ипак је боље правити зајебанције на рачун "Гробара" како се они братиме са росонерима,а ми наводно никада ништа нисмо имали са њима,сем што су "Ultras" прекопирали ону лобању управо од Миланеза.

Ево ти и чланска карта BRN-a да упоредиш са мајицама "Ultrasa":

Image

Image

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Old School

Postby 1958 » Mon Jun 14, 2021 9:09 am

Tako je Gigo legendo samo napred. Komunjare su to stare presvucene u novo ruho! Mislili su da srpski narod zaboravlja istoriju? Da ce petokraku lobanja zameniti samo tako preko noci? Grdno su se prevarili...
Често одем до на село

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Old School

Postby Sukarno » Mon Jun 14, 2021 10:08 am

1958 wrote:Tako je Gigo legendo samo napred. Komunjare su to stare presvucene u novo ruho! Mislili su da srpski narod zaboravlja istoriju? Da ce petokraku lobanja zameniti samo tako preko noci? Grdno su se prevarili...


Пошто видим да си заинтересован за тему,ево тих првих контаката са Миланезима.Иначе ово је вођа групе "Fossa dei Leoni" Роберто Бертољо који се спомиње у тексту:

Image

Видео:
https://youtu.be/DG_Tgp8cqi0

"Pricao sam sa jednim od trenutno najaktivnijih ljudi na severu i objasnjavao koliko je vazno da svi budemo jedno (ne zaboravite SNAGA JE U JEDINSTVU ) . On mi je postavio pitanje za milaniste, sta im fali , imaju toliko grupa i kod njih je besprekoran red . Tog momenta nisam znao tacno sta se desava kod njih i nisam znao da mu odgovorim . Ali umesto mene je odgovorilo vreme : tribina je trenutno u raspadu . Ali da objasnim , jer je direktno i indirektno vezano za politiku .
1988. smo igrali sa Milanom . Ja sam se godinama dopisivao sa izvesnim Luidjijem (jer to je u ono vreme bio vid komunikacije , kao sto je danas e-mail , koji je mnogo jednostavniji ) . Kad smo poceli da se dopisujemo , decko je bio obican clan grupe BRIGATE ROSSONERE , da bi kasnije postao jedan od vaznijih ljudi. Nisam znao za sadasnju politicku podelu na njihovoj tribini , jer je taj momak bio zagrizeni komunista, sto je moglo da se primeti u svakom delicu njegove sobe. Kao on , cela njegova grupa je bila tako orientisana, ali posle ubistva Spanjola u Djenovi , stvari su polako pocele u grupi da idu usuprotnom smeru .
Tako sam otisao nekoliko dana pre utakmice u Milano i spavao kod pomenutog momka . Decko me je upoznao sa svim vidjenijim facama i najveci utisak na mene je ostavio Roberto Bertoljo , vodja Fossa Dei Leoni . Covek je bio visok, mrsav, sa dugom kovrdzavom kosom i imao je militari jaknu, sto mi je za ono vreme bilo krajnje neobicno .
Posle godinu-dve sam ponovo bio kod mog prijatelja na utakmici Milan-Napoli . Secam se da je Milan pobedio i tako dosao u mogucnost da postane prvak Italije. Secam se da su se milanisti skupili kod metroa i cekali da vide kako ce napolitance da sprovode. Secam se da je onda pored njih prolazio neki tip , isao ulicom , mahao i odpozdravljao, dok ga je auto polako pratio. Luidji se nije mnogo nesto obradovao i rekao mi je da je to novi vlasnik Milana .
Stvarno je izgledao kao budala onako nasmejan dok je isao i pozdravljao masu, nekako sve vestacki . Izgledao je mnogo smesno . Tek posle nekoliko godina sam shvatio da je to bio Berluskoni koji je preko Milana kao jedne od najvecih institucija u Italiji, polako pocinjao politicku karijeru i skupljao prve poene .
nastavljam...

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Old School

Postby 1958 » Mon Jun 14, 2021 3:09 pm

Mene zanima gde ste zakopali Drazu?
Често одем до на село


Return to “Навијачке теме”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests