Old School

Искључиво навијачке теме, извештаји, дискусије, фотографије, видео снимци
User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Mon Mar 30, 2020 12:52 am

Modus Operandi & Sevastopole,
Da li moze koja rec o nemilom dogadjaju iz ranih 90-ih na Banjici, tacnije, o ovim izjavama dve legende sa Severa?
Sta je tu ustvari istina?
Odavno znam za pricu da su Forsi porucili ciganima da ih cekaju. Ne samo da ih cekaju, nego im je poruceno (doslovce) 'jebacemo vam mater' zbog 'tog i tog' (da ne pisem sad razlog, koji je itekako postojao, jer tim rizikujem da skrenemo sa teme/pitanja)
Dakle, najavljen napad ili ne?
Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Mon Mar 30, 2020 2:47 am

Oвде Шавија вероватно мисли на напад на И. и њих када су дошли са стране Бањичке шуме. Не могу да пишем шта и како је било јер нисам био присутан и шта је претходило нападу.Оно што сам чуо јесте да нико није био наоружан него је било на руке, они су побегли а И. је настрадао. Ако мисли на тај догађај.

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Old School

Postby Stane Dolanc » Mon Mar 30, 2020 2:56 am

Modus Operandi wrote:Oвде Шавија вероватно мисли на напад на И. и њих када су дошли са стране Бањичке шуме. Не могу да пишем шта и како је било јер нисам био присутан и шта је претходило нападу.

Da, na to misli.
Nisam ni ja bio prisutan, ali sam cuo price u vezi toga iz 5 izvora.
Zar moras biti prisutan da bi znao da li su im upucene reci dobrodoslice ili ne? Napisi sta znas u vezi toga. Ne sve, sta i kako, nego samo, da li znas da li im je poruceno da ce biti belaja ili nije?
Napadu je prethodila kradja vasih bubnjeva
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Old School

Postby lider » Mon Mar 30, 2020 5:19 pm

Звезда - Рад (не знам која сезона али негде око 1993-1994)

Image
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

partenopeo
Posts: 59
Joined: Sun Apr 23, 2017 1:31 am

Re: Old School

Postby partenopeo » Mon Mar 30, 2020 5:28 pm

Osijek - Crvena Zvezda, 09.03.1986, prvenstvo
Image

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Tue Mar 31, 2020 3:28 am

Stane Dolanc wrote:Da, na to misli.
Nisam ni ja bio prisutan, ali sam cuo price u vezi toga iz 5 izvora.
Zar moras biti prisutan da bi znao da li su im upucene reci dobrodoslice ili ne? Napisi sta znas u vezi toga. Ne sve, sta i kako, nego samo, da li znas da li im je poruceno da ce biti belaja ili nije?
Napadu je prethodila kradja vasih bubnjeva


Да, они су прво покрали наше бубњеве са стадиона. Затим је UF упао на север 94-те пред дерби и отео њихове бубњеве.
Они нису очекивали напад, јер је тада један део наших људи био у ок односима са њима али један део није.
Тај део што није био, извршио је напад.
То је оно што сам ја чуо, можда Lider зна боље.

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Tue Mar 31, 2020 4:02 am

Ево слика са тог догађаја:

Image

Image

Image

Image

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Old School

Postby lider » Tue Mar 31, 2020 10:19 am

Modus Operandi wrote:Да, они су прво покрали наше бубњеве са стадиона. Затим је UF упао на север 94-те пред дерби и отео њихове бубњеве.
Они нису очекивали напад, јер је тада један део наших људи био у ок односима са њима али један део није.
Тај део што није био, извршио је напад.
То је оно што сам ја чуо, можда Lider зна боље.

После крађе бубњева 10ак УФ је дошло на север кад је био дерби и нису на дербију отели бубњеве већ су исти (и још који приде) враћени касније. Писало се о томе мислим и на овом форуму. Сад свако има своју верзију догађаја али чињеница је да је 10 Форса на дерби ушло на север Маракане и сишли до шипке и да их нико није напао а бубњеви су касније враћени.
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Old School

Postby chevanton » Tue Mar 31, 2020 10:47 am

Mozes li samo ovaj deo da pojasnis nije ih niko napao?Iz straha ili postovanja nekog mozda?

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Old School

Postby ultrastito » Tue Mar 31, 2020 11:03 am

Kakva fotka sa ovim caletom u mantilu, a iza njega apokalipsa :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Old School

Postby lider » Tue Mar 31, 2020 7:14 pm

chevanton wrote:Mozes li samo ovaj deo da pojasnis nije ih niko napao?Iz straha ili postovanja nekog mozda?

Откуд ја знам зашто их нико није напао нисам био тамо. Украдеш бубњеве, оштећени дође по своју ствар у нимало пријатном тону тражи своје назад а ти нећеш да га дираш из поштовања. Нема ту логике никакве. Друга ствар нису они ушли са плаво белим барјаком од 3м на север па да их види 15.000 људи. Реално велика већина их није приметила али они који јесу нису реаговали. Таман и да замислимо сцену да их нико није провалио долази ситуација кад траже своје бубњеве и тај коме су тражили зна ко су. Да им је рекао нпр: “Ко вам јебе матер марш на Бањицу” не верујем да би они рекли: “У реду идемо на Бањицу са овим се не треба зајебавати” Пре би рекао да би реаговали тако да би избило срање. Јер таква акција се не прави да би испао пичка и побегао или да те неко нападне а ти запалиш. Ишло се на најгори сценарио и били су спремни на све. Лик коме су тражили вубњеве а и људи око њега су их сигурно препознали а зашто нису реаговали то треба њих да питаш. И зашто су после вратили бубњеве једино из страха не видим други разлог. Исто тако споменута је шеталица која је завршила код УФ па су могли и Цигани да дођу на неку Радову утакмицу и траже своје.
Све у свему Цигани су криви што ова акција Форса улази у најужи избор свих сулудих акција широм планете. Ја нисам чуо нешто ни приближно овоме, а старији Гробари ако је неко био или има тачну информацију могао би да напише о утакмици Сарајево - Партизан. Памћење ме издаје али било је нешто у фазону да си Цигани из Сарајева дошли на трибину са Гробарима. Нешто се десило на трибини нешто су згрешили и ваљда је неки њихов добио батине од Гробара. Остали реагују у фазону као јесте погрешио и крив је а сада ћемо да вам покажемо да нисмо пичке да не мислите да нисмо скочили за њега из страха. Изашли су напоље и упали на трибину Хорди зла и започели тучу.
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

partenopeo
Posts: 59
Joined: Sun Apr 23, 2017 1:31 am

Re: Old School

Postby partenopeo » Wed Apr 01, 2020 8:44 pm

Dinamo - Crvena Zvezda, 31.05.1987, prvenstvo
Image

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Wed Apr 01, 2020 11:35 pm

РАД - Офк 2003ImageImageImageImageImageImage

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Old School

Postby Sevastopole » Thu Apr 02, 2020 3:05 pm

lider wrote:
chevanton wrote:Mozes li samo ovaj deo da pojasnis nije ih niko napao?Iz straha ili postovanja nekog mozda?

Откуд ја знам зашто их нико није напао нисам био тамо. Украдеш бубњеве, оштећени дође по своју ствар у нимало пријатном тону тражи своје назад а ти нећеш да га дираш из поштовања. Нема ту логике никакве. Друга ствар нису они ушли са плаво белим барјаком од 3м на север па да их види 15.000 људи. Реално велика већина их није приметила али они који јесу нису реаговали. Таман и да замислимо сцену да их нико није провалио долази ситуација кад траже своје бубњеве и тај коме су тражили зна ко су. Да им је рекао нпр: “Ко вам јебе матер марш на Бањицу” не верујем да би они рекли: “У реду идемо на Бањицу са овим се не треба зајебавати” Пре би рекао да би реаговали тако да би избило срање. Јер таква акција се не прави да би испао пичка и побегао или да те неко нападне а ти запалиш. Ишло се на најгори сценарио и били су спремни на све. Лик коме су тражили вубњеве а и људи око њега су их сигурно препознали а зашто нису реаговали то треба њих да питаш. И зашто су после вратили бубњеве једино из страха не видим други разлог. Исто тако споменута је шеталица која је завршила код УФ па су могли и Цигани да дођу на неку Радову утакмицу и траже своје.
Све у свему Цигани су криви што ова акција Форса улази у најужи избор свих сулудих акција широм планете. Ја нисам чуо нешто ни приближно овоме, а старији Гробари ако је неко био или има тачну информацију могао би да напише о утакмици Сарајево - Партизан. Памћење ме издаје али било је нешто у фазону да си Цигани из Сарајева дошли на трибину са Гробарима. Нешто се десило на трибини нешто су згрешили и ваљда је неки њихов добио батине од Гробара. Остали реагују у фазону као јесте погрешио и крив је а сада ћемо да вам покажемо да нисмо пичке да не мислите да нисмо скочили за њега из страха. Изашли су напоље и упали на трибину Хорди зла и започели тучу.

Jako jako neodgovorno da se pisu ovakve stvari. Ovo je bilo pre 26 godina i nije tako strasno, strasno je tvoje rezonovanje stvari u kojima ne da nisi ucestvovao, nego si u to vreme navijao za drugi klub verovatno. Malo je iritirajuce da se ti javis da pises o ovakvim stvarima. Ja opet sa druge strane, ipak sam isao na tribinu, iako se tada nista nisam pitao, i malo sam pozvaniji da kazem koju rec o necemu gde nisam ucestvovao, ali za nijansu se razlikujemo i zato bi najradje izbegao da se uplicem u ovo, ali tekst poput tvog ne ostavlja izbora puno.
Prvo bi se vratio na predjasnje komentare i pricu da je neko nesto znao itd. Opet po prici ljudi koji su tada bili najaktivniji na tribini ja mogu da zakljucim neke stvari. Znas za nekoga dal je lazov, upoznao si ga do sad, znas dal neko ne moze da se seti sta je juce jeo a kamoli sta je bilo pre 25 godina, ali znas i da mozda mozes da nazoves nekoga ko moze u tacku i zarez da ti isprica neke stvari i da nece slagati.
Da bi ja shvatio prvo, a i drugi, trazio sam bas da znam odnos nasih ljudi sa njihovom grupom u to vreme jer ja stvarno nemam nikakve koristi da nogama i rukama branim neki minus ili bruku nase tribine iz vremena kada nista nisam mogao da promenim. Uopste nisam ostrascen i recicu i sta znam iz prica i sta je moje licno misljenje.
Da bi siroke narodne mase mogle da shvate to vreme i odnos, tu i sebe svrstavam, prvo treba cuti informacije da su ljudi izmedju ove dve grupe imali od odlicnih do korektnih odnosa do te 95. godine kada je bio prvi sukob. Desavalo se da recimo njihovi navijaci uvedu nase na tribini jer su nasi zakasnili na utakmicu misleci da je u 5, a utakmica pocela u 4. Pa su Radovci izasli u susret i pustili nase da udju na tribinu, tacnije uveli ih kao navijace Rada. Isto tako dal ta godina samo kasnije ili sledeca Radovci dolaze na derbi turisticki bukvalno, njih 17, i pronalaze coveka koga su oni uveli pre toga i bilo je, e sad vi nas ubacite. I covek ode u upravu uzme 17 karata za istok ili zapad i da im. To je neka 93. ili 94. godina.Tako da bi mogli bolje malo da skapiramo to vreme, ove informacije su poprilicno bitne. Ja barem tako mislim. Takodje je bitno da se kaze da je jedan covek sa nase tribine provukao kao polu nebitnu informaciju da mozda hoce Radovci nesto pred tu utakmicu 95. i na to par vodecih ljudi severa zove par vodecih ljudi sa druge strane da se vide. Videli su se na Zvezdinom stadionu, u kaficu u sklopu stadiona( to valjda treba da govori nesto), da pitaju jel istina sta su culi. Na sta su dobili odgovor da nema sanse za tako nesto i da su i oni culi da nasi hoce njih da napadnu. Tu je "nesporazum" resen i ruka ruci i svako na svoju stranu. Na dan te utakmice nasi su se skupljali u Grin parku, mislim da je tu cak bilo i par Radovih navijaca koji kad je popijeno pivo svako krenuo na svoju stranu. Da nasi nisu ni slutili sta se sprema dovoljno govori podatak a je krenulo 24 coveka mislim i to par ljudi u papucama i sortsevima, kao da idu na bazen. Dolaze ispred stadiona i zaticu sta zaticu. Radovci napadaju nasi beze glavom bez obzira, posto je odnos bio 3-4 na prema 1. Ostao je samo covek koji je jedini verovatno i znao da je to ipak ozbiljno bilo i koji je otprilike hteo da "proveri" kakvi su nasi pa nije nikome nista ni pricao. On je tada na zalost platio veliku cenu za to, i mislim da je taj covek nekako najblizi i bio sa Radovim navijacima, da su izlazili na ista mesta, druzili se maltene.
Sto se bubnjeva tice, mislim da je bila nekada davno ovde prepiska bas ljudi koji su ucestvovali i sa jedne i druge strane. I sada izgledam kao drveni advokat nekome ali ne zelim da ulazim u licni osecaj ljudi u tom trenutku vec samo da napisem cinjenice i ono kako jeste bilo. Prvo, ti bubnjevi su poklonjeni navijacima Rada, 4 komada, i oni su ih prefarbai u svoje boje i koristili ih. Sever je tada bio u raspadu, a u prostorijama je stajalo 30 bubnjeva, koje nije imao ko da iznese na neku utakmicu a ne da lupa u njih. Tako je dato 4 bubnja. Do tog derbija kada su Radovci dosli da traze bubnjeve, niko sem par ljudi sa severa koji su obili prostorije gde stoje bubnjevi i uzeli ih i prefarbali nazad u crveno belo, nije znao da se to dogodilo. Istina je da je 5-6-7 Radovih navijaca doslo na derbi i da su usli do coveka koji je tada vodio sve na tribini. Rekli svoju pricu na sta je sa druge strane receno da nema niko pojma za to, zvat je i taj sto je to uradio on je imao svoju pricu, i tada je covek kome su se obratili rekao da ce on doneti bubnjeve u ponedeljak ako je takva prica. Znaci nije niko usao i odneo bubnjeve na glavama dok se ceo sever razmaknuo da prodju, vec su bubnjevi doneti par dana kasnije. Istine radi, morali su da rade telefoni jer ovo verovatno sem par ljudi na tribini nije ni primetilo, a tek da znaju razgovor izmedju ljudi koji su tu pricali.
Moje licno misljenje sa strane kao koliko toliko neutralan, svakako da nisu dosli ti ljudi da mole i prose i da su bili spremni sigurno na sve, ali da je tada situacija bila daleko od neprijateljske izmedju njih i da je to moglo tako da se dogodi. Ne verujem ni da ucesnici tog dogadjaja imaju tu sliku u glavi kakvu si ti opisao, verujem da to vreme cini svoje pa sa kolena na koleno se dodaje po nesto i eto je ribolovacka prica ocas posla. Ja prvi ne bi nikada umanjio svoje misljenje o tim ljudima sto su dosli, da nisu bili spremni na sve, ali svakako da bi odslusao pricu i ljudi sa druge strane kojima verujem, jer nisu lazovi niti neki mitomani, i jednostavno i oni priznaju da je sever tada bio u kurcu ogromnom sto i nije neka tajna, ali da ipak se nije desilo da neko iznese bubnjeve sa derbija kao protivnicka grupa. Mnogo bilo i za tako slab sever.
Eto, to je to sto ja znam, dalje od ovoga sigurno mogu da kazu samo oni koji su licem u lice ucestvovali. Sa ove strane 100% se nece javiti ti ljudi, tako da mislim da je ov najdalje sto moze da se cuje o tom dogadjaju. Da neko malo mladji u tom vremenu, danas sklapa kockice i pise sta je cuo od proverenih ljudi. Ali, ako je nekome bolje da veruje u ovu gornju verziju, ja nema nista protiv, svako neka misli sta hoce na njemu je. Znam samo da nemam prava da umanjim necija muda da se pojavi na nekom mestu, i to necu raditi svakako, jer znam kako izgleda kad ti se neko smeje za nesto sto si uradio a nije ni malo lako. Ali sam imao potebu da ispricam onoliko koliko ja znam.

Sevastopole
Posts: 601
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Old School

Postby Sevastopole » Thu Apr 02, 2020 3:25 pm

Dakle, dal je taj nas vratio bubnjeve zato sto je to ispravno i ljudski, navijacki, kako god, ili je ipak razmislio sta je bolje u svojoj glavi i uradio tako, ja to ne mogu da znam i verovatno to niko nece saznati. To moze da zna samo on i eventualno druga strana da naslucuje. Ali to su stvari koje se tesko dokazuju po meni,

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Old School

Postby lider » Thu Apr 02, 2020 6:09 pm

Ја сам се јавио због текста где је Модус рекао да су УФ дошли на дерби и отели бубњеве и исправио га јер су бубњеви касније враћени. Слажем се да су директни учесници свега најпозванији да се сазна шта је тачно било овако свако преноси шта је чуо или чега се сећа из прича.
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Fri Apr 03, 2020 2:26 am

Мене је Stane Dolanc навукао искусно да напишем шта сам чуо о том догађају, а неке детаље сам чуо директно од једног учесника догађаја. Али не и историју целог догађаја- ко коме, шта, како и зашто.
Ово у вези И. је истина, они су се пре текме јавили у Грин Парку нашим скинсима који су циркали а И. се тада дружио са њима и био у сличном фазону.
Али они немају (бар оно што сам ја чуо) везе са тим нападом на њих. Напала их је друга група која их можда није ни знала. Тако се издешавало а то је било 95 те, годину дана након дешавања у вези тих бубњева и већ је атмосфера између двеју група постала непријатељска.
UF се развијао као група, и већ се многима вероватно није допадало то ниподаштавање од стране Цигана гледајући на њих као на неку своју подгрупу. Чак су неки њихови ветерани ( да их не именујем), говорили да су им УФ служили да им донесу пиво или купе сендвич, што наравно није била истина.
Sevastopole каже да је север тада био у курцу, ни UF није био у бољем стању од 91 када је почео рат до почетка 95 када група доживљава ренесансу и препорођује се. Можда су у том периоду Гробари били најкомпактнији.

partenopeo
Posts: 59
Joined: Sun Apr 23, 2017 1:31 am

Re: Old School

Postby partenopeo » Fri Apr 03, 2020 4:26 pm

Crvena Zvezda - Briž, 21.07.1987, Kup UEFA
Image
Image
Image

Gušterov osmeh
Posts: 219
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:32 am

Re: Old School

Postby Gušterov osmeh » Fri Apr 03, 2020 10:47 pm

Image
Image
Image

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Old School

Postby Modus Operandi » Sat Apr 04, 2020 3:13 am

Опа нисам знао да су Сланинари окретали фајерке.
Екстра слике.


Return to “Навијачке теме”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests